مفرد در تشریح هشتمین نشست اندیشه ورز جهادی

گروه های جهادی تاثیر یارانه نقدی و ارز دولتی را بر معیشت مستضعفین بررسی می کنند

معاون سازندگی بسیج دانشجویی از برگزاری هشتمین نشست اندیشه‌ورزی گروه‌های جهادی اول مردادماه با موضوع تاثیر یارانه نقدی و ارز دولتی را بر معیشت مستضعفین خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییصاق مفرد، معاون سازندگی بسیج دانشجویی از برگزاری هشتمین نشست اندیشه‌ورز گروه‌های جهادی خبرداد.


وی افزود: با روی کار آمدن دولت جدید در آمریکا و خروج ترامپ از برجام، موج جدیدی از تحریم ها و فشارهای اقتصادی بر کشور آغاز شد. فشار‌های بیرونی در کنار ضعف‌های داخلی موجب شد در سال ۹۷ فشار معیشتی قابل‌توجهی به اقشار آسیب‌پذیر جامعه وارد شود بطوریکه تمام شاخص‌های کلان اقتصادی نشان‌دهنده‌ی کوچکتر شدن سفره مردم است.

مفرد اضافه کرد: سیاست‌مداران آمریکایی امیدوارند با افزایش فشار‌های معیشتی نارضایتی عمومی افزایش یافته و نظام جمهوری اسلامی مجبور به مذاکره و اعطای امتیازات سیاسی شود. از این منظر توجه به مساله معیشت مردم به ویژه اقشار آسیب‌پذیر ضروری است. 

معاون سازندگی بسیج دانشجویی خاطرنشان کرد: فشار بر معیشت مردم و ایجاد نارضایتی عمومی از نظام اسلامی است. این مسئله به حدیست که رهبر انقلاب در دیدار با کارگزارن نظام از آن به عنوان مسئله عمده نظام یاد کرده و به عنوان اولین موضوع به آن می‌پردازند و تاکید می‌کنند که مشکل عمده و نقد کشور فعلاً مشکل اقتصادی است.
اختصاص ارز دولتی تنها سیاست اجرا شده برای حمایت از مردم و جلوگیری از بروز نابسمانی‌های اجتماعی بوده است.این سیاست که ابتدا به صورت عمومی در مورد کلیه مصارف ارزی مورد مورد استفاده قرار گرفت و به مرور محدود به کالاهای اساسی شد. این تصمیم در حوزه سیاست‌های ارزی و عدم اثابت به گروه های هدف ایجاد بستر فساد در طول ۱۵ ماه گذشته موجب تشدید مشکلات معیشتی مردم شده است

مفرد با اشاره به اینکه گروه های جهادی بیشترین ارتباط با اقشار آسیب پذیر را دارند و زبان گویای مستضعفین در بدنه‌ ی سیاست گذاری کشور میباشند، گفت: در این نشست قصد داریم به بررسی راهکارها و سیاست های که میتوان برای بهبود وضعیت اقشار مردم کمک کند بپردازیم و به دنبال اجرای آنها از طرق مختلف باشیم.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار