اعزام دانشجویان اردبیل به طرح ولایت کشوری+تصاویر

مسئول بسیج دانشجویی استان اردبیل از اعزام 60 نفر از دانشجویان بسیجی دانشگاه های استان اردبیل به مشد مقدس خبرداد و گفت: این دانشجویان جهت شرکت در بیست و چهارمین دوره طرح ولایت کشوری به مشهد مقدس اعزام شدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییصبح امروز طی مراسمی 60 نفر از دانشجویان بسیجی دانشگاه های استان اردبیل به طرح ولایت کشوری که در مشهد مقدس برگزار می شود، اعزام شدند.

حجت الاسلام عزیزاله عابدی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بسیج دانشجویی استان اردبیل در این مراسم به بیان اهمیت برگزاری دوره طرح ولایت پرداخت و گفت: طرح ولاین یکی از طرح های موفق در حوزه تحکیم مبانی اندیشه اسلامی است.

وی با اشاره به تاریخچه برگزاری طرح ولایت در کشور گفت: طرح ولایت  با تلاش های آیت الله مصباح یزدی راه اندازی شد تا دانشجویان و جوانان در تراز انقلاب اسلامی تربیت شوند.

عابدی در ادامه سخنان خود به سابقه برگزاری طرح ولایت دانشجویی نیز اشاره کرد و گفت: این طرح با برگزاری بیش از بیست دوره موفق تاکنون جوانان شایسته ای را تحویل جامعه داده است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه بسیج دانشجویی در ادامه سخنان خود به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: اهمیت برگزاری دوره های طرح ولایت در تبیین بیانیه گام دوم بین جوانان بیش از بیش آشکار می شود چراکه خطابه اصلی بیانیه گام دوم انقلاب جوانان هستند و در این طرح نیز جوانان فرهیخته جهت آشنایی با مبانی اندیشه های اسلامی حضور دارند.

وی تجربه مدیریتی جوانان در دوران دفاع مقدس را یادآور شد و گفت: نیروی جوان اگر با آموزه های دینی تربیت شود می تواند در حل عمده مشکلات کشور موثر واقع شود.

عابدی طرح ولایت را فرصتی برای حرکت در راستای بیانات رهبر معظم انقلاب نام برد و گفت: امیدواریم نیروهای مومن کارآمد و جهادی این طرح پرورش یابند.

 پرویز پرزور مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان اردبیل نیز در ادامه این مراسم به تبیین اهمیت برگزاری طرح ولایت پرداخت و گفت: طرح ولایت کشوری به مدت 40 روز در مشهد مقدس برگزار خواهد شد که شامل آموزش مبانی اندیشه اسلامی در موضوعات مختلف است

 وی با بیان اینکه امسال 6۰ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های استان اردبیل جهت شرکت در بیست و چهارمین دوره طرح ولایت کشوری اعزام شدند،گفت: این طرح نقطه عطفی در شکل گیری شاکله شخصیتی و انسجام مبانی فکری و اندیشه دانشجویان است.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان اردبیل تصریح کرد: هر ساله از استان اردبیل برای شرکت طرح ولایت دانشجویان دانشگاه‌های مختلف از استان اردبیل اعزام می‌شود و امسال نیز از بین ۵۰۰ نفر شرکت کننده 6۰ نفر طی مصاحبه‌های عمومی، تخصصی و آزمون‌های پذیرش شده اند.

پرزور طرح ولایت را مهمترین دوره برای شرکت فعال دانشجویان برای راه اندازی کرسی‌های آزاد اندیشی خواند و افزود: تجربه نشان داده که دانشجویانی که حضور فعال در طرح ولایت دارند، علاوه بر موفقیت در محیط دانشگاه، توانسته اند در پاسخ گویی به شبهات، دانشگاه را با خود به جلو بیاورند و این نیاز مهم دانشگاه‌های امروز ما است.

حسین محرمی مسئول تعلیم و تربیت بسیج دانشجویی استان اردبیل نیز در این مراسم به بیان نکات مهم اموزشی در طرح ولایت پرداخت.

بیست و چهارمین دوره طرح ولایت کشوری زیر نظر موسسه اموزشی وپژوهشی امام خمینی(ره) از اول مردادماه به مدت 40 روز در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود.

انتهای پیام/ج

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار