از سوی معاونت علمی بسیج دانشجویی؛

برای نخستین بار در کشور شیوه‌نامه «رویدادهای استارتآپی با رویکرد حل مساله» تدوین شد

مسئول واحد خواهران معاونت علمی بسیج دانشجویی استان تهران گفت: برای اولین بار در کشور، شیوه‌نامه «رویدادهای استارتآپی با رویکرد حل مساله» توسط واحد خواهران معاونت علمی بسیج دانشجویی استان تهران تدوین شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /زهره احمدی، مسئول واحد خواهران معاونت علمی بسیج دانشجویی استان تهران بیان داشت: با ورود به عرصه حساسِ چهل سالِ دوم انقلاب، همان گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم اشاره کردند، یکی از ظرفیت های مهم کشور، نیروی انسانی است که باید به آن توجه شود. این ظرفیت شامل تمام اقشار مختلف جامعه می شود.

احمدی افزود: همان گونه که اقشار مختلف، باید در درک و شناخت این ظرفیت درونی تلاش کنند و برای شکوفایی آن گام بردارند، نهادها و سازمان های مختلف نیز باید بستر شکوفایی استعدادهای نیروی انسانی جامعه را فراهم سازند. از بزرگترین اقشار جامعه، دانشجویان، دانش آموزان و نخبگان هستند. حساسیت این قشر از آن جهت است که امروزه یکی از ابزارهای قدرت هر کشور، پیشرفت های آن کشور در زمینه های علم و فناوری است که پیشبرد این امر مهم بر دوش این قشر است.

مسئول واحد خواهران معاونت علمی بسیج دانشجویی استان تهران تصریح کرد: با توجه به این نکته، دانشگاه باید یک نهاد فعال و پیش بَرنده در راستای استفاده از ظرفیت های علمی دانشجویان باشند. حال آنکه با وجود افزوده شدن روز به روز دانشگاه ها و تعداد دانشجویان، در بعضی مواقع چنین امر مهمی مغفول مانده است.

وی گفت: با توجه به اینکه یکی از موارد مهم اشاره شده در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، لزوم توجه به عرصه علم و فناوری است، معاونت علمی ناحیه بسیج دانشجویی دانشگاه های استان تهران بر آن است که با ایجاد رویداد های استارتاپی نوین در راستای طرح مسائل مهم کشور ورود پیدا کند تا بدین صورت از ایده ها و نبوغ دانشجویان برای پیشرفت و حرکت در جهت بهبود برخی مشکلات استفاده کند.

احمدی بیان داشت: آنچه که نقطه تمایز بین این طرح و سایر رویدادهای استارتاپی است، وجود رویکرد «حل مساله» بودن در این طرح است. یعنی علاوه بر حصول اهداف معمول در یک استارتاپ، همچون ایجاد کسب و کار، آموزش، یادگیری و... رسیدن به راهکار های اساسی و علمی در جهت رفع مسائل و مشکلات موجود در ابعاد مختلف، مورد توجه است. همچنین این طرح قصد دارد که دانشگاه ها را در رفع مسائل مهم کشور سهیم کرده و آن ها را در این زمینه به یک عنصر فعال تبدیل کند.

مسئول واحد خواهران معاونت علمی بسیج دانشجویی استان تهران خاطرنشان کرد: «استارتاپ های مساله محور» ایده مناسبی است در جهت نزدیک کردن قشرِ جوانِ دانشجو و همچنین دانشگاه ها به رسالتِ خود، که خروجی آن می تواند ایده ها و طرح هایی باشد که قابلیت آن را دارد که بار بزرگی را از دوش جامعه بردارد.

وی یادآور شد: باتوجه به اینکه برای اولین بار است که در کشور چنین رویدادی با ابعاد مختلف طراحی شده است، مسئولان دفاتر بسیج دانشجویی در استان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر نسبت به برگزاری رویداد در دانشگاه خود نهایت تا ۱۵مرداد ماه به معاونت علمی ناحیه بسیج دانشجویی استان مراجعه کنند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار