در آئین تکریم و معارفه جانشین مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان هرمزگان؛

جانشین فرمانده سپاه امام سجاد علیه السلام: بسیج دانشجویی برای ایفای نقش در پیچ بزرگ تاریخی دنیا، باید بیانیه گام دوم انقلاب را افق ماموریت ها و فعالیت های خود قرار دهد

در آئینی با حضور سرهنگ پاسدار هدایت الله امیری جانشین فرمانده و حجت امیری کیا معاون بازرسی سپاه امام سجاد علیه السلام هرمزگان؛ با تکریم از خدمات حسن پیروی منش جانشین سابق، ایوب صابری به عنوان جانشین جدید مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان هرمزگان معرفی شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /ابتدا عارف رئوفی مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان هرمزگان با اشاره به اهمیت منابع انسانی گفت: منابع انسانی در هر سازمان و نهادی از جمله شجره طیبه سپاه و بسیج به مثابه ستون فقرات و رکن آن مجموعه به شمار می رود.

عارف رئوفی گفت: در بسیج دانشجویی نیز نواحی حلقه ی وصل نهاد سپاه پاسداران با تشکلهای بسیج دانشجویی دانشگاه ها هستند. لذا انتصاب افرادی که برآمده از جنبش دانشجویی بوده و خاستگاه آنها بسیج دانشجویی دانشگاه هاست ، اهمیت بسیار دارد.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی هرمزگان با تقدیر از زحمات حسن پیروی منش در مدت تصدی مسئولیت جانشینی مسئول ناحیه گفت: در این راستا امروز برادری به عنوان جانشین ناحیه معرفی خواهد شد که ضمن تعهد لازم، دارای تجربه و تخصص کار در بسیج دانشجویی دانشگاه در زمان تحصیل می باشد. امید است با همراهی همه کارکنان بتواند به نحو احسن ایفای نقش و ادای تکلیف نماید.

---

جانشین فرمانده سپاه امام سجاد علیه السلام استان هرمزگان در این مراسم گفت:چند سال قبل حضرت آقا فرموندند ما درحال عبور از پیچ تاریخی هستیم و خیلی مطمئن صحبت کردند و در بیانات خود از امید به آینده و موفقیت حتمی گفتند و بنده فکر می کردم راهکار عبور از این پیچ تاریخی چیست؟ تا اینکه بیانیه گام دوم انقلاب صادر شد و فهمیدیم راه حل عبور از این پیچ تاریخی همین گام دوم است.

سرهنگ پاسدار هدایت الله امیری گفت: بسیج دانشجویی برای ایفای نقش در پیج بزرگ تاریخی، باید بیانیه گام دوم انقلاب را افق ماموریت ها و فعالیت های خود قرار دهد . باید برنامه های سال را بببینیم  چند درصد در راستای تحقق بیانیه گام دوم هست.

امیری افزود: ما در راستای نیل به تمدن اسلامی، داشتن دانشگاه اسلامی، مدرسه اسلامی و محله اسلامی رو نیاز دانسته و حتی طرح تحول محلات نیز بر تاثیر نقش نخبگان دانشگاهی تاکید دارد. چرا که فضای دانشگاه بر محله و تمام اقشار بسیج تاثیر گذار است و باید بسیج دانشجویی در راستای بیانیه و تمدن اسلامی حرکت کند.

جانشین فرمانده سپاه امام سجاد علیه السلام هرمزگان گفت: تمدن اسلامی قطعا اتفاق خواهد افتاد و ما باید نقش خود را ایفا کنیم و این فرصت نقش آفرینی را قدر بدانیم و حتما در مسیر حرکت مجموعه سپاه نیاز به کمک بسیج دانشجویی به سایر معاونت ها و مجموعه اقشار استان هست.

هدایت الله امیری با توجه به مناسبت برگزاری این آئین گفت: بعد از حضور برادر پیروی منش در مرکز فضای مجازی استان و تغییر مسئول ناحیه نیاز به جانشین در مجموعه بسیج دانشجویی احساس می شد چرا که جانشین در مجموعه سپاه برخلاف برخی تعاریف سنتی بخشی از وظایف و اختیارات مسئول ناحیه را برعهده می گیرد و از سویی سنگ صبور مجموعه هم هست.

وی با تقدیر و تشکر از زحمات برادر حسن پیروی منش در مدت مسئولیت جانشینی مسئول ناحیه گفت: باتوجه به فعالیت ها و مسئولیت هایی برادر ایوب صابری که از صفی ترین رده بسیج دانشجوی داشته و تاکنون پیش آمده و در آینده لیاقت مسئولیت های بالاتر را هم خواهد داشت به عنوان جانشین مسئول ناحیه بسیج دانشجویی معرفی و انتصاب می شود و البته ایشان مکمل آقای رئوفی خواهد بود.

---

پس از قرائت حکم جانشینی برادر ایوب صابری، وی در سخنانی با شاره به افتخار تشکیل تشکل بسیج دانشجویی توسط حضرت امام(ره) گفت: امام در آن فرمان افقی برای تشکیل حکومت اسلامی را ترسیم نموده و وظایف خطیری را برای دانشجویان ترسیم کردند.

جانشین جدید مسئول ناحیه بسیج دانشجویی هرمزگان گفت: امروز بسیج دانشجویی دو ماموریت مهم تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی و نقش آفرینی در زمینه های مختلف به منظور حل چالش های اساسی انقلاب را برعهده دارد.

ایوب صابری شرط تحقق این ماموریت ها را بعد توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار علیهم السلام، پشتیبانی مجموعه بالادستی از بسیج دانشجویی از نظر منابع انسانی و امکانات حداقلی انجام ماموریت دانست و گفت: البته با حضور عناصر دارای سابقه بسیج دانشجویی در رده های بالا دستی، امیدواری مابرای رشد و پیشرفت بسیج دانشجویی بیشتر خواهد بود.

لازم به ذکر است ایوب صابری در دوران دانشجویی مسئولیت هیئت مذهبی و جانشینی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بندرعباس را برعهده داشته و پس از حضور در مجموعه ناحیه بسیج دانشجویی، مسئولیت هایی چون سرپرستی مدیریت تعلیم و تربیت، مدیر دفتر بسیج دانشجویی شهرستان بندرعباس، مدیر فرهنگی و اجتماعی و هم چنین مدیر علم و اقتصاد ناحیه بسیج دانشجویی استان را عهده دار بوده است.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار