در نامه قرارگاه احمدی روشن شهرستان پارس آباد به رئیس قوه قضائیه مطرح شد

ضرورت ورود سریع قوه قضائیه به پرونده کشت و صنعت مغان/ حق عشایر مغان احقاق شود

قرارگاه شهید احمدی روشن شهرستان پارس آباد مغان با ارسال نامه ای سرگشاده به رئیس قوه قضائیه خواستار ورود قوه قضائییه به پرونده کشت و صنعت مغان شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /  قرارگاه شهید احمدی روشن شهرستان پارس آباد مغان با ارسال نامه ای سرگشاده به رئیس قوه قضائیه ضمن دعوت از این مقام عالی قضایی جهت سفر به استان زرخیز اردبیل، خواستار ورود سریع این قوه  به پرونده شرکت کشت و صنعت مغان شد.

 

بسمه تعالی

حضرت آیت الله سید ابراهیم رئیسی (دامت برکاته)
ریاست محترم قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران
سلام علیکم؛


ضمن عرض ادب، احترام و خدا قوت خدمت حضرتعالی، و تقدیر و تشکر از اقدمات اخیر انجام پذیرفته در کرسی عدالت توسط آن مقام و همکاران محترم که باعث امیدواری و اعتماد اقشار مختلف مردم و سبب هراس و تزلزل دشمنان ایران اسلامی و سوء استفاده کنندگان از اموال مسلمین شده که در نهایت مستحکم شدن حکومت اسلامی را در پیش خواهد داشت ان شاءالله.
حضرت آیت الله رئیسی، با توجه به این که شهرستان پارس آباد مغان به عنوان دومین شهرستان پر جمعیت استان اردبیل واقع در نقطه صفر مرزی، همواره عزت مندانه در پشتیبانی از نظام و انقلاب جان فشانی کرده، ولی عده ای از منفعت طلبان و سود جویان همیشه در پی افزایش تنش ها و نا ملایمتی ها در بین مردم و مسئولین هستند. چندی قبل نیز با اقدامی شتاب زده و تصمیمی عجولانه، سازمان خصوصی سازی کشور را بر آن داشت تا با خصوص سازی شرکت عظیم کشت و صنعت و دامپروری مغان بدون در نظر گرفتن جایگاه ویژه این شرکت در شهرستان و استان در عرصه کشاورزی و دامپروری و صنایع تبدیلی و بدون این که کار کارشناسی در رابطه با نحوه خصوصی سازی این شرکت انجام شود تصمیم بر تسریع در فروش شرکت فوق گرفته شد.
دشت پهناور و زرخیز مغان و خصوصاً شرکت کشت و صنعت و دامپروری که حاصل بازوان توانمند جوانان دیروز و امروز و عشایر غیرتمند است اکنون خود دچار مشکل شده و همگان از این مسئله بسیار مهم رنجیده خاطر شده اند.
البته در این مورد به خصوص که مربوط به واگذاری شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان به بخش خصوصی است مقامات قضایی شهرستان و استان ورود پیدا کرده اند ولی تا به حال اقدام تأثیر گذاری برای التیام و جلب نظرات و احقاق حقوق عموم اهالی انجام نشده است. فلذا بر خود لازم می دانیم تا این موضوع تأسف بر انگیز را به سمع و نظر حضرتعالی برسانیم و از شما در خواست کنیم تا جهت بررسی و برخورد قاطع با متخلفان احتمالی این واگذاری پر تنش، دستورات لازم را صادر فرمایید.
عمده موارد مورد سوال و شبهه بر انگیز این واگذاری:
1- ورود و بررسی نحوه و شرایط واگذاری (اعم از قیمت گذاری، اهلیت و ...) شرکت عظیم کشت و صنعت و دامپروری مغان
2- حل و فصل مناقشات اراضی فی ما بین عشایر و این شرکت
3- شفاف سازی همه جانبه از مسائل این شرکت برای مردم و عدم وجود نقاط تاریک در باره ی این مسئله یا مشکل به ویژه اهالی ولایت مدار دشت مغان
4- برخورد قاطع با رانت خواران و رانت های انجام شده در سال های قبل از خصوصی سازی و همچنین در جریان واگذاری شرکت به بخش خصوصی
5- از حضرتعالی تقاضا می شود تا با سفر پر خیر و برکت خود به استان اردبیل، موجب دلگرمی مستضعفین و جوانان انقلابی شده و از مشکلات این منطقه از نزدیک اطلاع حاصل فرمائید.


*لازم به ذکر است سالیان متمادی به روش های مختلف با ورشکسته نشان دادن شرکت جهت واگذاری به قیمت اندک و شرایط آسان تلاش های فراوانی شده است.


والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
قرارگاه مطالبه گری شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان پارس آباد مغان
تیرماه 1398

 

 

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار