صفار هرندی در جمع دانشجویان دوره خط امام آذربایجان شرقی:

برخی معترضین به نظام شاهنشاهی ، قبل از انقلاب می گفتند انقلاب خوب نیست!/ جوانان باید وارد میدان شوند

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد گفت : بعضی مانند مهندس بازرگان قبل از پیروزی انقلاب می گفتند انقلاب چیز خوبی نیست، ما باید گام به گام پیش رویم، مثلا آنقدر اعتراض کنیم تا نمایندگانی به مجلس ببریم و در مجلس فراکسیون تشکیل بدهیم و شاه را وادار کنیم تا نوعی حکومت را به ما بدهد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی محمد حسین صفار هرندی، وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد  در جمع در دانشجویان دوره ی خط امام استان آذربایجان شرقی حضور یافت و سخنرانی خود را به توضیح کلی بیانیه گام دوم اختصاص داد. وی پس از مقدماتی درباره ی این بیانیه و تاکید بر مطالعه ی بیانیه از نتیجه ی تمام تحلیل ها و سیاست های مقام معظم رهبری تا به اکنون و برنامه ی چهل سال پیش رو اذعان داشت : کلمه به کلمه ی این بیانیه به صورت هدفدار نوشته شده است و مهمترین کلمه ی مورد تاکید معظم له که شاید بدیهی به نظر بیاید کلمه ی انقلاب است، زیرا با بعضی از لیدر های درون انقلاب مواجه هستیم که شروع به تردید کردن در انقلاب کرده اند.

وی افزود: بعضی از معترضین به نظام شاهنشاهی مانند مهندس بازرگان قبل از پیروزی انقلاب می گفتند انقلاب چیز خوبی نیست، ما باید گام به گام پیش رویم، مثلا آنقدر اعتراض کنیم تا نمایندگانی به مجلس ببریم و در مجلس فراکسیون تشکیل بدهیم و شاه را وادار کنیم تا نوعی حکومت را به ما بدهد  و در همان نظام سلطنتی ، دولتی داشته باشیم و اختیارات او را کم کنیم، کارهایی شبیه به کار های مصدق در جریان ملی شدن صنعت نفت ایران.

صفار هرندی در ادامه سخنان خود به میدان آمدن جوانان را مورد بحث قرار داد وگفت: در اوایل انقلاب خیلی از جوانان انقلابی کم کم میدان پیدا کردند  وکارهای اداری و کشوری را به عهده گرفتند و این کار باعث شد تا تحولات سریعتر پیش رود، این جریان به ما می آموزد که از عظمت اسم و نهاد ها هراس نکنیم و به اصطلاح در دل کار برویم و وارد میدان شویم.

وی در ادامه افزود: از آن زمان تا به امروز متاسفانه کسانی مانند بازرگان فکر می کنند و می گویند ما اگر این 40 سال را در غیر این مسیر طی می کردیم شرایط بهتری داشتیم. وقتی به آمار و ارقام  در زمینه های مختلف و متععد نگاه می کنیم، می بینیم از قبل از انقلاب تعداد آمار و ارقام تقریبا صفر بود و در آمار جهانی نیز رتبه های بسیار پایینی داشتیم اما امروز انقلاب موجب توقف نشده بلکه موجب تحرک شده. ما در بسیاری از دانش ها در رتبه ی زیر 20 قرار داریم و بالاترین شتاب علمی از آنِ ماست.

لازم به ذکر است دوره خط امام استان آذربایجان شرقی به مدت یک هفته از 22 تیرماه در شهر مقدس قم برگزار می شود و این دوره میزبان فعالین سیاسی و فرهنگی انقلاب اسلامی برای روشنگری خواهد بود.

 
 

ارسال نظر


captcha
ویژه ها
آخرین اخبار