عودت ماشین‌سازی تبریز به صندوق بازنشستگی فولاد پایه‌ قانونی ندارد

بسیج دانشجویی دانشگاه سهند تبریز طی بیانیه‌ای اعلام کرد: با توجه به اینکه ماشین سازی تبریز زمان فروش به فرخزاد در اختیار و تملک صندوق بازنشستگی فولاد نبوده، عودت آن به صندوق بازنشستگی فولاد نیز پایه‌ قانونی ندارد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییبسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند تبریز طی بیانیه‌ای درباره عودت ماشین سازی تبریز به صندوق بازنشستگی فولاد؛ اعلام کرد: با توجه به اینکه ماشین سازی زمان فروش به قربانعلی فرخزاد در اختیار و تملک صندوق بازنشستگی فولاد نبوده است عودت آن به صندوق بازنشستگی فولاد نیز پایه‌ قانونی ندارد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

شرکت ماشین سازی تبریز با بیش از پنجاه سال سابقه تولید انواع ماشین های ابزار و ارائه مستمر خدمات پس از فروش در سطح کشور همواره در عرصه تولید، فروش و به عنوان صنعت مادر و استراتژیک کشور پیشگام بوده است.

شرکت ماشین سازی تبریز به عنوان یکی از مطالبات و دغدغه‌های مردم تبریز از زمان ورود به روند واگذاری به بخش خصوصی همواره شاهد اخلال در تولید و اعتصاب کارگران بوده است.

لذا بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند تبریز، با توجه به منویات مقام معظم رهبری و درخواست ورود جوانان مومن و انقلابی به میدان مطالبه دائم، همواره پیگیر شرایط کارخانه و رعایت اصول فروش ماشین سازی توسط بخش خصوصی و عدم تخطی از این اصول بوده است.

پس از جلب آقای قربانعلی فرخزاد، خریدار شرکت ماشین سازی تبریز به عنوان اخلال‌گر در بازار ارز، امید آن می رفت که با فروش اصولی ماشین سازی در احیا آن گام برداشته شود. ولی هر بار با تخطی از اصول فروش ماشین سازی سعی در فروش غیر اصولی این شرکت داشتند که هر بار با مخالفت بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند مواجه گردید.

با توجه به شنیده‌های حاکی بر عودت شرکت ماشین سازی تبریز به صندوق بازنشستگی فولاد و عزم سازمان خصوصی سازی بر این اتفاق، بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند تبریز این ادعا را که ماشین سازی تبریز هنگام فروش به قربانعلی فرخزاد در تملک صندوق بازنشستگی فولاد بوده است و سازمان خصوصی سازی به وکالت از صندوق بازنشستگی فولاد ماشین سازی را به قربانعلی فرخزاد فروخته است و حال پس از فسخ قرارداد با قربانعلی فرخزاد شاهد آن هستیم که ماشین سازی به صندوق بازنشستگی فولاد بازگردانده می‌شود، مستند به دلایل ذیل رد می کند که استناد آن به میوست منتشر می‌شود:

۱- چنانچه اگر این مجموعه طبق ادعای سازمان خصوصی سازی به صندوق بازنشستگی فولاد بابت رد دیون واگذار گردیده بود چرا ماشین سازی در سال‌های ۹۵ و ۹۶ به شماره طبقه بندی ۲۴۶۵۰۰ به عنوان مجموعه‌ی دولتی بودجه دریافت کرده است؟

۲-جناب آقای محمدعلی صنعتی سرپرست دفتر حقوقی و قراردادهای واگذاری در نامه‌ای به شماره‌ی ۴۲/۲۱۱۷ خطاب به آقای امین عشقی سرپرست گروه ماشین سازی وضعیت ماشین سازی را کما فی السابق متعلق به دولت میداند.

۳- جناب آقای اکبر نوروزی در نامه‌ای خطاب به آقای امین عشقی ضمن تایید اینکه ماشین سازی متعلق به صندوق بازنشستگی فولاد نبوده است عنوان می‌کند که این صندوق در قیمت گذاری و نحوه‌ی فروش ماشین سازی هیچ دخل تصرفی ندارد و تاکید می‌کند از انجام مکاتبات با صندوق فولاد خودداری کنید و مراتب را یا به سازمان گسترش یا سازمان خصوصی سازی اطلاع دهید.

در نتیجه با توجه به اینکه ماشین سازی زمان فروش به قربانعلی فرخزاد در اختیار و تملک صندوق بازنشستگی فولاد نبوده است عودت آن به صندوق فولاد نیز پایه‌ی قانونی ندارد.

بسیج دانشجویی با توجه به دغدغه مندی موجود و تلاش در راستای تحقق آرمان های انقلاب، مخالفت صریح خود را با این بازگردانی اعلام می دارد و در صورت عدم پیگیری و هموار نساختن معظل عودت به صندوق بازنشستگی فولاد توسط مراجع ذی‌ربط مواجه با اقدام انقلابی دانشجویان را خاطرنشان می‌نماید.

 با توجه به شنیده‌های حاکی بر عودت شرکت ماشین سازی تبریز به صندوق بازنشستگی فولاد و عزم سازمان خصوصی سازی بر این اتفاق، بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند تبریز این ادعا را که ماشین سازی تبریز هنگام فروش به قربانعلی فرخزاد در تملک صندوق بازنشستگی فولاد بوده است و سازمان خصوصی سازی به وکالت از صندوق بازنشستگی فولاد ماشین سازی را به قربانعلی فرخزاد فروخته است و حال پس از فسخ قرارداد با قربانعلی فرخزاد شاهد آن هستیم که ماشین سازی به صندوق بازنشستگی فولاد بازگردانده می‌شود، مستند به دلایل ذیل رد می‌کند:

- بودجه‌ شرکت‌های دولتی در سال ۹۵،

- بودجه‌ شرکت‌های دولتی در سال ۹۶ 

- اسامی شرکت‌ها و شماره طبقه بندی

- نامه‌ آقای اکبر نوروزی

- نامه‌ آقای محمدعلی صنعتی

در نتیجه با توجه به اینکه ماشین سازی زمان فروش به قربانعلی فرخزاد در اختیار و تملک صندوق بازنشستگی فولاد نبوده است عودت آن به صندوق بازنشستگی فولاد نیز پایه‌ قانونی ندارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار