عدم برخورد با قانون شکنان دانشگاه کردستان جای سؤال است

دبیر تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کردستان در واکنش به غصب صندوق رای تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کردستان، گفت: جای این سوال باقیست که در پس پرده چنین اتفاقات تاسف‌باری چه می‌گذرد و چه جریاناتی بر امورات مدیریتی و فرهنگی دانشگاه کردستان حکم فرمایی می‌کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /فرهاد ابوالفتحی گفت: اوضاع مدیریتی و فرهنگی دانشگاه کردستان در چند سال اخیر به گونه‌ای دچار اضمحلال شده که برخی مسئولین به خودشان این اجازه را می‌دهند که وقیحانه قوانین را پایمال کرده و در حوزه‌ی اختیاراتشان بدون نگاه به قوانین تصمیم‌گیری و اقدام کنند.

 

پیشامد تاسف‌بار اخیر برای دانشگاه کردستان هم دقیقا توسط یکی از این نوع مدیران نالایق رخ داد. به‌گونه‌ای که شخصی در کسوت مدیریت حمایت و پشتیبانی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کردستان به راحتی به خود این اجازه را می‌دهد که با ورود غیرقانونی به حریم تشکل جامعه اسلامی بی‌شرمانه صندوق انتخابات را غصب نماید و در طول تمام مکالماتی که حین این اقدام ناشایست با ستاد انتخابات تشکل داشته‌ است قوانین مربوط به انتخابات و برخی قوانین مسلم را نقض نماید.

 

به عنوان مثال: در پاسخ به سوال یکی از اعضای این ستاد که این عمل شما غیرقانونیست و شما اجازه‌ی انتقال صندوق به جای دیگری را ندارید. می‌گوید این تصمیم هیئت نظارت است.

 

و زمانی که از او سوال می‌شود مگر هیئت نظارت می‌تواند قوانین را نقض کند. با کمال صراحت و بی‌اعتنایی می‌گوید بله، هیئت نظارت دانشگاه می‌تواند خلاف قانون عمل کند. و همچنین افرادی را به عنوان نماینده هیئت نظارت بر انتخابات در نظر بگیرد که خود کوهی از شبهه هستند و در طول انتخابات با نشر برخی اکاذیب مشغول تخریب ارکان نظام هستند و با نمایندگان جامعه اسلامی با بی‌ادبی رفتار می‌کنند.

 

اما با همه این گفته‌ها و تمام گفته‌ها و ناگفته‌های دیگر جای این سوال باقیست که در پس پرده چنین اتفاقات تاسف‌باری چه می‌گذرد و چه جریاناتی بر امورات مدیریتی و فرهنگی دانشگاه کردستان حکم فرمایی می‌کنند که چنین افرادی با این رفتار و عمل‌کرد ضدفرهنگی متصدی امورات فرهنگی دانشگاه مادر استان هستند؟ و چرا با چنین عواملی برخورد نمی‌شود؟ و آخر چه زمانی قرار است برخورد شود؟

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار