نامه بسیج دانشجویی دانشگاه زابل به رئیس جمهور؛

عدم توجه به مشکلات سیستان می تواند باعث فاجعه شود/ باحضور خود در منطقه تسکینی بر دل مردم باشید

بسیج دانشجویی دانشگاه زابل خطاب به رئیس جمهور و رئیس شورای عالی امنیت ملی کشور نامه ای ارسال کرد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /  بسیج دانشجویی دانشگاه زابل خطاب به رئیس جمهور و رئیس شورای عالی امنیت ملی کشور نامه ای به شرح زیر ارسال کرد.

 
 
ضمن عرض سلام و تبریک ایام احتراما به استحضار می رساند با توجه به وضعیت فوق العاده در استان سیستان و بلوچستان و بالعخص سیستان ، لازم دیدیم نکاتی هرچند کلی و کوتاه خدمت شما بیان کنیم.
 
پس از پیروزی جنابعالی در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ، جنابعالی سرزمین سیستان را اولین مقصد سفرهای استانی تان قرار دادید که جای امیدواری و خوشحالی بود. سفر جنابعالی علارغم همه حاشیه ها و مسائلی که داشت در دل مردم رنج دیده سیستان بذر امید را کاشت و همگی امید داشتیم که اوضاع سیستان بهبود یابد لیک اما خطا بود و با گذشت تقریبا 2 سال از آخرین حضور چند ساعته تان در سیستان ، تقریبا هیچ طرحی پیشرفت چندانی نکرده و حتی بعضا شکست خورد.
 
جناب آقای رئیس جمهور ، امروز سیستان با چند مشکل بزرگ روبروست که در صورت توجه نکردن به آنان میتواند هر کدام باعث ایجاد فاجعه شود.
وضعیت طرح چندصد میلیاردی آبرسانی امروز به علت عدم مطالعات لازم با شکست روبرو شده است و عملا نتیجه اش پوچ است .سهم مردم سیستان اما از این طرح تنها مشکلات اجتماعی آن بود و نه چیز دیگر....
 
بلاتکلیفی در خصوص بازارچه های مرزی و 
رانتی کردن سود های حاصل از مرز ، مسائلی همچون مهاجرت های بی سابقه مردم در چند سال گذشته ، عدم پیگیری حق آبه هیرمند به عنوان یک مسئله اساسی، قاچاق های گسترده و مافیاهای پنهان سوخت و دام همه و همه اندک مسائلی است که باید جنابعالی و تیم هییت دولت به آن توجه ویژه کند.
 
ریاست محترم جمهور 
هرچند می دانیم که وضعیت بیکاری در کشور حال و روزی وخیم دارد اما اینجا استان سیستان و بلوچستان بیکارترین استان کشور است ،رتبه اول آلودگی در جهان، رتبه اول بیماری سل در کشور و ده ها مشکلات دیگر کمر مردم سیستان را شکسته و نور امید را در دل مردم تیره کرده است.
 
امسال اما علارغم آنکه معاون محترمتان( ریاست محترم سازمان محیط زیست) اندک امید باقی مانده را در دل نابود کرد ،بارش باران های الهی توانست پس از سالها هامون را زنده کند و مردم کمتر دچار طوفان های شن شوند اما خوب است بدانید وضعیت مردم سیستان در اکثر روزهای سال این است که روزانه چند ده نفر به دلیل مشکلات تنفسی راهی بیمارستان می شوند کما اینکه در همین چند روز گذشته بیش از 130 نفر راهی بیمارستان شده اند.
حضرت حجت الاسلام شما که رئیس شورای عالی امنیت ملی هستید حتما خوب میدانید مهاجرت مردم و خالی شدن روستا های مرزی دشت سیستان یعنی چه! میدانید که اگر مردم مرزنشین نباشند نیروهای مسلح با همه توان خود هم نمیتوانند مراقب مرز های سیستان باشند!
 
هرچند معتقدیم مشکلات اساسی در اینجا موجود است اما بر این باور هستیم که مشکلات بانگاه به درون و نگاه جهادی قابل حل است و در قدم اول حضور جنابعالی و یک هیات ویژه برای دلجویی از این مردم رنج دیده و سپس اقدام برای حل مشکلات میتوانند تا حدودی تسکینی بر درد های مردم سیستان باشد.

ارسال نظر


captcha