توئیت مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی در خصوص اقدام دادستان کهگیلویه و بویراحمد/ غلبه روحیه مطالبه گری بر صاحبان زر و زور استان

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به نمایندگی از دانشجویان استان طی توئیتی ضمن تبریک هفته قوه قضائیه مراتب قدردانی و تشکر دانشجویان مطالبه گر استان را از این اقدام انقلابی دادستان به عمل آوردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : دانشجویان استان کهگیلویه و بویراحمد و قرارگاه احمدی روشن بسیج دانشجویی پس از ماه ها مطالبه گری، جمع آوری اسناد، نشست با کارگران کارخانه قند، کشاورزان و دامداران دشت سقاوه، برگزاری نشست های کارشناسی متعدد؛ در خصوص دو پروژه "پتروشیمی سقاوه" و "کارخانه قند یاسوج" حال می توانند مزد زحمات خود را ببینند.

 

مهرداد کرمی دادستان استان خبر از استرداد کارخانه قند و واگذاری آن به بانک تجارت و ارسال پرونده واگذاری زمین های پتروشمی سقاوه به دادگاه حقوقی داد. وی اعلام کرد که حکوم این زمین ها نیز به زودی صادر خواهد شد

 

در همین راستا علی معنوی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج  به نمایندگی از دانشجویان استان طی توئیتی ضمن تبریک هفته قوه قضائیه مراتب قدردانی و تشکر دانشجویان مطالبه گر استان را از این اقدام انقلابی دادستان به عمل آوردند.

 

معنوی با اشاره به لزوم برخورد جدی و به دور از مصلحت اندیشی های طایفه ای و مماشت با صاحبان زر و زور گفت: یکی از مهمترین ارکان اجرای عدالت در کشور دستگاه قضا است، و این انتظار را داریم که قضات شجاع استان ما نیز در این راستا گام های مؤثرتر و جدی تری بردارند، و اعتماد مردم را در برخی زمینه ها بازسازی کنند.

 

 

 

مشروح خبر:

 

دادستان مرکز کهگیلویه و بویراحمد از صدور کیفرخواست برای هفت متهم پرونده کارخانه قند یاسوج و همچنین درخواست استرداد این واحد صنعتی به سهامدار سابق (بانک تجارت) خبر داد.

 

مهرداد کرمی روز یکشنبه در نشست خبری، بدون اشاره به توضیحات بیشتر در مورد محتوای پرونده کارخانه قند یاسوج اظهار داشت: این پرونده حاوی حدود ۲ هزار صفحه کار تحقیقاتی عمیق در ابعاد مختلف است که روز گذشته با صدور کیفرخواست برای متهمان به دادگاه ارسال شد.

 

وی همچنین به برخی موارد اتهامی متهمان این پرونده اشاره کرد و گفت: تحقیقات نشان داده که تخلفات در فرآیند واگذاری کارخانه از جمله جعل اسناد مشهود بوده و دادسرا نیز با ادله کافی و استناد به مدارک و اسناد موجود اقدام به صدور رأی کیفرخواست و استرداد کارخانه کرده است.

 

لازم به ذکر است از سال ۱۳۹۳ این کارخانه به ارزش ریالی بالغ بر پنج هزار میلیارد ریال به بانک تجارت کشور واگذار شد. اما به دلیل مشکلات و چالش‌های فراوان این کارخانه که از سال های گذشته به جا مانده بود و عدم تأمین مواد اولیه تولید و موارد دیگر باعث شد تا سرمایه گذار کلان آن یعنی بانک تجارت ایران نیز عطایش را به لقایش ببخشد و شانه از زیربار مسئولیت آن خالی کند.

از دی ماه سال ۱۳۹۵ این کارخانه به یک سرمایه گذار بومی استان واگذار شد که از آن زمان تاکنون قانونی بودن فرآیند واگذاری این واحد صنعتی به تأیید دستگاه قضائی و دیگر مراجع ذیصلاح نرسیده است.

 

صدور دادخواست برای پرونده پتروشیمی سقاوه مارگون

 

دادستان یاسوج همچنین به دیگر پرونده کلان قضائی دار استان اشاره کرد و گفت: پرونده پتروشیمی سقاوه مارگون (بویراحمد) نیز در راستای احقاق حقوق عامه با صدور دادخواست دادستانی یاسوج مبنی بر استرداد زمین منابع ملی واگذار شده در محل پیش بینی شده اجرای طرح به دادگاه حقوقی ارسال شده است.

 

کرمی یادآور شد که دادخواست این پرونده از سوی دادستانی یاسوج اسفند سال گذشته تقدیم دادگاه حقوقی شده و نخستین جلسه دادگاه ان برگزار شد که به زودی حکم دادگاه صادر خواهد شد.

وی تاکید کرد که البته پای برخی دستگاه‌ها و سازمان‌های متولی در واگذاری زمین‌های ملی از جمله کمیسیون واگذاری طرح‌های غیرکشاورزی در این پروند ه نیز دخیل است و دادگاه نیز برخی از مدیران مربوطه را احضار خواهد کرد.

میزان سرمایه گذاری طرح پتروشیمی سقاوه افزون بر ۷۲ هزار میلیارد ریال است.

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار