قرارگاه شهید احمدی روشن کرمانشاه:

مجمع نمایندگان کرمانشاه وظیفه خود را در زمینه کنترل بازار مسکن انجام دهد

قرارگاه شهید احمدی روشن کرمانشاه در نامه‌ای سرگشاده خطاب به مجمع نمایندگان استان اعلام کرد: مجمع نمایندگان کرمانشاه وظیفه خود را در زمینه کنترل بازار مسکن انجام دهد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : قرارگاه شهید احمدی روشن استان کرمانشاه در نامه‌ای سرگشاده خطاب به مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در مورد نرخ اجاره بهای مسکن در کرمانشاه اعلام کرد: سوال ما این است که مسئولین و نمایندگان استان در جریان هستند که گرانی افسارگسیخته قیمت خرید و اجاره بهای مسکن که باعث ایجاد و تشدید نارضایتی عمومی شده به چه معناست؟ و اینکه مراجعه مستاجرین به فرمانداری‌ها برای دریافت چادر یعنی چه؟

 

در بخشی از این نامه آمده است:

همان طور که مستحضرید در سال جاری قیمت مسکن در سراسر کشور با افزایش چشمگیری مواجه شده به گونه‌ای که در اکثر مناطق استان کرمانشاه این قیمت‌ها به صورت روزانه و تصاعدی افزوده می‌شود.

 

می‌توان محاسبه کرد که کارمند با میزان حقوق دریافتی متوسط ۴ میلیون تومان اگر همه دریافتی خود را برای خرید خانه پس انداز کند و در صورتی که قیمت‌ها بالا نرود بعد از ۲۰ سال می‌تواند در شهر کرمانشاه یک واحد ۱۲۰ متری خریداری کند.

 

بازار اجاره بها در سطح شهر نیز حدودا به همین منوال است و حال سوال ما این است که مسئولین و نمایندگان استان در جریان هستند که گرانی افسارگسیخته قیمت خرید و اجاره بهای مسکن که باعث ایجاد و تشدید نارضایتی عمومی شده به چه معناست؟ و اینکه مراجعه مستاجرین به فرمانداری‌ها برای دریافت چادر یعنی چه؟

 

باتوجه به اصول ۳۱ و ۴۳ قانون اساسی و بند ۵ سیاست‌های کلی نظام در بخش مسکن برای حمایت از تولید و عرضه، کاهش نوسانات بازار مسکن و جلوگیری از سوداگری‌ها همچنین خانه دارشدن اقشار کم درآمد، طرحی در مجلس با عنوان مالیات بر عایدی مسکن در دست بررسی است که مواجه علمی و منطقی با آن می‌تواند بار بسیاری از مشکلات را از گردن مردم بردارد و قیمت‌ها را به مرز انصاف نزدیک کند. چراکه روال معمول، ایران را در جهان به یکی از کشور‌های ضعیف در زمینه تأمین مسکن تبدیل کرده است.

 

با توجه به توضیحات آورده شده، توقع می‌رود که مجمع نمایندگان استان کرمانشاه وظیفه خود را در قبال موکلینشان انجام داده و طرح‌ها و لوایحی که ضامن رفاه آنان است را رصد کنند و درهر سنگری که هستند رضای خدا و رضایت مردم را درنظر بگیرند چرا که معیارانتخاب فردا همین امروز است.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار