مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهرستان قائن:

80 دانشجوی قاینی در قالب 8 گروه به اردوی جهادی اعزام می شوند.

سید محمود شفیعی از اعزام بیش از ۸۰ دانشجوی دانشگاههای قاین در قالب ۸ گروه جهادی در حوزه‌های عمرانی، پزشکی، فرهنگی و آموزشی به مناطق محروم خراسان جنوبی در تابستان امسال خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /«سید محمود شفیعی»   با بیان اینکه امسال هشت گروه دانشجویی از شهرستان قاین به اردوهای جهادی اعزام خواهند شد، اظهارداشت: این گروه‌ها در سه محور پزشکی، عمرانی، فرهنگی و آموزشی فعالیت خواهند داشت.


شفیعی ادامه داد: یکی از روستا‌های هدف ما در این دوره از اردو‌های جهادی دهستان آفریز است که پزشک عمومی و متخصص به این روستا اعزام خواهند شد و علاوه بر ویزیت، داروی بیماران را نیز به صورت رایگان تأمین می‌کنند.

 

مسئول دفتر بیسج دانشجویی قاین اظهارداشت: در بحث عمرانی هم یک گروه جهادی ساخت و مرمت دو سرویس بهداشتی، حمام و مرمت مدرسه در روستای «شونگان» را انجام خواهند داد.

 

شفیعی گفت: در زمینه فرهنگی و آموزشی هم امسال چهار گروه داریم که در روستاهای چلونگ، قیصار، نیک، آویچ فعالیت فرهنگی و آموزشی و اشتغالزایی خانگی مانند برگزاری کلاس های خیاطی، ترمه و نمد دوزی و آشپزی خواهیم داشت.

 

وی با بیان اینکه در مجموع بیش از 80 دانشجو از دانشگاههای قاین به اردوی جهادی اعزام خواهد شد، گفت: اولین گروه فردا 31 خرداد و گروه های بعدی در روزهای 5 و 7 و 10 تیرماه امسال اعزام خواهند شد.

 

مسئول دفتر بسیج دانشجویی قاین گفت: امسال هدف اصلی گروههای جهادی خودسازی است و لذا در این راستا فعالیت‌هایی را برنامه ریزی کردیم.

 

شفیعی با بیان اینکه امسال یک روحانی از قم در گروه عمرانی همراه دانشجوها خواهد بود، گفت: حضور روحانیت در کنار دانشجویان تاثیر زیادی در خودسازی دارد.

 

وی حلقه‌های معارفی شبانه، پخش کلیپ معرفتی و بصیرتی و برگزاری مراسم ادعیه را از دیگر برنامه های جانبی و فرهنگی این اردوها عنوان کرد.

 

به گفته شفیعی این گروه های جهادی قرار است به مدت 10 روز در روستای هدف خود به انجام کارهای فرهنگی، عمرانی، بهداشتی و آموزشی بپردازند.

 

شهرستان قاین در حال حاضر بیش از 10 مرکز آموزش عالی با 4600 دانشجو دارد که بخشی از این دانشجویان غیر بومی و از شهرهای دیگر برای تحصیل به این شهرستان می روند.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار