بسیج دانشجویی دانشگاه زابل:

در خواست بسیج دانشجویی زابل از دادستان سیستان و بلوچستان مبنی بر پیگیری فساد در زابل

بسیج دانشجویی دانشگاه زابل از ارسال نامه مبنی بر خبر فساد در زابل به دادستان سیستان و بلوچستان خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / بسیج دانشجویی دانشگاه زابل از ارسال نامه به دادستان سیستان و بلوچستان خبر داد، متن نامه بدین شرح است.

 

با عرض سلام و احترام خدمت دادستان محترم استان سیستان و بلوچستان

حجت الاسلام و المسلمین موحدی راد

 

احتراما به استحضار می رساند که اخیرا خبرهایی پیرامون بعضی جریانات در سیستان به گوش می رسد که لازم بود نکاتی را پیرامون این مسائل با شما در میان بگذاریم.

حدود یک سال پیش و پس از سخنرانی تاریخی مقام معظم رهبری در دیدار با اقشار مختلف مردم انجام گرفت، مقام معظم رهبری فساد را به اژدهایی هفت سر تشبیه کردند که مسئولان کشور و به خصوص قوه قضاییه را به مقابله جدی و کامل با مفسدین سوق دادند که باید با آن مقابله کرد و این اژدهای هفت سر را از پای در آورد. چند روزی نگذشته بود که اخباری مبنی بر دستگیری شهردار وقت زابل به اتهام اختلاس چند ده میلیاردی به گوش رسید که به رغم تلخ بودن قضیه، امید مبارزه با فساد های اقتصادی را در منطقه سیستان زنده کرد و باعث امیدواری مردم رنج دیده سیستان و خصوصا شهر زابل گردید.

 

بر همگان مبرهن و مشخص است قوه قضاییه ، جایگاهی ویژه در نظام اسلامی و در برخورد با فساد دارد و از آن طرف عقیده جنبش دانشجویی آن است که عدالت خواهی را در چهارچوب ساختار های قضایی و نظارتی باید دید و در صورت عدم توجه به آن صرفا به عدالت طلبی عجولانه ، نادرست و حتی ضد عدالت منتهی خواهد شد ، باید در این راستا قوه قضاییه تمام تلاش خود را در جهت مبارزه با فساد و برقراری عدالت انجام دهد و مجموعه اقدامات صورت گرفته را در خصوص این نوع قضایا به صورت مستدل اطلاع رسانی کند و مجموعه مردم را نسبت به این نهاد انقلابی اعتماد پذیر تر کند.

 

اخیرا اخباری در خصوص این پرونده و تبرئه شدن در برخی اتهامات اساسی و مشغول به کاد شدن ایشان در مجموعه شهرداری ،سوالی که اذهان عمومی را با خود درگیر این است که اولا آیا با تمام افرادی که اتهامشان به این سبک هاست، به همین شیوه برخورد می شود؟ ثانیا   اینکه اعلام نام بیش از 20 متهم در قبال این پرونده و تاکید عجیب دادستانی نسبت به وقوع فساد چه دلیلی داشته و امبالغ هنگفتی که ابتدا در محافل رسمی اعلام شده بود کجاست؟ و ثالثا اگر این اتهام ناصحیح بوده، چرا بیان کرده است؟ چرا که اعلام خبر فساد در مسئولین خود باعث تخریب اذهان عمومی و بدبینی به نظام اسلامی می شود و اگر این اتهام فساد صحیح و درست بوده، پس چرا از دادگاه تشکیل شده در باب این اتفاق، مردم از حق قانونی خود که اطلاع از اخبار دادگاه مربوطه هستند بی اطلاعند و حداقل حقوق شهروندی خودشان محروم هستند؟!

 

لذا باتوجه به شبهات پیش آمده پیرامون این اتفاق از جنابعالی دعوت می گردد که در دیداری با دانشجویان دانشگاه های شهرستان زابل و یا حضور در تریبون ها توضیحات لازم در خصوص این پرونده را به مردم سیستان اعلام نمایید.

 

والسلام علی والتبع الهدی

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار