مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهرستان فردوس خبر داد:

اعزام ۷ گروه جهادی به مناطق محروم شهرستان در تابستان امسال

الیاس ابراهیمی گفت: ۷ گروه جهادی از ۷ تیر تا ۵ شهریور در مناطق محروم و روستا‌های فردوس با رویکرد رونق تولید حضور می‌یابند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییالیاس ابراهیمی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فردوس، از اعزام هفت گروه جهادی به مناطق محروم شهرستان فردوس در تابستان امسال خبر داد و گفت: اعزام گروه‌ها از هفتم تیر آغاز می‌شود و در طول تابستان ادامه می‌یابد. آخرین اعزام نیز در ۵ شهریور صورت می‌گیرد. 


ابراهیمی با بیان اینکه هرکدام از این گروه‌ها ۱۰ روز در مناطق روستایی و محروم حضور دارند، افزود: در این دوره اردو‌های جهادی برنامه ریزی شده حدود ۷۰ نفر از دانشجویان جهادگر حضور داشته باشند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فردوس با بیان اینکه رویکرد اصلی ما در این دوره‌ها رونق تولید خواهد بود، گفت: اعزام گروه‌ها در حوزه‌های مختلف پزشکی، بهداشتی، عمرانی، فرهنگی، آموزشی و اقتصادی است.

وی ادامه داد: در حوزه اقتصادی تلاش می‌کنیم آموزش‌هایی جهت کارآفرینی بهتر چه در بحث صنایع دستی و قالیبافی که اغلب بانوان انجام می‌دهند و چه در فعالیت‌هایی مانند پرورش ماهی و قارچ که معمولا آقایان علاقه بیشتری نشان می‌دهند، داشته باشیم. 

ابراهیمی گفت: در حوزه پزشکی فعالیت ما در انواع تست قند و فشار خون، قد و وزن و اقدامات اولیه پزشکی است. البته بنا داریم با گروه‌های دندانپزشکی نیز برای حضور در مناطق محروم هماهنگی کنیم که فعلا صددرصد نیست.

وی با بیان اینکه به حوزه آموزش بهداشتی نیز ورود خواهیم کرد، افزود: آشنایی مردم با بیماری‌هایی که در مناطق روستایی شیوع بیشتری دارد و مسائل مختلفی که خانم‌ها یا آقایان با آن مواجه می‌شوند، از برنامه‌های گروه‌های آموزشی و بهداشتی ما خواهد بود. 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فردوس ادامه داد: برخی مناطق روستایی با دام ارتباط پوستی دارند و همین باعث می‌شود بیماری‌هایی از دام به انسان منتقل شود که این موارد نیز نیاز به آگاه سازی مردم دارد. 

وی به فعالیت‌های عمرانی در این اردو‌های جهادی نیز اشاره کرد و گفت: بیشتر در بازسازی منازل مسکونی خانه‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، تکمیل یا ساخت خانه عالم روستا، تکمیل آشپزخانه‌ها و تجهیزات هیات‌های روستایی و همچنین زیباسازی و جدول کشی فضا‌های پارکی فعالیت خواهیم کرد. 

ابراهیمی گفت: تعدادی از دانشجویان دانشگاه ما که خودشان ساکن روستا‌های هدف این دوره اردو‌های جهادی هستند، اشتیاق زیادی برای حضور در اردو‌ها داشتند.

وی توضیح داد: یکی از اهداف ما در برگزاری اردو‌های جهادی این است که مردم و ساکنان روستا‌ها و مناطق محروم همراه با دانشجویان در بازسازی و توسعه روستا حضور یابند؛ اگر بنا باشد دانشجویان کار کنند و اهالی آنان را تماشا کنند، اردو‌های جهادی ما اثر فرهنگی معکوس می‌گذارد و بیشتر از آنکه سازنده باشد، مخرب می‌شود.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار