شهید با ایمان کردستان که از کودکی با اخلاص نماز می خواند

شهید تعریف، شهیدی از خطه کردستان که قبل از رسیدن به جایگاه رفیع شهادت، توانست سمت های زیادی را نصیب خود کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /دانشجوی شهید فریدون(فرید) تعریف در سال 1336 در شهرستان سنندج در یک خانواده مذهبی چشم به جهان گشود این فرد وارسته و پاک از همان اوان کودکی علاقه شدیدی به ادای واجبات دینی داشت به طوری که در سن پنج سالگی با شوق و شعف نماز می خواند و هرچه بزرگتر می گشت برمستحبات و تعقیبات نمازش می افزود، خانواده بزرگوارش خوب بیاد دارند که شبها در دل تاریکی شب برای اقامه نماز تجهد از خواب ناز دوران نوجوانی برمی خاست و از همان دوران کودکی صداقت و پاکی در وجود مبارکش موج میزد.

 

شهید تعریف به دلیل انتقال محل خدمت پدر تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در تهران و مقطع متوسطه را در مراغه به پایان رساند و همزمان به فراگیری قرآن کریم و یاد دادن آن به دوستانش کوشا بوده و از این توفیق الهی احساس آرامش و رضایت خاطر می کرد.

 

در سال 1356 به دانشگاه رازی شهرستان سنندج راه یافته و در رشته ریاضی(دبیری) به ادامه تحصیل پرداخت و همزمان با اوج گیری مبارزات و اعتراضات مردمی به افشاگری ماهیت پلید رژیم منحوس پهلوی پرداخته و در هدایت راهپیمایی های شهر سنندج به ویژه دانشگاه رازی نقش به سزای ایفا نمود تا جایی که رئیس دانشگاه که زیر فشار عوامل رژیم بود او را چند ترم از تحصیل محروم می کند.

 

پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به دنبال فعالیت گروهک های ملحد و ضد انقلاب در منطقه کردستان در سال 1358 مخفیانه به تهران رفته و در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عضویت یافت و مبارزه بی امان خود را علیه مزدوران و سرسپردگان به اجانب شکل دیگری بخشید.

 

شهید تعریف با توجه به سوابق درخشان و لیاقت و شایستگی که در وجودش بود و از آنجا که ماهیت پوچ و دروغین احزاب و گروهک ها را در منطقه کردستان به خوبی می شناخت حضور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در منطقه لازم دانسته و براین مهم همت گماشت و نیروهای بومی بسیار زیادی را نیز جذب نمود و همواره می کوشید تا چهره مقدس سپاه را برای همگان متجلی سازد.

 

در ادامه فعالیت های وسیع و گسترده شهید تعریف از سوی دولت وقت به سمت مشاور ریاست جمهوری منصوب می گردد و فعل نوینی در فعالیت های سیاسی و فرهنگی این شهید گرانقدر گشوده می شود.

 

او یکی از افرادی بود که مستقیما با حضرت امام خمینی(ره) در رابطه با منطقه کردستان گفتگو می کرد، این فعالیت ها و از جان گذشتگی ها به جایی رسید که منافقین کور دل توان تحمل این دست پرورده مکتب امام راحل را در خود ندیدیند و سرانجام در مورخ 25/3/59 وی را به فجیع ترین شیوه ممکن ناجوانمردانه در شهر تهران ترور کردند و برگ دیگری بر پرونده سیاه جنایات خود افزودند.

 

در تشییع جنازه مطهر و پاک شهید تعریف خیل عظیمی از مردم کردستان، سپاهیان و مسئولین وقت شرکت داشتند.

آری این دانشجوی به حق پیرو خط حضرت امام از میان ما خاکیان پرکشید اما یادش همیشه در دلهای ما جاوید و راهش ادامه دارد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار