دلایل استعفای وزیر آموزش و پرورش برای نخبگان جامعه پذیرفتنی نیست.

طاهره ملک علیپور عضو شورای تبیین بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: ماجرای استعفای وزیر آموزش و پرورش آن‌هم با دلایلی که برای این مسئله تاکنون مطرح شده به‌هیچ عنوان برای نخبگان کشور پذیرفته‌شدنی نیست.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / طاهره ملک علی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه وزیر مستعفی آموزش و پرورش اهل حاشیه‌های سیاسی و مسائل این‌چنینی نبود اظهار داشت: ماجرای استعفای بطحایی و دلایلی که برای این امر مطرح می‌شود به هیچ عنوان برای قشر نخبگان کشور پذیرفته‌شدنی نیست.

عضو شورای تبیین مرکز بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کشور با بیان اینکه صحبت‌ها و گمانه‌زنی‌ها پیرامون استعفای بطحایی بسیار زیاد است عنوان کرد: این مسئله و اتفاق بی‌سابقه که وزیری برای رسیدن به کرسی مجلس از سمت خود استعفا دهد را باید از دو منظر زمانی و محتوایی مورد تحلیل قرار داد.

ملک علی‌پور ماجرای استعفای وزیر آموزش و پرورش را از لحاظ بعد زمانی این قضیه مورد اشاره قرار داد و افزود: آموزش و پرورش مجموعه‌ای بسیار عریض و طویل بوده و با توجه به مشکلات و چالش‌های زیادی که فرآروی این وزارتخانه قرار دارد استعفای بطحایی آن هم در این برهه حساس نگران‌کننده است.

وی با تأکید بر اینکه فرآیند انتخاب وزیر جدید برای مجموعه آموزش و پرورش پروسه‌ای طولانی است و این مسئله به ضرر جامعه تمام می‌شود ابراز داشت: جابه‌جایی و معرفی وزیر جدید آموزش و پرورش زمان‌بر است و به عقیده بنده می‌تواند به این مجموعه بسیار حساس آسیب‌های فراوانی را وارد سازد.

ملک‌ علی‌پور به تحلیل قضیه استعفای بطحایی حول محور مسائل درون وزارتخانه‌ای پرداخت و بیان داشت: در حال حاضر چندین استان کشور با مشکلات سیل مواجه‌اند و از سوی دیگر کرمانشاه همچنان درگیر زلزله است در حالی‌که ما شاهد تزلزل در پایه‌های مدیریتی مجموعه آموزش و پرورش هستیم.

عضو شورای تبیین مرکز بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کشور درگیری سازمان سنجش با موضوع کنکور سراسری، برگزاری امتحانات نهایی و مسائلی از این دست را مورد اشاره قرار داد و گفت:‌ نبود وزیر آموزش و پرورش آن هم در این برهه حساس زمانی چالش‌های این مجموعه را افزایش می‌دهد.

ملک علی‌پور با تأکید بر اینکه وی به شخصه موضوع استعفای بطحایی برای کاندیداتوری مجلس را نمی‌پذیرد اظهار داشت: به عنوان یکی از اعضاء شورای تبیین مرکز بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان دیدارهای زیادی با بطحایی داشتیم و به عینه شوق خدمت و دوری از حاشیه‌های سیاسی را در وی دیدیم.

وی کم‌ لطفی در حق مجموعه بزرگ آموزش و پرورش از سوی مجلس، دولت و سایر نهادها را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت:‌ احیاناً موضوع پخش کلیپ‌های ضدفرهنگی در مدارس و یا فشارهای جریان‌های موافق جهت دین‌زدایی از آموزش و پرورش نیز در استعفای ناگهانی بطحایی تأثیرگذار بوده است.

عضو شورای تبیین مرکز بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کشور موضوع استعفای قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان و یا جریان استعفای بطحایی را نوعی تاکتیک فرار به جلو خواند و گفت: متأسفانه این استعفاهای ناگهانی نشان می‌دهد باب بسیار بدی در دولت در حال شکل‌گیری است.

ملک علی‌پور نگرانی بعدی در قضیه استعفای بطحایی را برنامه‌‌ها و رویکردهای وزیر جدید آموزش و پرورش اعلام کرد و ابراز داشت: بطحایی برای ارتقاء جایگاه دانشگاه فرهنگیان که در راستای سند تحول بود تلاش‌های زیادی کرد و مشخص نیست وزیر جدید چه رویکردی در این زمینه داشته باشد.

وی با بیان اینکه مشکلات و چالش‌های فرآروی آموزش و پرورش با تغییر افراد و وزراء در بدنه این مجموعه مطلقاً حل‌شدنی نیست اظهار داشت: برای ایجاد تحول بنیادین در آموزش و پرورش به تغییر نگرش‌ها نیازمند هستیم و هر چه غیر از این‌، نمی‌تواند به حل مشکلات و چالش‌های این مجموعه کمک کند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار