مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد فسا:

بطن و مرکزیت نهضت امام در مردم خلاصه می‌شد/ ساده زیستی امام خمینی سبک زندگی علی وار ایشان بود

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد فسا گفت: امام روح الله قدم در جا پای امیرالمومنین گذاشته است و این را می‌توان برای یک ملت که چنین رهبری داشته اند افتخار دانست و ما باید که این افتخار بزرگ را قدر بدانیم و از دست ندهیم.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /علیرضا رحمانی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد فسا در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص ویژگی شخصیتی امام که باعث شد از همان ابتدای نهضتش شرق و غرب و به طور کلی استکبار را پس بزند و در این راه موفق هم بشود گفت: درک کامل توحید و اعتقاد راستین داشتن به خداوند موجب می‌شود که انسان از هر حیث از دیگران دل ببرد و امید و بندگی اش مختص خداوند باشد با در نظر گرفتن این ویژگی ما می‌توانیم بفهمم که امام ره چگونه توانسته است استکبار را پس بزند و در این راه ما نیز می‌توانیم موفق شویم.


وی با بیان نوع نگرش و جهان بینی امام افزود: اینکه برعلیه ظلم و استبداد بایستد و یا مخالف فساد باشد، با بی مسئولیتی مسئولین مخالف باشد آنچنان عقلانی نیست که تنها به دلیل تربیت شدن در یک خانواده خوب باشد بلکه نشان می‌دهد امام (ره) دارد از دروازه‌ای کامل تر و روشن تر به سمت اهداف پیش می‌رود، اسلام نمونه کاملی از یک دروازه است که راه را نشان داده و می‌داند که چه باید بشود. وقتی کسی جهان را از دروازه اسلام ببیند مسیر را می‌شناسد هدف را می‌بیند و می‌دادند چه چیز هایی مورد نیازش است. از این رو معلوم می‌شود که امام(ره) جهانبینی اسلامی داشته است.


مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد فسا بطن و مرکزیت نهضت امام را مردم دانست و در خصوص جایگاه مردم در این نهضت اظهار داشت: چگونه نهضتی شکل می‌گیرد؟ قطعا با مردم و این نهضت برای چه کسی است؟ با اهداف و اشعار انقلاب اگر آشنا باشیم می‌بینیم که استقلال، آزادی و...برای مردم و کشور است اما نکته بسیار مهم که باید توجه شود و ما ان راسرلوحه خود قرار دهیم این است که با شخصیت بخشیدن و آگاه کردن مردم نسبت به جایگاه آنان که با مشاهده سیره ائمه متوجه می‌شویم این الگو برداری از ائمه اطهار بوده است.


رحمانی با بیان این سخن از مقام معظم رهبری که در وصف امام خمینی گفته اند بعد از معصومین همچون امام خمینی دیگر نداریم افزود: چگونه کسی به این مقام می‌رسد غیر از این است که باید آنها را الگوی خود قرار دهد و این نشان می‌دهد که امام به الگو های خود از نظر دیدگاه و عمل بسیار نزدیک شده است. امام پیرو سیره ائمه و معصومین بوده و درسیره این بزرگواران اینگونه برخورد کردن بهترین برخورد است.


وی در خصوص ساده زیستی امام راحل بیان داشت: کسی که الگویش علی(ع) و دیگر معصومین هست غیر از سبک زندگی علی وار و دور از حرص طمع و ساده زیستن برای درک بهتر محرومین و مظلومین توقعی نیست ما شاهد آن هستیم که امام و رهبر یک کشور ثروتمند مثل ایران از ابتدا و تا انتهای حیاتش چیزی از این کشور برای خود برنداشته و خیانت سو استفاده از اموال مردم و دولت نداشته است.


رحمانی در پایان گفت: امام روح الله قدم در جا پای امیرالمومنین گذاشته است و این را می‌توان برای یک ملت که چنین رهبری داشته اند افتخار دانست و  ما باید که این افتخار بزرگ را قدر بدانیم و از دست ندهیم.

 

ارسال نظر


captcha