مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان در آستانه روز قدس:

هرگونه تجاهل نسبت مسئله فلسطین و معامله قرن به یک فاجعه جدید برای جهان اسلام ختم می گردد

ناصر بهروز: بصیرت درباره تحولات سیاسی امروز و جهت گیری ها یک تکلیف قطعی است زیرا هرگونه تجاهل نسبت به حوادث اخیر پیرامون فلسطین و مسئله معامله قرن ممکن است به یک فاجعه جدید برای جهان اسلام ختم گردد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / در آستانه روز قدس ناصر بهروز مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان در مصاحبه با خبرنگار بسیج دانشجویی، روز قدس امسال را دارای اهمیت بیشتری نسبت به سال های گذشته دانست و گفت: فرایند روز قدس تلاش برای وحدت جهان اسلام و تغییر معادلات با محوریت و اولویت آرمان آزادسازی فلسطین است در حالیکه متاسفانه نحولات سیاسی منطقه وجهان در جهت مغایر قرار گرفته است.

وی افزود: در سطح منطقه متاسفانه برخی از کشورهای خائن تلاش می کنند از طریق همپیمانی با امریکا واسرائیل جایگاه خود را تقویت کنند که این تحول نه تنها خطرناک است که با فرایند تلاش برای آزادسازی قدس عزیز و قبله نخست مسلمانان در تعارض کامل است.

ناصر بهروز اظهار داشت: تحولات سیاسی که جهان اسلام را درگیر دو دستگی و گم کردن محور اصلی می کند، اهمیت روز قدس امسال و تلاش برای متحد کردن جهان اسلام را افزایش می دهد؛ بصیرت درباره تحولات سیاسی امروز و جهت گیری ها یک تکلیف قطعی است زیرا هرگونه تجاهل نسبت به حوادث اخیر فلسطین و مسئله معامله قرن ممکن است به یک فاجعه جدید برای جهان اسلام ختم گردد.

 مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان ضمن دعوت از تمامی اقشار جامعه بخصوص دانشجویان برای شرکت در راهپیمایی روز قدس تصریح کرد: هر ساله مردم شریف ایران وجوامع آزاده جهان به ندای ملکوتی امام خمینی(ره) پاسخ داده و با مشارکت در تظاهرات و احیای روز قدس، آرمان آزادسازی فلسطین از دست اشغالگران صهیونیست را زنده می کنند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: پیامبر اکرم (ص) می فرمایند «هرکس شب را به صبح برساند و به امور مسلمین بی تفاوت باشد مسلمان نیست» و این نشان از یک رابطه مستحکم دینی است که مسلمانان را نسبت به یک دیگر مسئول می کند و آنان را عضو یک خانواده بزرگ امت اسلامی می شمارد.

 وی افزود: امیر مؤمنان علی (ع) در کنار این دایره همبستگی یک دایره دیگر نیز تعریف می کند ایشان می فرمایند (مردم دو دسته هستند یا برادر دینی ویا برادر در آفرینش و انسانیت)؛ این فرمایش  امیرمؤمنان نشان می دهد که برادری انسانی نیز نوع دیگری از همبستگی است که انسان بر پایه آن نمی تواند نسبت به سرنوشت برادر مظلوم خود بی تفاوت باشد.

 مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان تصریح کرد: در این میان حادثه فلسطین واقعا یک بحران بزرگ و تلخ بشری اسلامی است که هیچ انسانی نمی تواند نسبت به آن بی تفاوت باشد؛ عجیب اینجاست که علیرغم گذشت هفت دهه از این فاجعه، جامعه بین الملل هیچ کاری برای پایان دادن به این فاجعه انجام نداده و حاضر نیست در جهت احقاق حقوق جامعه فلسطینی گام بردارد.

ناصر بهروز در انتها تاکید کرد: این شرایط غیر انسانی ایجاب می کند که مسلمانان وآزادگان جهان با حمایت از جامعه مظلوم فلسطین به این ظلم بزرگ پایان داده و زمینه احقاق حقوق مردم مظلوم فلسطین را فراهم سازند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار