در شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان قاین مطرح شد:

اساسی ترین مشکل بیمارستان قاین کمبود نیروی انسانی است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین با اشاره به مشکل موجود در بحث جذب نیرو با توجه به کمبود نیروی موجود گفت: در حال حاضر حدود 40 درصد از فعالیت‌های بیمارستان با نیروهای طرحی انجام می‌شود که این امر مدیریت را دچار مشکل می‌سازد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /محمدرضاعارفی‌فر ظهر امروز در جمع اعضای شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان قاین اظهار داشت: در بحث‌های فنی در حوزه درمان و بهداشت به طور الزام نیاز به تغییر جهت خاصی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه هدف کلی شبکه بهداشت و درمان استفاده بهینه از شرایط نیروی انسانی و امکانات در جهت اهداف سازمانی و استفاده حداکثری از نیروها است، تصریح کرد: در سه بخش بهداشت، درمان و آموزش که جزو حوزه کاری شبکه بهداشت و درمان بوده سعی کرده‌ایم با روحیه انقلابی از حداقل امکانات و نیروها استفاده حداکثری نماییم.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین ادامه داد: روحیه انقلابی یعنی اینکه مسؤولان در صف اول خدمت‌رسانی باشند.

عارفی‌فر یادآور شد: اگر بخواهیم به حوزه درمان نگاه کنیم باید ابتدا با معضلاتی که در این حوزه وجود دارد مواجه شویم.

وی از فعالیت 31 پزشک متخصص در بیمارستان قاین خبر داد و گفت: چالش اولیه ما مدیریت نیروهای متخصص بوده که همیشه محدودیت‌هایی داریم.

رئیس بهداشت و درمان قاین اضافه کرد: در بسیاری از رشته‌ها تک تخصص هستیم و در رشته هایی که متخصص بیشتری داریم نیاز بیماران بیشتر است.

عارفی‌فر افزود: نیروهای متخصص حداقل انتظارهای مالی دارند در حالی که در حال حاضر پرداختی‌ها با 14 ماه تأخیر همراه بوده و همچنین چون قاین جزو شهرهای برخوردار استان محسوب شده از یک سری امتیازاتی که در شهرهای کم‌برخوردار وجود دارد محروم است.

وی با اشاره به مشکل موجود در بحث جذب نیرو با توجه به کمبود نیروی موجود گفت: در حال حاضر حدود 40 درصد از فعالیت‌های بیمارستان با نیروهای طرحی انجام می‌شود که این امر مدیریت را دچار مشکل می‌سازد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین تصریح کرد: متأسفانه این فرهنگ غلط در بین مردم وجود دارد که در بیرون از بیمارستان حاضر به مراجعه به پزشک متخصص نیستند ولی در بیمارستان انتظار همه نوع خدمات را دارند که این امر با توجه به تعدد تقاضاها ایجاد مشکل می‌نماید.

عارفی‌فر با اشاره به اینکه بیمارستان قاین یک بیمارستان آموزشی بوده که دانشجویان باید در کنار پرسنل آموزش ببینند، یادآور شد: بیمارستان ما آموزشی بوده ولی پزشکان ما هیأت علمی نیستند و هیچ بایدی برای پزشکان در حوزه آموزش دانشجویان نیست.

وی با بیان اینکه نباید هیچ کس به خود این اجازه را بدهد که در مورد بیمارستان اظهارنظر نماید، اضافه کرد: باید به سمت اصلاح این فرهنگ باشیم که هر کسی به خود اجازه بی‌احترامی به این مجموعه را ندهد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین ادامه داد: باید با تمام کمبودهایی که در حوزه نیرو و امکانات وجود دارد با استفاده حداکثری از امکانات پویایی را در سیستم به وجود آوریم.

عارفی‌فر با اشاره به مشکل معطلی زیاد مراجعان سرپایی به سبب کمبود نیرو در بیمارستان قاین افزود: برای رفع این مشکل پزشک اورژانس را از پزشک تحت نظر جدا ساختیم.

وی ادامه داد: همچنین پرستاران را برای حضور در بخش تریاژ ملزم نموده‌ایم تا مشکل این بخش نیز رفع گردد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین با اشاره به اینکه تقسیم درست نیروها در بخش‌های مختلف این بیمارستان صورت گرفته است، یادآور شد: با حضور و سرکشی فعالیت‌های پرسنل مورد کنترل قرار می‌گیرد.

عارفی‌فر با بیان اینکه در شرایط بحران مالی قرار داریم که نیاز به مدیریت هزینه‌ها و امکانات وجود دارد، اضافه کرد: بحث اعتبارسنجی هر چند وقت به طور اتفاقی در بخش‌ها انجام که این امر سبب شده تا بخش‌ها نواقص خود را حل کنند.

وی یکی دیگر از مشکلات بیمارستان را بحث بیمه دانست و گفت: بیمارانی که به اورژانس بیمارستان مراجعه می‌کنند در چهار سطح تقسیم‌بندی می‌شوند که برخی از این بیماران با توجه به نظر پزشک اورژانس برای تشخیص بیماری نیاز به مشاوره پزشک متخصص دارد که متأسفانه بیمه این هزینه را برای درمان بیمار تقبل نمی‌کند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان با بیان اینکه در اورژانس قاین سه نیروی پزشک عمومی و یک پزشک متخصص طب اورژانس فعالیت می‌کنند، افزود: مجبور هستیم به سبب کمبود نیرو از نیروهای غیرمتخصص استفاده کنیم.

عارفی‌فر با گلایه از دانشجویان که آنچنان که باید درگیر کار نیستند، اضافه کرد: فضایی که برای سایت آموزشی دانشگاه مورد نظر بود ساخته شده و به زودی در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بودجه دانشکده مشخص و در اختیار خود دانشکده قرار دارد، تصریح کرد: دانشکده مستقل از شبکه بهداشت بوده و باید برای خود اعتبار جذب کند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار