یکی از افتخارات جمهوری اسلامی در سطح منطقه، روحیه خودباوری و اعتمادی است که نظام مقدس ما به توانایی‌های خودش دارد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییمحمد حسین حامدی در نمازجمعه دولت آباد: دفاع مقدس همواره برای ملت ما و انقلاب ما درس‌های زیادی داشته، یکی از بارزترین پیام های دفاع مقدس برای امروز ما عبارت است از استکبارستیزی و ایمان به توانایی‌ها و ظرفیت‌های داخلی. آحاد ملت ما، مسئولین ما بایستی به این نکته ایمان داشته باشند که دشمن همواره به دنبال این است که از طریق هیاهو و جنجال های پوچ رسانه‌ای، قدرت نداشته خود را به رخ کشورها و ملت‌های دنیا بکشد، جدیدترین نمونه این دسته از حربه‌های دشمن را در ایام اخیر شاهد بودیم که آمریکا با حرکت دادن ناو جنگی خود سعی در ایجاد رعب و وحشت در منطقه داشت که با هوشیاری و درایت مردم عزیز ما این توطئه راه به جایی نبرد و خنثی شد. ما در دفاع مقدس و همچنین در طول تاریخ پر افتخار خودمان، ابهت پوشالی استکبار را از بین بردیم، ما نفوذ مستکبرین در بین کشورهای منطقه را به چالش کشیدیم، بنده می‌خواهم عرض کنم که امروز هم بایستی همینطور باشد؛ البته به حمدالله در سالهای اخیر مشاهده روند مثبتی در این زمینه بودیم ؛ تک‌تک ملت ما امروز شکی در سفاهت و حماقت سردمداران آمریکا ندارند، مردم ما امروز یقین پیدا کردند که آمریکایی‌ها و غربی‌ها چه آن زمانی که از درِ تهدید وارد شوند، و چه آن زمانی که دست مذاکره دراز کنند، نیتی جز نابودی ملت ایران ندارند‌. به حمدالله این روحیه در بین مردم ما هست منتها مسئله این است که بایستی فراگیر تر و مستحکم تر بشود. مردم ما و مسئولین ما چنانچه این روحیه را در زندگی خودشان و تصمیمات خودشان وارد کنند، ما شاهد یک جهش بزرگ در مناسبات خودمان خواهیم بود.

 
 مقام معظم رهبری خطاب به جوانان فرمودند که خرمشهرها در پیش است؛ این جمله به چه معناست؟ یعنی ما اگر در سال‌های جنگ دشمن را در میدان نظامی به عقب راندیم و کاری کردیم که امروز بعد از گذشت چند دهه و چند سال هنوز دشمن جرئت حمله نظامی به ایران اسلامی را پیدا نکرده-کما اینکه در ادبیات روسای فعلی آمریکا هم مشهود است-بایستی در سایر زمینه ها علی الخصوص در میدان‌های اقتصاد و فرهنگ و سیاست هم دشمن را از رسیدن به اهداف خودش نا امید کنیم و این مهم حاصل نمیشود مگر با تقویت روحیه استکبارستیزی.
 
 
نکته که بنده به عنوان آخرین نکته اشاره می کنم، توجه به امکانات و تکیه بر ظرفیت‌های داخلی هست. یکی از افتخارات جمهوری اسلامی در سطح منطقه، روحیه خودباوری و اعتمادی است که نظام مقدس ما به توانایی‌های خودش دارد. شما این روزها تأثیرات عظیم این خودباوری را در سایر کشورهای جبهه مقاومت در سطح منطقه شاهد هستید.
 
کشورهای منطقه وقتی دیدند جمهوری اسلامی در اوج فشارها و تحریم‌های بی‌سابقه‌ ی دشمن که واقعا این تحریم‌ها بی سابقه بود، چنان استقامت بی‌نظیر و بی سابقه ای را از خود به نمایش داد که ابرقدرت‌ها در مقابل آن به زانو درآمدند؛ وقتی دیدند ملت ایران چطور در مقابل فتنه‌ها و دسیسه‌های دشمنان واکنش نشان می دهد، آنها هم الگو گرفتند و به میدان آمدند. ما انشاءالله روز قدس را در پیش داریم، این راهپیمایی‌ها و این تظاهرات استکبارستیزانه ی ملت ایران، با زبان روزه و در زیر آفتاب داغ، پیام استقامت و پایداری به منطقه مخابره می‌کند، درس توکل و تکیه بر وعده های الهی به ملت های مظلوم منطقه می دهد‌. چنانچه شما امروز می‌بینید بر اثر همین درس ها و پیام ها که از ایران اسلامی به منطقه مخابره شده ملت‌های فلسطین و لبنان و یمن و سوریه و عراق و سایر بلاد اسلامی، در مقابل تجاوز گری های مستکبرین قیام کردند و به مقابله با آن‌ها پرداختند.شما می‌بینید یمنی که روزی مورد مورد تاخت و تاز متجاوزین آل سعود واقع می‌شد، امروز پهپادها و موشک‌هایش خواب و خوراک را بر خائنین سعودی حرام کرده؛ فلسطین و لبنانی که تا قبل بی دفاع بودند در مقابل حملات گرگ صفت های اسرائیلی، امروز به نقطه‌ای از اقتدار رسیدند که آن مقام اسرائیلی می آید و ابراز نگرانی می‌کند از رویارویی با نیروهای مقاومت. اینها همه از برکات مقاومت و پایداری ملت ایران و انقلاب اسلامی در برابر حجم دشمنان بوده. 
 
برادران عزیز، خواهران گرامی؛ درسی که سوم خرداد به ما می‌دهد درس نهراسیدن از تهدیدهای توخالی دشمنان ماست، درس دلخوش نبودن به وعده ها و لبخندهای فریبنده آنهاست؛ 
نه به دل راه بده واهمه از اخم عدو/ نه دلت غنج رود باز به لبخندی از او/ دل به لبخندش اگر باخته ای، باخته ای/ گر ز اخمش سپر انداخته ای، باخته ای /غم مخور سست مشو با صف اعدا بستیز/ مژده لاتهنو می رسد از جا برخیز /
قرآن کریم‌ می فرماید: وَلَا تَهِنُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَنتُمُ الْأَعْلَوْنَ إِن کُنتُم مُّؤْمِنِینَ
 
 
عزیزان، ما هرجا ایمان پیدا کردیم به وعده‌های خداوند متعال؛ هرجا تکیه کردیم بر توان و ظرفیت‌های خودمان؛ آنجا پیشرفت کردیم و آنجا موفق بودیم.
 
 
 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار