حجت الاسلام عبادی در جمع دانشجویان:

در کرسی‌های آزاد اندیشی باید مسائل بر اساس اولویت و به دور از سلیقه افراد باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در کرسی‌های آزاد اندیشی باید مسائل بر اساس اولویت، دور از تبلیغات، با نظر کارشناسان، دارای مبنای منطقی و به دور از سلیقه افراد مورد بحث قرار گیرد تا به پیشرفت کمک کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی، امام جمعه بیرجند در جمع دانشجویان خراسان جنوبی در همایش کرسی‌های آزاداندیشی،چالش ها و راهکارها که به همت بسیج دانشجویی استان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند برگزار شد، گفت: آزاداندیشی تنها به گفتن و اینکه در بیان خود آزادی داشته باشیم، نیست بلکه باید براساس ملاک و قاعده سخن بگوییم.

 
عبادی با بیان اینکه شرط اول در آزاداندیشی این است که برای گفتگو تعریف و مبدأ و مقصدی تعیین کنیم، افزود: کسی می‌تواند در هر مسأله‌ای آزاداندیش باشد که ابتدا مقدمات آن را فراهم کند و از طرف دیگر، از قیودی مانند حرص و طمع آزاد باشد.

امام جمعه بیرجند تأکید کرد: غربی‌ها در جهت شناخت کلی مسائل هستی و انسان آن قدر ضعیف هستند که جرأت ورود به آن را ندارند؛ آن‌ها در واقع از مسائل اصلی فرار می‌کنند و به مسائل حاشیه‌ای سرگرم می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه یکی از شرایط آزاد اندیشی خواستن و عاشق کشف حقایق بودن است، گفت: با گفتن چندین شعار نمی‌توان آزاد اندیش شد، اما نسل جوان امروز از این ظرفیت برخوردار است و با توجه به اینکه هنوز معتاد به انواع و اقسام مسائل زندگی نشده، می‌تواند در این جهت موفق گردد.

نماینده، ولی فقیه در خراسان جنوبی تأکید کرد: نسل جوان ما نسلی است که خود را برای دنیای آینده تربیت می‌کند؛ آینده‌ای که انشاءالله انسان به کشف حقایق اصیل خواهد رسید.

وی ادامه داد: نسل جوان امروز، نسل لایق و شایسته‌ای است؛ لذا مسئولان در دره‌های مختلف باید زمینه را مهیا سازند تا جوانانی که برای زمان آینده تربیت می‌شوند بتوانند در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشند.

عبادی بیان کرد: در کرسی‌های آزاد اندیشی باید مسائل بر اساس اولویت، دور از تبلیغات، با نظر کارشناسان، دارای مبنای منطقی و به دور از سلیقه افراد مورد بحث قرار گیرد تا به پیشرفت کمک کند.

وی در پایان گفت: امید است برای این فرزندان عزیز در جهت دنیای آینده‌ای که پیش روی آن هاست زمینه‌ها را مهیا سازیم تا نقش مفیدی در آینده آن‌ها داشته باشیم

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار