مسئول تعلیم و تربیت ناحیه بسیج دانشجویی چهارمحال و بختیاری:

اگر کسی بدون بصیرت و آگاهی دست به کاری بزند ممکن است این عدم آگاهی باعث شود از هدف دور شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / حجت الاسلام ناصری؛ مسئول تعلیم و تربیت ناحیه بسیج دانشجویی چهار محال بختیاری درخصوص برگزاری طرح ولایت گفت: قطعا انسان وقتی  می خواهد کاری را شروع کند بدون آگاهی نمی تواند چون ممکن است به بی راهه برود. در حدیث  هم آمده است: اگر کسی بدون بصیرت و آگاهی دست به کاری بزند ممکن است این عدم اگاهی باعث شود از هدف دور شود و هرچه سرعتش بیشتر شود این فاصله هم بیشتر می شود. لذا در مساله رفتار سازی بعد اجتماعی شناخت بسیار مهم است به خاطر اینکه در مسیر تمدن سازی اسلامی وزمینه سازی ظهور امام زمان را بتوانیم تعریف کنیم و در این مسیر گام برداریم نیاز داریم مخاطب ما که قشر جوان و تاثیر گذار جامعه است را با آرمان ها و اهدافی که داریم آشنا کنیم و مبانی فکری شان را در چارچوب انقلاب تا ظهور تقویت کنیم.

حجت الاسلام ناصری افزود: قطعا یکی از بهترین کسانی که این مسیر را به خوبی می شناسد رهبر است چه امام راحل که بنیان گذار و معمار این جریان بودند و  چه امام خامنه ای که پرچم دار این جریان هستند و این ضرورت را ایجاد می کند , ما که می خواهیم دراین مسیر با پرچم ولایت فقیه حرکت کنیم مبانی فکری، راهبردها  و سیاستگذاری هایشان را بدانیم و هم گام با این ها راه برویم و جوری نشود که به تعبیر رهبر انقلاب ما می خواهیم کار مذهبی کنیم اما در پازل دشمن بازی کنیم و جدول های آن ها را پر کنیم. لذا می طلبد کسانی که می خواهند در جریان انقلاب فعالیت کنند و ان شاءالله مسئولیت بگیرند و زمینه سازی ظهور و ایجاد تمدن اسلامی را داشته باشند، با این مبانی فکری  آشنا شوند.

وی افزود: بعد از مساله شناخت، مساله معرفتی اهمیت بسیار دارد که ما در این دوره ها بحث معارفی برای تقویت مبانی اعتقادی دانش پژوهان، و آشنایی با مبانی فکری امامین انقلاب، امام راحل و امام خامنه ای عزیز و یک سری کارگروه ها حول محور  همین نیازها و یک سری سر فصل ها هم با توجه به نیازهای فکری منطقه را داریم و ممکن است یک سری مبانی اعتقادی، بحث احکام و پاسخ به شبهات را داشته باشیم و این ها با توجه به نیاز مخاطب ارائه می شود.

 

ناصری در ادامه اشاره کرد:

این طرح در دو سطح اجرا می شود: 1- طرح ولایت کشوری که با محوریت موسسه حضرت امام (ره) تحت اشراف علامه بزرگوار مصباح است که در بازه زمانی تیر و مرداد ماه در مشهد برگزار خواهد شد. 2- خط امام استانی که در 22 تا 28 تیر ماه در شهرکرد یا استان اصفهان برگزار خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار