نماینده گروه های جهادی دانشجویی در نسست صمیمی با امام جمعه کازرون:

اردوهای جهادی بهترین بستر برای نهادینه کردن اصل «ما می توانیم» است/ پشنهاد راه اندازی هر اداره یک گروه جهادی در شهرستان

نماینده گروه های جهادی دانشجویی در نسست صمیمی با امام جمعه کازرون گفت: ناگفته پیدا است راه حل مشکلات بزرگ کشور چیزی جز اتکا به توان داخل، اعتماد به نیروهای جوان و بومی نیست و نباید به دنبال رفع محرومیت و حل مشکلات از طریق نسخه های ترجمه شده غربی بود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /زهرا رئوف، نماینده گروههای جهادی دانشجویی کازرون در دیدار تشکل های دانشجویی دانشگاههای کازرون با امام جمعه این شهر در سخنانی اظهار داشت: گروه جهادی نه تنها دانشجویان بلکه فارغ التحصیلان، اساتید، نخبگان دانشگاه با همه سلایق و گرایش های سیاسی و مذهبی را شامل می شوند. در یک کلام حرکت های جهادی نقطه وحدت مردمی است؛ تشکیلاتی که علاوه بر محرومیت زدایی به خودسازی اعضایش نیز می پردازد.

وی یادآور شد: خوشبختانه امروز بسیاری از دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مختلف در سراسر شهرستان به شوق خدمت خالصانه به هم وطنانشان، جذب گروههای جهادی می شوند  که حضور پرشور دانشجویان و طلاب جهادی به منظور کمک به مردم مناطق سیل زده، مصداقی از این شور و انگیزه جوانان است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد کازرون با بیان اینکه اردوهای جهادی بهترین بستر برای نهادینه کردن اصل ما می توانیم در ذهن و دل دانشجویانی است، تصریح کرد: مشکلات و خلاء های امروز کشور ما ناشی از فقدان مدیریت و روحیه جهادی است.

رئوف بیان داشت: ناگفته پیدا است راه حل مشکلات بزرگ کشور چیزی جز اتکا به توان داخل، اعتماد به نیروهای جوان و بومی نیست و نباید به دنبال رفع محرومیت و حل مشکلات از طریق نسخه های ترجمه شده غربی بود.

این دانشجوی جهادی تصریح کرد: آیا نباید مدیران شهرستان و هر فردی که به پست و مقام تأثیرگذاری می رسد یک روز از سال را در اردوهای جهادی شرکت کند، نه برای گرفتن عکس یادگاری که برای لمس محرومیت و فقر؟

وی گفت: دستگاه های دولتی مرتبط با اردوهای جهادی، سازوکار ارتباط خود را با گروههای جهادی تدوین کرده تا انرژی دانشجویان جهادی نه در بروکراسی اداری بلکه در مناطق محروم مصروف شود.

رئوف عنوان کرد: در هر یکی از ادارات و دستگاههای شهرستان یک گروه جهادی تشکیل شود و  در طول سال چند مرتبه متناسب با حوزه کاری خود در قالب اردوهای جهادی به همراه کارمندان و کارکنان آن اداره یا دستگاه، در مناطق محروم  حضور پیدا کرده و مشکلات محرومین را حل نمایند.

ارسال نظر


captcha