مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان قزوین؛

عدم توجه به خواسته‌های دانشجو معلمان عواقب خوبی نخواهد داشت

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان قزوین گفت: اخیرا دولت با عدم افزایش حقوق دانشجو معلمان باعث نامید کردن هزاران دانشجو معلم شد عدم توجه به خواسته‌های دانشجو معلمان عواقب خوبی نخواهد داشت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /محمد اسحاق روستا، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان قزوین، در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، گفت: برخی از ادارت آموزش و پرورش استان نسبت به کسر میزان ضریب افزایش حقوق دانشجو معلم نسبت به شاغلین در سال ۹۸ اقدام کردند و این امر موجب نارضایتی در بین دانشجومعلمان شده است.

روستا مطرح کرد: اخیرا دولت تدبیر وامید با بی تدبیری خود باعث نامید کردن هزاران دانشجو معلم، که آینده سازان این کشور هستند شده است وبا اقدامات خود دانشجو معلمان را بسیار خشمگین ساخته است که عدم توجه به خواسته‌های دانشجو معلمان عواقب خوبی نخواهد داشت.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان قزوین مطرح کرد: دولت با توجه به قانون مصوب مجلس موظف است که حقوق دانشجو معلمان را افزایش دهد، اما زمانی که حقوق‌ها واریز شد این اتفاق نیافتاد.
وی گفت: باتوجه به ماده ۶ قانون متعهدین خدمت به آموزش وپرورش مصوب سال ۱۳۶۶ وباتوجه به اینکه در این قانون تصریح شده است که دانشجویان متعهد خدمت آموزش وپرورش از آغاز سال تحصیلی به استخدام آزمایش وزارت آموزش وپرورش درآمده واز حقوق و فوق العاده شغل مربوط به مدارک تحصیلی خود برخوردار خواهند شد.
روستا در ادامه بیان کرد: باتوجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی افزایش‌های حکم حقوقی سال ۱۳۹۸ برای تمامی افراد شاغل وبازنشسته که دارای حکم استخدامی می‌باشند وبه عنوان مستخدم شناخته می‌شوند اعمال شده است. با استناد به اینکه دانشجو معلمان دارای حکم استخدامی رسمی آزمایشی می‌باشند افزایش مذکور شامل حال دانشجو معلمان می‌شود. اما در عمل این افزایش حقوق صورت نگرفته است و موجب نارضایتی بسیار زیادی در بین دانشجو معلمان شده است.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان قزوین خاطرنشان کرد: جو دانشجو معلمان درحال حاضر ملتهب شده ودر صورت پایان نیافتن این رفتار‌های دولت هر اقدامی از سوی دانشجو معلمان قابل پیش بینی است و مسولیت هر اتفاقی به عهده دولت است. نمایندگان مجلس دراین بین وظیفه دارند از قانون دفاع کرده وتکلیف دانشجو معلمان را روشن کنند.
وی اظهار کرد: امید است دولت تدبیر امید تدبیری بیاندیشند وبا پایان دادن به بی قانونی‌ها امید را به این جامعه فرهیخته وآینده ساز برگردانند.
روستا در با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در مورد اینکه فرمودند: «باید درباره درآمد معلمان به‌گونه‌ای عمل کرد که عزت نفس آنان حفظ شود» گفت: میخوام این سوال رو بپرسم. وقتی رهبری این جمله رو به کار می‌برند. این اقدامات دولت چه معنی می‌تواند داشته باشد.
 
 
انتهای پیام./

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار