در پی سفر وزیر راه و شهرسازی به استان خراسان جنوبی؛

نامه سرگشاده شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان خراسان جنوبی به وزیر راه و شهر سازی

داشتن مسکن متناسب با نیاز، حق هر فرد و خانواده ایرانی است. دولت موظف است با رعایت اولویت برای آنها که نیازمندترند به خصوص روستانشینان و کارگران زمینه اجرای این اصل را فراهم کند./طرح مبهم مسکن اجتماعی نیاز به بازتعریف متناسب با نیاز های روز جامعه از سوی وزارت راه و شهرسازی دارد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /در پی سفر مهندس محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی به استان خراسان جنوبی نامه سرگشاده شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان  به وزیر راه و شهر سازی منتشر گردید که متن نامه به شرح ذیل می باشد.

 

جناب آقای مهندس محمد اسلامی، وزیر محترم راه و شهرسازی
سلام علیکم؛
با صلوات بر محمد و آل محمد و با احترام و تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ع)؛ سفر حضرتعالی به خراسان جنوبی   بهانه ای شد تا ما دانشجویان به برخی نکات مهم در حوزه وزارت راه و شهرسازی که تاکنون مغفول مانده است؛ اشاره ای کوتاه و مختصر نمائیم.
امید است که مورد توجه حضرتعالی قرار گیرد.
1.  متأسفانه به نظر می رسد دولت برنامه ای برای مسکن زوج های جوان ندارد. طبق اصل 31 قانون اساسی "داشتن مسکن متناسب با نیاز، حق هر فرد و خانواده ایرانی است. دولت موظف است با رعایت اولویت برای آنها که نیازمندترند به خصوص روستانشینان و کارگران زمینه اجرای این اصل را فراهم کند." حال انتظار می رود تا در شرایط اقتصادی به وجود آمده و باتوجه به سیاست های افزایش جمعیت؛ دولت برنامه مدونی برای تأمین مسکن نیازمندان و خصوصا زوج های جوان داشته باشد.
2.  وزارت راه و شهرسازی به عنوان سیاست گذار بخش مسکن؛ هیچ گونه نظارت و وارسی بر افزایش سرسام آور قیمت ها ی مسکن ندارد؛ لذا شرایط به گونه ای شده که یک کارمند با حقوق متوسط، اگر تورم و مخارج روزمره زندگی اش را در نظر نگیریم، چند دهه به طول می انجامد تا صاحب مسکن شود.
3.  طرح مبهم مسکن اجتماعی که به رغم تأکیدات وزیر سابق راه و شهرسازی (جناب آقای عباس آخوندی) هنوز حتی یک واحد مسکن به واسطه ی این طرح ساخته نشده است؛ نیاز به بازتعریف متناسب با نیاز های روز جامعه از سوی وزارت راه و شهرسازی دارد.
4.  با توجه به افزایش تورم و به تبع آن افزایش قیمت مصالح ساختمانی؛ گویا وزارت راه و شهرسازی هیچ برنامه ای جز دادن تسهیلات برای ساخت مسکن ندارد؛ حال آن که با ارائه تسهیلات، فقط نقدینگی افزایش داده خواهد شد و خود این موضوع، مضرات زیادی برای اقتصاد کلان کشور دارد؛ لذا می بایستی وزارت راه و شهرسازی راه های دیگر جهت کنترل قیمت ساخت مسکن را در برنامه خود قرار دهد.
و در آخر دو نکته پیرامون استان خراسان جنوبی:
1.  جاده بیرجند_ قائن (معروف به جاده مرگ)، کماکان با وجود وعده های متعدد مسئولین ناتمام مانده و جای آن دارد که اقدام جدی برای اتمام این پروژه صورت گیرد.
2.  راه آهن محور سرخس_چابهار، از جمله طرح هایی است که مزایای آن بر کسی پوشیده نیست و متأسفانه با عدم تخصیص بودجه کافی برای انجام بخشی از این پروژه در استان خراسان جنوبی مواجه گردیده است.
در پایان خواهشمندیم اقدامات لازم را برای حل مشکلات مذکور که قطعا حضرتعالی بیشتر از ما دانشجویان نسبت به     آن ها آگاه هستید؛ مبذول فرمایید و در حل این مشکلات از ظرفیت جوانان مؤمن و انقلابی استفاده نمایید.
 
و من ا... توفیق
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان جنوبی
قرارگاه شهید مصطفی احمدی روشن بسیج دانشجویی خراسان جنوبی
 
---

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار