احکام 840 هزار تومانی دانشجو معلمان غیرقانونی است

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه گفت: احکام 840 هزار تومانی دانشجو معلمان غیرقانونی است و نمایندگان و مسئولین مربوطه باید به این موضوع رسیدگی کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی

 

 بابک محمدی در گفت‏وگو اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش بر اساس ماده ۶ قانون متعهدین خدمت به آموزش و پرورش، مصوب سال ۱۳۶۹ موظف است به دانشجویان متعهد خدمت آموزش و پرورش که از آغاز تحصیل به استخدام رسمی_آزمایشی وزارت آموزش و پرورش در آمده و از حقوق و فوق العاده شغل مربوط به مدارک تحصیلی خود(مدرک تحصیلی دیپلم و طبقه شغلی ۳ و رتبه شغلی مقدماتی) برخوردار خواهند شد ، حقوق مزایای برابر و واحد در کشور پرداخت نماید.

 

وی بیان کرد: متاسفانه شاهد این هستیم که برخلاف مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر حداقل حقوق 15 میلیون و 630 هزار ریالی  کارمندان دولت در سال 98 احکام صادر شده برای دانشجو معلمان 8 میلیون و 400 هزار ریال است و اختلاف زیادی بین حداقل حقوق مصوب شده از سوی مجلس و احکام صادر شده دانشجو معلمان است که این اتفاق در سال 97 نیز افتاد و 400 هزار تومانی که فروردین ماه  بطور علی الحساب به حقوق دانشجو معلمان اضافه شد این ماه از حقوق آن ها کسر شده  که این خلاف قانون بوده و نمایندگان و مسئولین مربوطه باید به این موضوع رسیدگی کنند.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه گفت: متاسفانه برخلاف تاکیدات فروان مقام معظم رهبری به اهمیت دانشگاه فرهنگیان ولزوم توجه به آن هرسال دانشجو معلمان شاهد مشکلات جدیدی هستند.

 

محمدی گفت:دانشگاه فرهنگیان با مشکلات عدیده ای از جمله کمبود بودجه،امکانات آموزشی و رفاهی دست و پنجه نرم میکند و مشکل تراشی جدید فقط کار این دانشگاه را در انجام رسالت مهم و خطیر معلم پروری سخت تر کرده، که از دولت توقع میرود در این راستا کمک حال دانشگاه باشد و دغدغه دانشجویان این دانشگاه جز مسائل علمی و آموزشی چیز دیگری نباشد.

 

وی با اشاره به اینکه امسال شاهد جذب 30 هزار نیروی جدید در دانشگاه هستیم  که این افراد معلمان آینده جامعه هستند، بیان کرد:به‎ فرموده مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، معلمان، پایه‌ریزان تمدن نوین، و هویت سازان جامعه و نسل جوان آن هستند.

 

محمدی خاطرنشان کرد: از مسئولین مربوطه توقع میرود حداکثر تلاش خود را در جهت جذب دانش آموزانی که حداکثر توانمندی علمی و اخلاقی و رتبه های برتر را دارا هستند داشته باشند که از الزامات این مسئله  توجه بیشتر به دانشگاه و بهبود کیفیت رفاهی،آموزشی دانشگاه برای ایجاد انگیزه و روحیه نشاط است.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار