مسئول تربیت و آموزش بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان:

دوره های طرح ولایت و خط امام(ره) موجب تربیت نیروی انقلاب اسلامی می شود

حجت الاسلام حیدرصفت یاد آور شد: هر ساله برنامه های خط امام دانشگاهی و استانی و طرح ولایت کشوری توسط سازمان بسیج دانشجویی ابلاغ و توسط معاونت ها در نواحی اجرا می شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / حجت الاسلام داوود حیدر صفت، مسئول تربیت و آموزش بسیج دانشجویی استان سیستان و بلوچستان، در مصاحبه با خبرنگار بسیج دانشجویی در مورد طرح ولایت کشوری دوره های خط امام(ره) استانی و دانشگاهی گفت: دوره های خط امام(ره) استانی و دانشگاهی و دوره طرح ولایت کشوری دوره هایی هستند که در پرتو معنویت و با بصیرت  و معرفت موجب تربیت نیروی انقلاب اسلامی می شود.

وی ادامه داد: داستان از آن جایی شروع می شود که انسان مخصوصا در سنین جوانی سوالاتی دارد و از خود می پرسد که معنای زندگی چیست و چرا و از کجا آمده ام ؟ و که هستم؛ جهانی که در آن زندگی می کنیم از کجا پدید آمده و در آخرت به کجا میروم.

حجت الاسلام حیدرصفت ابراز داشت: چندین و چند بار با این سوالات مواجه شده ایم؛ مانند حکومت حق کیست ؛ مشروعیت ولی فقیه از چیست و آیا اسلام با دموکراسی قابل جمع است؛ و مجموعه ایی از این سوالات که تا به حال با آن ها برخورد کرده ایم.

مسئول تعلیم و تربیت بسیج دانشجویی یاو آورد شد: آرمان ها ایجاد حکومت بزرگ اسلامی است و چنین حکومتی نیاز به انسان های بزرگی دارد که همتراز انقلاب اسلامی است؛ آن عنصری که هر وقت و به هر گونه که لازم باشد بتواند پاسخگوی نیاز های انقلاب اسلامی باشد.

وی با اشاره به دوره خط امام(ره) دانشگاهی افزور: این دوره به مدت  ۲ روز با محوریت دفاتر شهرستان ها و دانشگاه های موجود در هر شهر انجام میگرد؛ و دانشجویان به صورت مقدماتی با مبانی اندیشه اسلامی و چگونگی انجام دادن کار تشکیلاتی آشنا می شوند؛ و معمولا با جمع ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر از دانشجویان جدیدالورود از ترم ۱ تا ترم چهار انجام می پذیرد زمان برگزاری این دوره ها در طول ترم است.

ایشان در رابطه با دوره خط امام(ره) استانی خاطر نشان کرد: این دوره نیز به مدت ۷ روز و در تابستان انجام می شود؛ که این دوره از ۲ سال گذشته در شهرستان مشهد مقدس انجام می پذیرد و برای سال ۹۸ محل اجرای این دوره مشهد مقدس پیش بینی شده است؛ در این دوره که به صورت غیر متمرکز برگزار می شود ۷۵ نفر خواهر و ۷۵ نفر برادر همزمان آموزش های لازم را خواهند دید.

وی با اشراره به طرح ولایت کشوری گفت: امسال با توجه به این که برای اولین بار مخاطبان این دوره عموم دانشجویان قرار گرفته‌اند فرصت مناسبی است که تمام دانشجویان از شرایط فراهم آمده استفاده کنند.

حجت الاسلام حیدرصفت افزود: این دوره سطح عالی دوره های مبانی اندیشه اسلامی است؛ و از برجسته ترین اساتید کشوری در آن استفاده شده است؛  لازم به ذکر است امسال طرح ولایت کشوری در دو بازه زمانی ۴۰ روزه برای خواهران و همین طور دو بازه ۴۰ روزه برای برای برادران می باشد که مکان این دوره نیز مشهد می باشد.

ارسال نظر


captcha