در بیانیه قرارگاه شهید زین الدین بسیج دانشجویی قم مطرح شد:

دولتمردان ما با روابط حسنه با کشورهای دوست ؛ خصوصا کشورهای همسایه در تمامی زمینه ها باید به چاره اندیشی و تقابل با این تحریم های ظالمانه و خدعه های دشمنان بپردازند.

اظهارات اخیر معاون سیاسی وزیر امور خارجه در اخراج مهاجران افغان در مقابل زیاده خواهی ها و تحریم های آمریکا، اقدامی نسنجیده و به دور از تامل بود که در شرایط کنونی کشور نه تنها به مصلحت نظام نمی باشد بلکه سبب دامن زدن به اختلافات درون مرزی و فرامرزی به نفع جبهه استکبارخواهدشد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی: قرارگاه شهید زین الدین قم در رابطه با اتفاقات اخیر مسئله هسته ای ایران، بیانیه ای صادر نموده است.
متن این بیانیه به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم
پس از گذشت چند سال از مذاکرات دولت های موسوم به 1+5 با جمهوری اسلامی ایران و انعقاد قرارداد برجام علی رغم تعهد ایران به این توافق نامه، از همان ابتدا ما شاهد نقض این توافق از سوی برخی از دولت های اروپایی و امریکا بوده ایم. نقض عهدهایی که روز به روز بر دامنه آن افزوده شد و در دو سال اخیر با روی کار آمدن فردی بی خرد در کاخ سیاه آمریکا به اوج خود رسید، و اخیراً با تحریم همه جانبه ایران در تمامی زمینه های اقتصادی خصوصاً در به صفر رساندن صادرات نفت ایران خود را نشان داد. این عملکرد دشمن در قبال این توافق نامه بین المللی بیش از هر چیز یادآور سخنان مقام معظم رهبری پیش از تصویب برجام می باشد که فرمودند: «بنده همچنان که گفتم خوشبین نیستم. من فکر نمی کنم که از این مذاکرات آن نتیجه ای را که ملت ایران انتظار دارد بدست آورد.» با این وجود دولتمردان ما برای بهبود بیشتر اقتصاد ایران در شرایط تحریم پای به عرصه مذاکره با شیطان بزرگ گذاشتند و توافقی چند جانبه را با کشورهای 1+5 به سرانجام رسانیدند. توافقی که از همان ابتدا مورد نقض از سوی دولت آمریکا قرار گرفت ولی با لفاظی سعی کردند که این نقض عهدها را خارج از چارچوب برجام قرار دهند. ایران اسلامی ابتدا در برابر این بدعهدی ها رویه خویشتن داری را پیش گرفت.تااینکه سال گذشته دولت یاغی آمریکا رسما از برجام خارج شد و این توافقنامه را به چالشی اساسی فروبرد.

دولت جمهوری اسلامی ایران طی یک فرصت 6ماهه به دولت های اروپایی برای اجرای تعهدات خود؛بار دیگر رویه صبر را درپیش گرفت  تا اینکه اخیرا با هجمه ی  همه جانبه ی امریکا و برخی دولت های اروپایی همسوء با آن  و سکوت دولتمردان اروپایی در قبال آن،دولت محترم جمهوری اسلامی ایران از کاهش تعهدات برجامی در قبال این نقض عهدها خبر داد؛ اقدامی شجاعانه که سبب شوکه ی دشمنان و نشان دادن آن روی سکه به آنان شد.

گذشته از برخی نقدها در شکل گیری برجام و در راس آن ناپسند بودن اعتماد به آمریکا که ما همچنان به آن واقف هستیم،این تصمیم دولت محترم تصمیمی انقلابی است که امید آن می رود با ادامه دادن به این مسیر مقتدرانه، بار دیگر به حول قوه الهی  دشمن سرجای خود بنشیند و طعم تلخ شکست از ملت ایران را این بار در مقیاسی بزرگتر بچشد.

ضمن حمایت از این تصمیم راهبردی دولت محترم، باید به یک مسئله ی دیگر نیز پرداخت که مسائل نظیر آن در روند مثبت و رو به رشد پیشرفت جمهوری اسلامی ایران تاثیر منفی داشته و مانع از تحقق کامل تدبیرهای حکیمانه نظام اسلامی ایران میشود.

 نمونه ای از این مسائل سخنان نسنجیده از سوی برخی از مقامات مسئول ایرانی است که هرازگاهی باعث تیره کردن فضا و خواه یا ناخواه سبب زایل شدن تلاش های ملت در برابر ایادی استکبار میشود.اظهارات اخیر معاون سیاسی وزیر امور خارجه در اخراج مهاجران افغان در مقابل زیاده خواهی ها و تحریمات آمریکا، اقدامی نسنجیده  و به دور از تامل بود که در شرایط کنونی کشور نه تنها به مصلحت نظام نمی باشد بلکه سبب دامن زدن به اختلافات درون مرزی و فرامرزی به نفع جبهه استکبارخواهدشد.

در شرایطی که برخی دولت های اروپایی و آمریکای یاغی با قلدری تمام خود را حاکم جهان میدانند  و از تحریمات همچون غولی ترسناک  در مقابل پیشرفت ملت های آزادی خواهی همچون ایران تعبیر می کنند، دولتمردان ما با روابط حسنه با کشورهای دوست ؛ خصوصا کشورهای همسایه در تمامی زمینه ها باید به چاره اندیشی و تقابل با این تحریم های ظالمانه و خدعه های دشمنان بپردازند. همچنان که مقام معظم رهبری بارها فرمودند که بازارهای کشورهای همسایه ظرفیت بزرگی برای اقتصاد ایران می باشند که متاسفانه نسبت به این امر اهتمام ویژه نشده است. عراق، افغانستان و سایر کشورهای همسایه، مقاصد خوبی برای مراودات اقتصادی میباشد که با اندکی تدبیر و مدیریت می توان از آنها در جهت کاهش اثر تحریم ها استفاده کرد. متاسفانه در قبال بدعهدی ها و نقض برجام اینگونه اظهارات مشابه معاون وزیر امور خارجه نه تنها راهگشا نیست بلکه سبب ایجاد اختلاف در روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای دوست و برادر خواهد شد. اظهارات اخیر آقای عراقچی علاوه بر خارج بودن از حیطه اخلاق و اصول اسلامی سبب واکنش تند دولت افغانستان شده، که اینگونه اظهارات خارج از چارچوب سیاست های کلان نظام در حرکت به سوی جلو میباشد. سخنانی که نه تنها در دور زدن تحریم ها سودمند نخواهد بود بلکه  برد کشور را در مقابله با دشمن محدود خواهد کرد. ضمن محکوم کردن این سخن اخیر معاون وزارت خارجه از ایشان و دولت محترم می خواهیم که با اصلاح اینگونه سخنان و دلجویی از دولت و ملت افغانستان مانع از تحقق اهداف پلید دشمنان انقلاب در تفرقه اندازی بین ایران و سایر کشورها شوند و همچنین بار دیگر از دولت محترم میخواهیم نصایح و رهنمودهای مقام معظم رهبری، صاحب نظران و منتقدان پایبند به نظام و ولایت را نصب العین خود قرار دهند و این را بدانند که دشمنان هیچگاه پیروز نخواهد شد و با اتکال بر خداوند بزرگ و همچنین با حمایت های این ملت عزیز و در راس آن مقام عظمای ولایت، جمهوری اسلامی ایران بار دیگر نیز دشمنان بشریت را با صلابت شکست خواهد داد و با این شکست طومار ظلم و استبداد برای همیشه درهم پیچیده خواهد شد، همچنان که خداوند بزرگ می فرمایند: « الذین امنوا یقاتلون فی سبیل الله والذین کفروا یقاتلون فی سبیل الطاغوت و قاتلوا اولیاء الشیطان ان کیدالشیطان کان ضعیفاً » آیه 76 سوره نساء.

 والسلام علیکم و رحمت الله.  

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار