رضایی زارعی به تبیین نقش مهدویت در انقلاب اسلامی پرداخت:

ملت ایران اسلامی انقلابی که زمینه را برای ظهور امام زمان (عج) آماده می کند برپا نمود

امیر محمد رضایی زارعی،به دعوت بسیج دانشجویی علمی کاربردی شماره یک بندرعباس، در جمع دانشجویان این دانشگاه به بحث مهدویت مبنای انقلاب اسلامی پرداخت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /امیر محمد رضایی زارعی،به دعوت بسیج دانشجویی علمی کاربردی شماره یک بندرعباس، در جمع دانشجویان این دانشگاه به بحث مهدویت مبنای انقلاب اسلامی پرداخت.

این پژوهشگر جوان در تبیین این موضوع در ابتدا گفت: پس از آغاز غیبت صغری ،امام مهدی( عج ) افرادی امین و مورد اعتماد را با نام و نشانی خاص از میان شیعیان به عنوان نواب خاص خود انتخاب نمود.

رضایی زارعی افزود: ولی پس از مرحله غیبت صغری و آغاز غیبت کبری ،امام عصر (عج) با یک بیان کلی و ارسال نامه ای به آخرین نواب خاص خود فرمودند؛ (و اما الحوادث الواقعه فارجعوا فیها الی رواه حدیثنا فانهم حجتی علیکم و انا حجه الله علیهم ) یعنی؛در رابطه با واقیعی که رخ خواهد داد و اتفاقات پیش رو به راویان احادیث ما رجوع کنید که آنان حجت من بر شما و من حجت خداوند بر آنها هستم . و با این بیان ،ایشان فقها را به عنوان نواب عام خود معرفی نمودند
وی در بیان اهمیت این موضوع گفت: ما تا کنون حدود ۶۱ نواب عام داشته ایم که آخرین ایشان حضرت آیت الله خامنه ای(مد ظله العالی )هستند.
رضایی زارعی ادامه داد: ملت ایران اسلامی خواهان حکومت الهی و دینی بودند و با درس گرفتن از قیام امام حسین (ع)حکومت طاغوتی را که هدفی جز ترویج زندگی مادی گرایی نداشت متزلزل کرد که با پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) سبب بیداری و آگاهی مسلمانان جهان شد و انقلابی که زمینه را برای ظهور امام زمان (عج) آماده می کند برپا نمود.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار