مطالبه بسیج دانشجویی پیام نور بندرعباس از دادستان این شهر

ابوالفتح ابوالهادی در معرض آزمون دانشجویان بسیجی پیام نور هرمزگان

حسن عزیزی پور تختی در آخرین روز مسئولیت خود در بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بندرعباس، با انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به ابوالفتح ابوالهادی، دادستان بندرعباس را در یک آزمون در مورد وضعیت محیط زیست دریا و ساحل بندرعباس و عملکرد شهرداری و صنایع غرب این شهر قرار داده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /در این نامه خظاب به دادستان بندرعباس آمده است: از شما به عنوان مدعی العموم این انتظار می رود که با ورود قاطع خود به این رویه غلط یک بار برای همیشه پایان دهید و جلوی نقض فاحش قانون را بگیرید.

البته پس از حسن عزیزی پور تختی، اینک نوبت محمدرضا سالاری است تا با جدیت این موضوع را پیگیری کند.

متن این نامه سرگشاده به شرح زیر است:

دادستان محترم شهرستان بندرعباس 
سلام علیکم
همانطور که مستحضرید منطقه خلیج فارس و دریای عمان یکی از مهمترین پهنه های آبی جهان به لحاظ تنوع زیستی و منابع شیلاتی می باشد که حفظ و استفاده صحیح از آن بسیار حیاتی است؛ مساله مهم آلودگی های زیست محیطی، خلیج فارس و دریای عمان را به یکی از آلوده ترین مناطق دریایی مبدل نموده است، در این بین بندرعباس به عنوان شهری صنعتی واقتصادی با ورود فاضلاب شهری و پساب صنعتی صنایع واقع در غرب شهر و پساب و آلودگی های زیست محیطی استخرهای پرورش میگو نقش بسیار زیادی در این آلودگی دارا می باشد و همگی باعث تخریب محیط زیست می شوند.
آقای دادستان سال هاست که این رویه غلط در حال اجراست، رویه ای که به صورت کاملا مستقیم بر روی سلامت مردم و امنیت غذایی آنها تاثیر منفی گذاشته است، مصرف آبزیانی که در محیط های آلوده رشد می کنند موجب افزایش بیماری های صعب العلاج شده است.
آقای دادستان اداره آب و فاضلاب بندرعباس ادعا دارد که فاضلاب تصفیه شده با درصد آلودگی پایین را به دریا می ریزد اگر چنین است چرا همیشه در اواخر شب از بالا دست خور گورسوزان، درست در نقطه ای که تصفیه خانه فاضلاب قرار دارد، فاضلاب همراه با بوی به شدت نامطبوع جاری است. آیا این همان پساب حاصل از تصفیه مقدماتی فاضلاب است که باز هم به دریا روانه می شود؟
آقای دادستان این که صنایع واقع در غرب بندر عباس به خود جرات می دهند در روز روشن قانون را نقض کنند و پساب خود را به دریا بریزند نتیجه عدم نظارت و کم کاری دستگاه های مسئول است.
همانطور که میدانید بنابر اصل ۵۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران حفاظت از محیط زیست وظیفه عمومی است و هرگونه فعالیت اقتصادی که به محیط زیست آسیب برساند ممنوع است و طبق این اصل پیگیری این امر با مدعی العموم می باشد.
مقام معظم رهبری(مدظله العالی)نیز در این خصوص می فرمایند:
((بایستی تخریب محیط زیست جرم محسوب شود و به عنوان جرم تعقیب شود.))
از شما به عنوان مدعی العموم این انتظار می رود که با ورود قاطع خود به این رویه غلط یک بار برای همیشه پایان دهید و جلوی نقض فاحش قانون را بگیرید.
((والسلام علی من اتبع الهدی))
 
حسن عزیزی پور تختی 
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بندر عباس

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار