مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بندرعباس:

تحقق دانشگاه اسلامی، عدالت خواهی و شناساندن معیارهای نماینده اصلح از مهمترین برنامه های امسال بسیج دانشجویی دانشگاه است.

در آئینی با حضور رئیس دانشگاه پیام‌نور استان و بندرعباس، مسئول نهاد مقام معظم رهبری در این دانشگاه، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان هرمزگان و جمعی از دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور بندرعباس، از خدمات حسن عزیزی تقدیر و محمدرضا سالاری به عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه معرفی شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /آئین تکریم و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بندرعباس روز چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت در ستاد دانشگاه پیام نور استان هرمزگان برگزار شد.

در این مراسم که محمد خیری رئیس دانشگاه پیام نور استان، حمید ماندگاری مسئول ناحیه بسیج دانشجویی و جمعی از دانشجویان بسیجی دانشگاه حضور داشتند، حسین کرتی مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان با اشاره به فرا رسیدن ماه رمضان و برکات آن گفت: فعالیت های آقای عزیزی در زمان مسئولیت از جمله یادواره شهدای مدافع حرم  استان که در مسجد جامع بندرعباس برگزار شد و بسیج دانشجویی این دانشگاه دبیر این برنامه بزرگ بود قابل تقدیر است و سپاسگزاریم.

کرتی هم چنین پذیرش مسئولیت را  به آقای محمدرضا سالاری تبریک گفته و برای وی در این مسئولیت مهم  آرزوی توفیق روز افزون از خداوند متعال مسئلت کرد.

محمد خیری رئیس دانشگاه  پیام نور استان هرمزگان نیز با اشاره به رسالت بسیج دانشجویی در مورد عدالت خواهی گفت: یکی از اهداف بسیج دانشجویی حرکت در مسیر حق است و امسال با توجه به اهمیت انتخابات مجلس از بسیج دانشجویی دانشگاه خواستار ورود جدی در خصوص بیان معیارهای کاندیدای مطلوب و نماینده مجلس شایسته برای دانشجوها و جامعه هستیم.

دکتر خیری در پایان از زحمات آقای عزیزی در خصوص برگزاری اولین دوره تربیتی نجم المبین ویژه بسیجیان دانشگاه پیام نور استان هرمزگان و تمامی فعالیت های زمان مسئولیت قدردانی نموده و مسئولیت جدید رو به آقای سالاری تبریک عرض کرد.

 
 
حمید ماندگاری مسئول ناحیه بسیج دانشجویی نیز با اشاره به همگی ما بسیجی هستین و این افتخار ماست گفت: درست است که بسیج دانشجویی در دانشگاه دو بعد دارد که یک بعدش دانشگاه و یک بعدش سپاه است ولی لازم است که بدانید مسئول بسیج دانشجویی از دل این دانشگاه است و متعلق به این دانشگاه است ولاغیر.
دکتر ماندگاری هم چنین به نحوه انتخاب و انتصاب مسئول بسیج دانشجویی پرداخته و گفت: تعیین مسئول بسیج هر دانشگاه انتخابی است نه انتصابی، که افراد دارای مقبولیت در معرض نظرخواهی دانشجویان بسیجی دانشگاه قرار می گیرند، و البته تفاهم نظر بین مسئول ناحیه و ریاست دانشگاه نیز در تعیبن مسئول بسیج دانشجویی  مهم است.
ماندگاری در‌ پایان با تقدیر از اقای عزیزی جهت فعالیتهای زمان مسئولیت، و پذیرش مسئولیت جدید را به آقای سالاری تبریک گفت.
 
حسن عزیزی پور تختی ، مسئول سابق بسیج دانشجویی نیز گفت: بسیج دانشجویی در هیچ فعالیتی بی برنامه و بی هدف نبوده، نیست و نخواهد بود
وی ادامه داد: از همت و همکاری دانشجویان عزیز ، کارکنان دانشگاه و مجموعه ناحیه بسیج دانشجویی که پشتوانه قوی برای مجموعه بسیج دانشجویی دانشگاه بود در زمان مسئولیت خود تقدیر و تشکر می کنم و همچنین از زحمات ریاست سابق دانشگاه پیام نور بندرعباس  آقای دکتر مصدقی سپاسگزارم.
عزیزی گفت:بسیاری از کارها و فعالیت های بسیج دانشجویی با پشتیبانی آقای دکتر مصدقی پیش رفت و این انتظار را از آقای دکتر خیری  که طبق چارت جدید دانشگاه علاوه بر ریاست استان، رئیس دانشگاه پیام نور بندرعباس را برعهده دارند داریم که تعاملات بین بسیج و دانشگاه بیشتر شود تا نسبت به قبل برنامه ها پیشرفت بیشتری داشته باشد
عزیزی با تبریک به  آقای سالاری بعنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی اظهار امیدواری کرد که  بسیج دانشجویی در سال ۹۸ با ورود با برنامه به عرصه انتخابات و دیگر  فعالیت ها موفق تر از قبل خواهد بود و این خاری ست در چشمان دشمن .
 
محمد رضا سالاری نیز با تبریک مسئولیت مضاعف آقای دکتر خیری که علاوه ریاست پیام‌نور استان ، مسئولیت  مرکز بندرعباس را بر عهده دارند گفت: از  حسن نظر مجموعه بسیج دانشجویی پیام نور و نیز اعتماد مجموعه دانشگاه و ناحیه دانشجویی استان به خود تشکر می کنم.
مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بندرعباس با اشاره به پیام تاریخی فرمان تشکیل بسیج دانشجو و طلبه توسط امام گفت:  امام خمینی وظایفی را به دانشجویان و طلاب محول می کنند که ذکر آنها برای همه ما مفید است.
محمدرضا سالاری دفاع از انقلاب اسلامی، پاسداری از اصول تغییر ناپذیر نه شرقی و نه غربی و نیز جلوگیری از نفوذ ایادی شرق و غرب در دانشگاه ها را از جمله وظایف محوله از سوی امام خمینی در پیام تاسیس عنوان کرد و گفت: بسیج دانشجویی و طلاب تنها اقشار بسیج مستضعفین هست که با فرمان شخص امام تشکیل شده و این خود نشان دهنده اهمیت این تشکلها است. 
 
وی ادامه داد: مهم ترین وظیفه بسیج دانشجویی تربیت نیروی تراز انقلاب است که الحمدالله حوزه شهدای گمنام بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور دو دوره تربیتی تشکیلاتی رو با این هدف برگزار کرده که ان‌شاءالله امسال سومین دوره هم برگزار خواهد شد. که البته آموزش از جمله وظایف مورد اشاره در ماده ۳ قانون تشکیل ،تقویت و توسعه بسیج دانشجویی مصوب  سال ۷۷ مجلس شورای اسلامی هم هست. 
 
سالاری در خصوص اهمیت بسیج دانشجویی گفت:
مقام معظم رهبری میفرمایند : بسیج دانشجویی یکی از ارزنده ترین یادگار های امام راحل است و آن روزی که حضرت امام یکی از ضروری‌ترین تشکل ها را بسیج دانشجو و طلبه عنوان کرد کمتر کسی به اهمیت حضور این تشکل ارزشمند در دانشگاه و کشور واقف بود. و امروز که دانشگاه و تمام عرصه های زندگی صحنه‌ی زورآزمایی فرهنگی‌،سیاسی و تبلیغاتی استعمار و صهیونیسم با انقلاب و نظام اسلامی است. روشن بینی امام از همیشه آشکارتر شده است. 
 
مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بندرعباس گفت: یکی از آرمان هایی که بسیج دانشجویی در راستای وصایای حضرت امام و رهنمود های مقام معظم رهبری دنبال می کند تحقق دانشگاه اسلامی است که جناب آقای دکتر خیری ما و شما در این زمینه کارهای زیادی باید انجام بدیم، آقای عزیزی قدم هایی رو برداشتن و ان‌شاءالله ما هم با قاطعیت اون رو ادامه میدیم تا بتونیم به اندازه خودمون ذره ای دانشگاه رو اسلامی‌تر کنیم. 
سالاری ادامه داد: یکی دیگر از آرمان ها تحقق عدالت اسلامی‌ و ازجمله رسالت های آن عدالت‌خواهی است که ما در این زمینه هم برنامه هایی داریم که ان‌شاءالله خبرهای آن به گوش همه میرسد. 
وی در خصوص اهمیت عدالت گفت: همین بس که حضرت آقا می‌فرماید: مشروعیت من و شما وابسته به مبارزه با فساد و تبعیض و نیز عدالت‌خواهی است؛این پایه مشروعیت ماست. 
سالاری با توجه به انتخابات مجلس در اسفندماه گفت: حتما برنامه های مرتبط با این موضوع را خواهیم داشت و با ت جه به فرمایش رهبری، 
بسیج دانشجویی در عین آنکه یک تشکل نظم یافته و برخوردار از سازماندهی است نه در جناح های سیاسی هضم و حل میشود و نه خود را رقیب سازمان های دانشجویی متعارف می شمارد. البته که فعالیت سیاسی بسیج دانشجویی در انتخابات فقط در راستای شناساندن معیار های نماینده ی اصلح و البته شناساندن نامزد های نمایندگی مجلس به دانشجویان در قالب برنامه های مختلف از جمله مناظره خواهد بود. 
 زاهری مسئول بسیج اساتید  دانشگاه پیام نور استان و رئیس دانشگاه پیام نور بندرخمیر نیز  ضمن تقدیر از زحمات آقای عزیزی درمدت مسئولیت با اشاره بهبرگزاری دوره تربیتی نجم المبین گفت: زمینه ای فراهم شده که بسیج اساتید هم بفکر این باشد که مانند این دوره ها را برای اساتید و کارکنان مجموعه دانشگاهی برگزار کند.
زاهری هم چنین مسئولیت بسبج دانشجویی دانشگاه را به آقای سالاری تبریک‌ گفت.
 
در پایان این مراسم از خدمات آقای عزیزی با اهدای لوح توسط دفتر نهاد رهبری و ناحیه بسیج دانشجویی تقدیر و پس از آن حکم مسئولیت  آقای سالاری به وی تقدیم شد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار