جوانان مخاطب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب هستند/لزوم پاسخگویی مسئولان در گام دوم انقلاب‌

قائم‌مقام مرکز راهبردی سازمان بسیج مستضعفین گفت: مسئولان در گام دوم انقلاب باید پاسخگو باشند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی داوود گودرزی در همایش نقش نیروهای انقلابی در تحقق ‌بیانیه گام دوم که در مجتمع بعثت برگزار شد اظهار داشت: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مقام معظم رهبری بیانیه گام دوم انقلاب را صادر کردند.

گودرزی با بیان اینکه دین اسلام برای هر لحظه انسانها برنامه دارد، عنوان کرد: با دین، سیاست، فرهنگ و اقتصاد مردم تنظیم می‌شود زیرا حکومت ما با دیانت تشکیل شده تا زندگی خوبی برای مردم تشکیل دهد و وظیفه حکومت دینی، رشد عقلانیت در جامعه است.

وی با اشاره به اینکه خدمت به مردم در راس حکومت اسلامی قرار دارد، بیان کرد: دیکتاتور در اسلام هیچ معنایی ندارد و مردم برای زندگی خود، تصمیم گیرنده هستند و فلسفه تشکیل حکومت در اسلام خدمت به مردم در ابعاد مادی و معنوی است.

قائم مقام مرکز راهبردی سازمان بسیج مستضعفین خاطر‌نشان کرد: مقام معظم رهبری با صدور بیانیه‌های مختلف و مخاطب قرار دادن مردم، مروری بر گذشته و آینده به بیان نقاط قوت و ضعف موجود در چهل سال گذشته، مردم را با عقلانیت در صحنه نگاه می‌دارند.

گودرزی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی، چهل سال فراز و نشیب‌های مختلفی را طی کرده است، بیان کرد: با مروری بر گذشته باید به پیشرفتهایی که در این چهل سال به وجود آمده توجه کرد و تنها ضعف‌های موجود در کشور را مشاهده نکنیم.

وی با اشاره به اینکه اگر پیشرفتی نبود، ما به راحتی به زندگی روزمره نمی‌پرداختیم، عنوان کرد: در دو سال گذشته، نتانیاهو با رفتن به سازمان ملل و مخاطب قرار دادن روسای دولت‌ها، به آنها گوشزد می‌کند قدرت منطقه‌ای ایران رو به رشد است که باید آن را متوقف کنیم.

بیانیه گام دوم انقلاب روایت واقع‌بینانه دارد

وی با اشاره به اینکه در نمودار موسسات معتبر دنیا، کشور ایران در رتبه 7، 11 و 13 در دنیا قرار دارد، عنوان کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، روایت واقع‌بینانه را از چهل سال انقلاب با عملکرد خوب یا ضعیف بیان کردند تا جوان ایرانی نسبت به کشور خود ‌واقع‌بین باشد.

قائم مقام مرکز راهبردی سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه هدف دشمن، پشیمانی جوانان از گذشته و ناامیدی آنها نسبت به آینده است، اظهار کرد: مشکلاتی اقتصادی در کشور فراوان است، اما این دلیل بر عدم پیشرفت در عرصه‌های مختلف منطقه‌ای و جهانی ایران نیست.

گودرزی به مشارکت مردم در سیاست و اقتصاد در بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: بینش سیاسی مردم در موضوعات مختلف، توزیع عدالت اجتماعی، بهره‌برداری از امکانات کشور و معنویت مردم در چهل سال انقلاب به رشد بالایی رسیده است.

قائم مقام مرکز راهبردی سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه باید به چگونگی رفتار دشمن، چالش‌ها و طراحی‌های دشمن توجه کرد، بیان کرد: در چهل سال گذشته صحبت اسرائیلی‌ها و طرفداران آنها همچون آمریکا، گسترش کشور صهیونیستی در منطقه بود اما هم‌اکنون مسئله اصلی آنها حفظ امنیت سرزمین‌های اشغالی است.

گودرزی با اشاره به اینکه آمریکا در گذشته با حملاتی همچون طبس در پی سرنگونی ایران طی چند روز بوده است، بیان کرد: آمریکا و اسرائیل هم‌اکنون به دنبال یک ائتلاف در دنیا برای متوقف کردن ایران هستند که این موضوع نشان‌دهند قدرت ایران اسلامی است.

جوانان مخاطب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب هستند

وی با اشاره به اینکه هر ایرانی مخاطب بیانیه گام دوم انقلاب است، عنوان کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب، جوانان به دلیل شادابی، مطالبه‌گری، روحیه آرمان گرایی، انرژی و تعلق آینده کشور به آنها، مخاطب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب هستند.

گودرزی با بیان اینکه تمام جمعیت 80 میلیونی کشور باید به نقش خود در جمهوری اسلامی پی ببرد، عنوان کرد: انسان با فهم صحیح و واقع بینانه باید به اطراف خود بنگرد و تصمیم‌گیری کند. در چهل سال دوم انقلاب مسیر راه باید در آموزش و پرورش، مباحث فرهنگی، سیاست، اقتصاد، سبک زندگی و فرهنگ عمومی کشور مشخص شود.

گودرزی با  اشاره به اینکه به تنهایی هدف والای گام دوم انقلاب میسر نمی‌شود، بیان کرد: هر عنصر انقلابی که خود را مدیون امام(ره) و شهدا می‌داند باید آینده انقلاب را ترسیم کرده و بر اساس فرمایشات امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری دولت سازی و جامع سازی را تکمیل کند.

وی به ریشه‌یابی مشکلات موجود در کشور توسط جوانان انقلابی اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب با بیان موضوعات مختلف از جمله اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، عدالت، اخلاق و معنویت، مشکلات موجود در کشور را بیان و به نوعی ریشه‌یابی کرده‌اند.

قائم مقام مرکز راهبردی سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه مردم در راس امور باید قرار بگیرند و از تمام کارها و عملکرد مسئولان آگاهی داشته باشند، بیان کرد: برخی از مسئولان با انجام تفاهم‌نامه‌ها، در زمینه‌های مختلف مردم را در فرهنگ، اقتصاد و سیاست غریبه پنداشته‌اند و هیچ‌گونه توضیحی در مورد عملکرد و کارهای خود به مردم نمی‌دهند.

‌وی با بیان اینکه جوانان نباید به مسئولان اجازه شعارهای دروغین بدهند، عنوان کرد: تمام مسئولان براساس قانون اساسی باید به وظایف خود عمل کرده و مسئولان باید پاسخگو باشند‌.

گودرزی با اشاره به اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب مسئولان باید نسبت به انجام تمام کارهای خود پاسخگو باشند. عنوان کرد: مسئولان براساس قانون اساسی خادم ملت ایران هستند و باید در تمام کارهای اجرایی خود، به مردم توضیح داده و شفاف سازی کنند.

وی با بیان اینکه دستگاه‌ها باید بیشتر بر کالای موجود در بازار نظارت کنند، عنوان کرد: افزایش قیمت در ثانیه در کشور، به‌دلیل عدم نظارت مسئولان مربوطه‌ است.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار