برخورد با دانشجو درست نیست /باید با مسئول مسبب برخورد شود /کسی حق دخالت در دانشگاه و نشر در بیرون ندارد

سید امید مظلوم دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد پیش از خطبه های نماز جمعه نسبت به اتفاقات دانشگاه یاسوج و جوسازی عده ای سودجو واکنش نشان داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : سید امید مظلوم دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد پیش از خطبه های نماز جمعه نسبت به اتفاقات دانشگاه یاسوج و جوسازی عده ای سودجو واکنش نشان داد.

 

بسم الله الرحمن الرحیم


با عرض سلام و ادب و احترام محضر همه مومنان برادران و خواهران نمازگزار


این ایام مزین به نام مبارک دو قشر عزیز،خدوم و ارزشمند یعنی کارگران و معلمان است .در آموزه های دینی و نگاه امامین انقلاب کارگر و معلم به عنوان معماران فکر ،اندیشه ،استخوان و ستون فقرات  حال و آینده کشورند.بسیاری از معضلات ساختاری کشور ناشی از عدم توجه به این دو قشر مولد جامعه است که امیدواریم در گام دوم انقلاب شاهد مرتفع شدن مشکلات و موانع این عزیزان باشیم .


در راستای توجه به بیانیه گام دوم و تاکید رهبر معظم انقلاب بر مسئولیت پذیری جوانان در این شرایط حساس، به عنوان فرزندان دانشجوی  شما ،در سنگر دانشگاه بیدار و کما فی سابق در کنار آحاد ملت پی گیر مطالبات به حق مردم استان و کمک به مسئولین محترم برای حل مسائل اساسی  در عین مطالبه گری بی امان و بدون ملاحظه خواهیم بود و اعتقاد داریم  ملاحظات بی مورد و ملاحظه کاری ها  قتلگاه آرمان های انقلاب شده و  برای تحقق گام دوم باید بیش از پیش برخیزیم .

از  مشکلات اساسی در این استان می توان به مسائلی نظیر تبعیض در استخدام های برخی نهادها و ادارات براساس روابط ، زمین خواری های حقیقی و حقوقی در شهرها و روستاها به بهانه های مختلف و صدور مجوزهای مشکوک برای تخریب طبیعت بکر استان هست که از دید دانشجویان و مردم مخفی نبوده و هرکدام را به موقع اقدام خواهیم کرد.

  هم اکنون نیز چندین پروژه عملیاتی اجتماعی- مردمی در دستورکار اتاق مطالبه گری دانشجویی استان است که از جمله آنها می توان به تعیین تکلیف نهایی کارخانه قند یاسوج و برگشت آن به مردم و کارگران این کارخانه و اخذ وثیقه های تضمینی ،تأکید و نهایتاً ابطال مجوز زمین های سقاوه و امضای آن توسط دادگستری استان ، احقاق حق کامل حقوق کارگران چم شیر گچساران و.... اشاره کرد که فعلاً منتظر اقدام دستگاه های متولی هستیم. همچنین ما دانشجویان  لازم می دانیم به دستگاه های متولی گوشزد کنیم که در صورت عدم رسیدگی و اقدام عن قریب اطلاعات بیشتری از این موارد به اطلاع مردم خواهد رسید.

 

موضوع دیگر بحث گرانی های افسار گسیخته در چند شهر استان علی الخصوص شهر یاسوج است، که تا قبل از ماه مبارک اطلاعات و مستندات لازم توسط دانشجویان رصد و به اطلاع مسئولین رسانده می شود و اگر آفاده نشد قطعاً اقدامات بعدی و علنی را شروع خواهیم کرد.در مجموع بخش مهمی از فعالیت های دانشجویان رصد مسائل اساسی آحاد مردم خصوصاً در حوزه های معیشتی و اقتصادی ،رانت ها،گرانی هاو...خواهد بود و به مسئولین محترم هم عرض می کنیم که مطالبات دانشجویان را جدی بگیرید .


موضوع دوم مسائل حاشیه ای است که طی هفته جاری متاسفانه در دانشگاه یاسوج به وجود آمد و احساسات پاک همه مردم استان و علما و نخبگان را جریحه دار نمود است، در چنین وقایع و حواشی همواره چهره و وجهه دانشگاه و دانشجویانش مظلوم واقع می شود و حتی تخریب می شود، و در نهایت هم متاسفانه دانشجو متهم اصلی است .

 

می خواهم این را عرض بکنم اولاً دانشگاه و دانشگاه یاسوج همچنان مبداء تحولات در این استان و در کشور هست. دانشگاه یاسوج در بین جامعه علمی ،فرهنگی،اجتماعی و سیاسی دانشگاهی کشور و حتی جهان جز دانشگاه های تراز هست و هم اکنون تعداد قابل توجهی از مدیران و مسئولین ،معلمان،رزمندگان و حتی شهدای کشور و استان  از فارغ التحصیلان و تربیت یافته گان این مرکز علمی هستند و به همین میزان جایگاه دانشگاه مقدس هست.

الان هم به عنوان نماینده بخش قابل توجهی از دانشجویان و اساتید این دانشگاه  در خصوص آنچه اتفاق افتاد خدمت شما متدینین دغدغه مند و نمازگزاران عرض می کنم اولاً از اعلام حمایت اقشار مختلف و شخصیت های استانی و کشوری از دانشجویان انقلابی دانشگاه که اولین اعتراض را داشتند و در راس از پدر معنوی استان حضرت آیت الله ملک حسینی که هشدار جدی دادند تشکر می کنیم و ما تا پاک شدن این ننگ از پیشانی دانشگاه کوتاه نخواهیم آمد


دوماً خدمت شما و همه کسانی که احتمالاً استحضار ندارند ،عرض می کنم که مدیر فعلی دانشگاه یاسوج جناب آقای دکتر عریان علی رغم اختلاف سلیقه هایی که ما باهم داریم ،انسانی متدین ،مدیر و توانمند و بدون حاشیه و بدون دلبستگی و وابستگی به فرد و یا جریان خاصی است و به معنای واقعی کلمه دانشگاه یاسوج را از دست اندازی های گروهی ،طائفه ای،علمی و فرهنگی نجات داده و یا درحال نجات و رساندن دانشگاه به جایگاه اصلی خود است.

  این حرکت ایشان مورد غضب برخی جریانات بیرون از دانشگاه قرار گرفته و یک دعوای موش و گربه بازی با دانشگاه را در دستور کار قرار داده اند،  ما دانشجویان قویاً از ریاست دکتر عریان در زمام امور دانشگاه و آموزش عالی استان حمایت می کنیم. و به جرأت می توان اذعان کرد ایجاد چنین حواشی بخشی از سناریوی افراد بیرون از دانشگاه است تا مدیریت وی را خدشه دار نمایند.

لذا اتفاق و اختلاطی که در خانواده دانشگاهی، در جریان یک برنامه به اصطلاح فرهنگی بوجود آمد ناشی از نگاه تساهلی و تعمدی بخش فرهنگی و مسئولین فرهنگی دانشگاه است، قویاً اذعان داریم و معتقدیم دانشجویان در وقایع پیش آمده هیچ تقصیری ندارند و در نقشه از پیش تعیین شده عده ای گرفتار شدند، لذا  انگ دانشجونما زدن به این افراد حرف درستی نیست.

مسبب و مقصر اصلی مسئولینی هستند که این زمینه را برای دانشجو فراهم کردند و گرنه دانشجو به خودی خود حداقل در محیط  دانشگاه وارد این بازی بی شرمانه نمی شد و تأکید ما این است هیچ کس و هیچ گروه و جریانی  حق دخالت در  دانشگاه ندارد و خود دانشجویان غیور در درون دانشگاه تا تنبیه و کنار رفتن مسببین اصلی کوتاه نخواهد آمد و الحمدالله مدیریت دانشگاه هم با خواست دانشجویان همراهی دارد .

 

درپایان از ستاد نمازجمعه یاسوج خصوصا امام جمعه شهرمان حضرت آیت الله حسینی بابت این وقت تشکر می نمایم

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار