توضیحات معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در باره اظهارات اخیرش؛

ملت عراق برادران ما هستند

معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ملت عراق برادران ما هستند و در برقراری امنیت منطقه و بحران‌های طبیعی در کنار هم بوده‌ایم و هستیم.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /وز گذشته (یکشنبه 8 اردیبهشت ماه 98) نشست هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کهگیلویه و بویراحمد به ریاست معاون سیاسی استاندار این استان برگزار شد که در آن نشست حرف‌های را به «محمد کاظم نظری» منتسب دادند که به نقل از نظری در رسانه ها نوشتند: سوم خرداد نقطه عطفی در تاریخ انقلاب ما قلمداد می‌شود و همان طور که همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده، باید مراسمات ویژه این روز پررنگ برگزار شد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه خرمشهر نخستین اسیر آزاد شده ایران در جنگ با بعثی‌ها بود، افزود: فتح خرمشهر سبب انسجام، همگرایی و غرور ملی در بین ملت ما شد.
نظری به مظلومیت دوران دفاع مقدس اشاره کرد و بیان داشت: ما در عرصه فرهنگی کار زیادی در رابطه با دوران دفاع مقدس انجام ندادیم و می‌طلبد دستگاه‌های فرهنگی به‌ویژه صدا و سیما در این حوزه بیشتر کار کنند.  
وی با بیان اینکه ملت ما هیچگاه جنایات مزدوران بعثی را فراموش نمی‌کند، اضافه کرد: نباید شکنجه شدن اسرا و رزمندگانمان را فراموش کنیم و یک‌مرتبه این‌ها برادران ما شوند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگرچه باید رفتار ما به تناسب سیاست روز تغییر کند، اما آن جنایت‌ها هم نباید فراموش شود.
این مسئول تاکید کرد: همه باید کمک کنیم تا سوم خرداد به بهترین روز و بزرگ‌ترین جشن ملی ما تبدیل شود.
وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت ائمه جمعه در تبیین حماسه آزادسازی خرمشهر، تصریح کرد: رزمندگانی که در این عملیات شرکت داشتند توسط دستگاه‌های مختلف دعوت شوند تا هم از آنها تقدیر شود و هم خاطرات‌شان از این عملیات بزرگ شنیده شود.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار  کهگیلویه و بویراحمد در پایان متذکر شد: همه باید تلاش کنیم سوم خرداد جایگاه خود را در فرهنگ ما پیدا کند.

نظری که  در گفت‌وگو با کبنا، بخشی ازاین صحبت‌ها را صحیح ندانست و گفت: ملت عراق برادران ما هستند.
متن این گفت‌وگو به شرح زیر است؛
محمد کاظم نظری معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی رسانه‌ها از گفته‌های من برداشت اشتباهی کردند.
محمد کاظم نظری در ادامه تاکید کرد: بلکه منظور من «بعثی‌ها» بودند و ملت ما جنایت‌های مزدوران بعثی را فراموش نمی‌کنند. و همانطوری که هم بیان کردم، اگر چه باید رفتار ما به تناسب سیاست روز تغییر کند، اما جنایت‌های بعثی‌ها هم نباید فراموش شود.»
وی در ادامه گفت: ملت عراق برادران ما هستند و در برقراری امنیت منطقه و بحران‌های طبیعی در کنار هم بوده‌ایم و هستیم.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در ادامه بیان کرد: در شرایطی که دشمنان به دنبال اختلاف افکنی بین مسلمانان هستند، ما باید بیش از گذشته بر وحدت و برادری مسلمانان تاکید کنیم و در انتشار اخبار هم باید دقت لازم صورت بگیرد.

ارسال نظر


captcha
ویژه ها
آخرین اخبار