مسئول بررسی و تحلیل خواهران بسیج دانشجویی شهرستان کازرون:

مسئولان برای رونق تولید از بیگانگان قطع امید کنند/ ارتباط میان رونق تولید با حل مشکلات معیشتی

مسئول بررسی و تحلیل خواهران بسیج دانشجویی شهرستان کازرون گفت: اگر دقت شده باشد رهبری عظیم الشان در نام گذاری این سال همه ی جهات را در نظر گرفته اند و مثل همیشه این شعار کامل و جامعی است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / زینب رضایی مسئول بررسی و تحلیل خواهران بسیج دانشجویی کازرون با اشاره به نامگذاری سال توسط رهبری به رونق تولید، اظهار داشت: مردم و مسئولین دو نقش محوری و  بسیار مهم را در پیشبرد و به هدف رساندن شعار  رونق تولید را دارند.


وی اضافه کرد: اگر دقت شده باشد رهبری عظیم الشان در نام گذاری این سال همه ی جهات  را در نظر گرفته اند و مثل همیشه این شعار کامل و جامعی است.  


مسئول بررسی و تحلیل خواهران بسیج دانشجویی کازرون با بیان اینکه شعار رونق تولید همه ی مسائل، راهبردها و راه کارها را در خود دارد، گفت: فقط کافی ‌است مردم همت کنند و آن را به مرحله عمل برسانند و مسئولین کشور هم بستر های لازم  را فراهم سازند و راه را برای جوانان و عزیزان مملکت اسلامی هموار سازند.
 

این عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان کازرون خاطرنشان کرد: مسئولین با بها دادن ‌به جوانان و کارآفرینان عرصه‌های مختلف و آماده سازی نهادها و همکاری با مردم در مقاطع و جاهای مختلف از جمله بانک ها و ارائه خدمات گوناگون می‌توانند کمک‌‌های راهگشایی در این زمینه نمایند.


رضایی یکی از گام های مهم برای تحقق شعار سال را تغییر نگاه مسئولین از خارج به داخل دانست و بیان داشت: مسئولین باید به ظرفیت و تولید داخلی توجه داشته از بیگاناگان قطع امید کنند.


وی گفت: دولتی ها باید بپذیرند که کدخدایی وجود ندارد و این باور را فراموش کنند و دست به زانو بگیرند و به جای اعتماد به شیطان بزرگ و دست به دامن اروپاشدن به نام و عنوان گفتگو و تعامل با دنیا، نگاهشان را بداخل کشور برگردانند و با توجه به ظرفیت وتوانایی‌های ایران و ایرانی قطعا دیگران به دنبال مذاکره با ما خواهند بود.


مسئول بررسی و تحلیل خواهران بسیج دانشجویی شهرستان کازرون اظهار داشت: بر کسی پوشیده نیست که رونق تولید ملی می‌تواند مشکلات اقتصادی و معیشتی را حل نمیاید و شاید بتوان گفت نه تنها مشکلات اقتصادی کشور بلکه مسائل و مشکلات فرهنگی جامعه، از جمله اشتغال و ازدواج جوانان حل خواهد شد.


رضایی افزود: در واقع وقتی تولید داخلی کشوری رونق پیدا کرد اشتعال فراوان شده و جوانان و نیروهای آماده به کار وارد عرصه خواهند شد و در این میان هم شاهد ابتکار و نوآوری‌ها خواهیم بود و هم تناسب میان تقاضای شغل و عرضه آن ایجاد می شود.  


وی با اشاره به هشدار رهبری مبنی بر دست کشیدن از دلار برای جلوگیری از چیزه شدن دشمن بر اقتصاد کشور، خاطرنشان کرد: در چند ماه گذشته مشاهده شد که آمریکا توانست با اعمال محدودیت های دلاری به راحتی در کشور التهابات ارزی ایجاد کند که یکی از دلایل آن وابسته بودن بازار است و واقعیت این است تا زمانی که کشور وابسته و آویزان دشمنان باشند هیچ کس و هیچ قدرتی نمی‌تواند در داخل ارزش گذاری کند و می توان گفت یکی از راه های ارزش گذاری به پول ملی و متقابلا و به تعبیر رهبری "شکستن آقایی دلار" ایجاد بازاری مستقل باشد که این نیز با حمایت از تولیدات داخل میسر خواهد شد.


عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان کازرون با اشاره به نقش تشکل‌های دانشجویی در تحقق شعار سال، تصریح کرد: پای کارترین و مطالبه گرترین و قوی‌ترین نیروهای جامعه جوانان هستند و بخصوص جوانان دانشجو و بسیجی؛ کسانی که فعالیت گروهی و تشکیلاتی دارند بسته به ظرفیتشان باید حضور تمام قد و پررنگی در این زمینه ایفا کنند.


رضایی اضافه کرد: جوانان باید بدانند که جایگاه خاص و بزرگی در عرصه‌های گوناگون کشور دارند علی الخصوص که مخاطب اصلی رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب همین جوانان در عرصه علم، عمل و هدف هستند.


وی در پایان گفت: باید بدانیم هر جایی هر لحظه ای که به نفع دشمن حال چه  داخلی چه خارجی سکوت کنیم تیشه‌ای به ریشه نظام زده ایم، هر چند این نظام عظیم ما با این تیشه ها دچار هیچ مشکلی نمی‌شود اما زخمی بر تنه هر چند تنومند می‌تواند درد باشد دردی از نادانی ما.

 

ارسال نظر


captcha