یادداشت گروه همت یاربسیج دانشجویی دانشگاه هرمزگان

کشتی سوراخ، ما را به قطب گردشگری نمی رساند!

حدیث محمد مرادی مسول گروه همت یار دانشگاه هرمزگان با اشاره به نابرابریهای توزیع زیرساختها ونبود شناخت علمی قابلیت ها از ترمیم کشتی شکسته استان هرمزگان سخن میگوید


//یادداشت دانشجویی

کشتی سوراخ، ما را به قطب گردشگری نمی رساند!

نخستین شرط موفقیت هر منطقه در توسعه گردشگری، وجود زیر ساختها و مدیریت عاقلانه و مدبرانه در عرصه های سیاسی فرهنگی و اجتماعی است و دومین شرط، آمایش جاذبه های منطقه و ایجاد تسهیلات و امکانات دسترسی به جاذبه های گردشگری است.

نامشخص بودن متولی اصلی گردشگری به ویژه گردشگری دریایی هرمزگان باعث سردرگمی سرمایه گزاران و علاقهمندان شده است. چرا استانی با موقعیت هرمزگان و با داشتن میلیونها گردشگر هنوز امکانات زیرساختی لازم را ندارد و اگر هم دارد یا ناقص است و یا کافی نیست؟!

آیا مسئولین ما به این امر مهم واقفاند که گردشگری می تواند یکی از منابع بسیار مهم کسب درآمد و ایجاد اشتغال باشد؟! استانی با داشتن 14 جزیره، 13 شهرستان و همسایگی با 4 استان و مشرف بودن بر تنگهی راهبردی هرمز و خلیج فارس و دریایِ عمان و داشتن جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگیِ بسیار، هنوز به قطبِ گردشگریِ کشور تبدیل نشده است؟؟!

شکاف عمیقی که در برخورداری از زیرساخت های گردشگردی در مناطقِ مختلف هرمزگان و عدم استفاده صحیح از جاذبه های گردشگری در استان،  بیانگر برنامه ریزی ها و تدابیرِ غلط وعدم شناخت علمی قابلیتها و ظرفیتهای استان است.

آیا مسئولین نباید درزها و شکافهای دیواره ی کشتی را بهبود بخشند و به وظیفه ی خود عمل کنند؟!

زمان آن رسیده که مسیر مشخصی را برایِ پیمودن و به مقصد رسیدن مشخص کرد و دیگرِ مسئولین و مردم را از مقصد

و مسیر آگاه کرد. لازمه ی رسیدنِ به موفقیت و پیشرفت در زمینه گردشگری برنامه ریزی صحیح و اجرایِ دقیقِ آن است

لذا خطاب به مسئولین میگوییم: در سال جدید، بهتر است از ترمیمِ کشتی آغاز کنید!

کاری از گروه همت یار دانشگاه هرمزگان در تداوم دوره ایران1435استان هرمزگان

* انتشار یادداشت های دانشجویی به معنای تایید تمامی محتوای آن توسط (پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی) نیست و صرفا منعکس کننده نظرات گروه ها و فعالین دانشجویی است .

 

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار