مسئول حرکت‌های جهادی بسیج دانشجویی شهرستان کازرون:

گروه‌های جهادی در سال رونق تولید منازل روستاییان را به کارگاه‌های تولیدی تبدیل کنند/ اقتصاد مقاومتی پادزهر تحریم‌های ظالمانه است

مسئول حرکت‌های جهادی بسیج دانشجویی شهرستان کازرون گفت: گروه‌های جهادی در سال رونق تولید منازل روستاییان را به کارگاه‌های تولیدی تبدیل کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /سجاد رئیسی، مسئول حرکت‌های جهادی دفتر بسیج دانشجویی شهرستان کازرون در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه، اقتصاد نقش مهمی و تعیین کننده ای در میزان قدرت حکومت ها در طول تاریخ داشته است، اظهار داشت: اقتصاد یکی از موئلفه‌های قدرت کشورها، اقتصادی خوب و محکم،که فراز و نشیب‌های مختلف بر رویه آن کمترین تاثیر را داشته باشد بوده است.

وی گفت: درست است که در جمهوری اسلامی بر خلاف غرب، اقتصاد هدف نهایی حاکمیت نیست، اما وسیله و نیازی است که بدون آن تحقق تمدن نوین اسلامی بسیار سخت خواهد بود؛ پس لازم است که در این راستا کشور اقتصادی پویا و قدرتمند داشته باشد.

رئیسی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب اسلامی که در زمانی که ریاست جمهوری کشور را بر عهده داشتند مدام بر درونی کردن اقتصاد و وابسته نکردن آن به کشور های غربی و شرقی تاکید داشتند و در دهه هشتاد بحث اقتصاد مقاومتی را در کشور مطرح می‌کنند و مدام آن را به مسئولین کشوری گوش زد می‌نمایند.

عضو سابق شورای تبیین مواضع بسیج دانشحویی استان فارس با اشاره به نامگذاری سال‌های اخیر با محوریت مسائل اقتصادی، ابراز داشت:  یکی از راهبردی‌ترین سخنان رهبری در مورد اقتصاد و اینکه کشور از وابستگی به پول نفت خارج شود این است که باید در بحث اقتصادی به جایی برسیم که هر زمان اراده کنیم درب چاه های نفت خود را ببندیم.

وی با تاکید بر ایتکه اقتصاد مقاومتی به معنی کشیدن حصار دور کشور و اجازه ندادن به ورود و خروج کالا نیست، گفت: اقتصاد مقاومتی به این معنا است که کشور از ظرفیت های درونی خود از جمله منابع انسانی، زیر زمینی و ... به خوبی استفاده کرده به گونه ای اقدامات دشمنان کشور در بحث اقتصادی علیه جمهوری اسلامی نتواند اقتصاد کشور را به هم بریزد.

رئیسی اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی هم پادزهرِ سم تحریم ظالمانه علیه کشور و هم راه تبدیل شدن کشور به یک قدرت اقتصاد در سطح جهان است.

مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کازرون با اشاره به انتخاب شعار رونق تولید توسط رهبری در سال جدید، اظهار داشت: شعار امسال نیز توسط رهبر معظم انقلاب سال رونق تولید انتخاب شده است که به راستی اگر در کشور تولید با در نظر گرفتن معیار های دیگر آن از جمله بالا رفتن کیفیت محصولات، قیمت مناسب و جلوگیری از قاچاق کلا به شکل صحیح صورت بگیرد بسیاری از مشکلات از جمله بیکاری، خروج ارز از کشور، وابستگی کشور به بیگانه و ... حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه در تحقق این شعار مردم، دستگاه‌ها و مسئولان وظیفه‌ای مخصوص خود را دارد، خاطرنشان کرد: قوای سه‌گانه به نوبه خود و مردم نیز به نوبه خود باید در تحقق این مهم قدم بردارند ، از جمله اقدامات قوای سه گانه می‌تواند مبارزه با قاچاق کالا، حذف قوانین دست و پاگیر، اعطای تسهیلات به تولید کنندگان و از جمله کارهای مردم می‌تواند حمایت از کالای ایرانی، تبلیغ کالای ایرانی و از این قبیل موارد باشد.

رئیسی نقش جوانان انقلابی و جامعه دانشگاهی را در تحقق شعار سال بسیار مهم دانست و گفت: در این میان جوانان انقلابی و جامعه دانشگاهی کشور نقش به سزایی بر عهده دارند، تشکل های دانشجویی می‌توانند در راستای سیاست‌های اتخاذ شده کشور در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی از مسئولین مربوطه مطالبه‌گری نمایند و مدام این ساز مطالبه‌گری را در گوش مسئولین به صدا در آورند تا از خواب غفلت بیدار شوند؛ در کنار این مورد نیاز است مسئله در بین مردم نیز تبین شود که باز انجام این مورد نیز از تشکل های دانشجویی ساخته است.

مسئول حرکت‌های جهادی دفتر بسیج دانشجویی شهرستان کازرون اضافه کرد: در کنار این موارد دانشجویان و اساتیدی که در مسئله اقتصاد مقاومتی صاحب نظر هستند می‌بایست راهکارهای خود را به مسئولین اجرایی کشور در حوزه اقتصاد انتقال دهند و از این طریق سهم خود را در تحقق اقتصاد مقاومتی و شعار سال بپردازد.

وی گفت: گروه‌های جهادی دانشجویی نیز به عنوان نقش‌آفرینان بسیار مهم در مناطق محروم کشور می بایست،ابتدا طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در کنار انجام ریشه ای‌ترین جهاد که همان امید بخشی در جامعه است به تبیین موضوع رونق تولید و ارائه راهکار به مردم مناطق محروم بپردازند تا جایی که هر خانه در منطقه محروم به یک کارگاه تولیدی تبدیل شود و هر کارگاه تولیدی در کنار فواید بسیار که برای مردم دارد مشتی باشد بر دهان دشمنان این نظام.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار