بازدید دانشجویان کرمانی از گنج دفاع مقدس

یادی از معجزه های انقلاب در یادمان شهید حسن باقری

رهبر انقلاب (مدظله): این مسیرِ حرکت از یک سرباز صفر به یک استراتژیست نظامی، یک حرکت بیست ساله، بیست و پنج ساله است؛ این جوان در ظرف دو سال این حرکت را کرده است! اینها معجزه‌ی انقلاب است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / گروهی از دانشجویان دانشگاه های پیام نور استان کرمان هفته گذشته در قالب اردوهای راهیان نور از یادمان شهید باقری بازدید کردند.

سردار شهید حسن باقری از فرماندهان دوران دفاع مقدس بود که در نهم بهمن سال 1361 برای شناسایی عملیاتی آغاز عملیات والفجر مقدماتی عازم منطقه فکه شد که بر اثر اصابت خمپاره به همراه جمعی از فرماندهان و رزمندگان  در منطقه عمومی فکه شمالی به فیض شهادت نائل شدند.

رهبر انقلاب(مدظله) سال 92 درمورد این شهید بزرگوار فرمود: «دفاع مقدّس وسیله‌ای شد برای اینکه استعدادهای مکنون در انسان ها، به شکل عجیبی بُروز کند. مثلاً شهید حسن باقری بلاشک یک طرّاح جنگی است. کِی؟ در سال ۶۱؛ کِی وارد جنگ شده است؟ در سال ۵۹. این مسیرِ حرکت از یک سرباز صفر به یک استراتژیست نظامی، یک حرکت بیست ساله، بیست و پنج ساله است؛ این جوان در ظرف دو سال این حرکت را کرده است! اینها معجزه‌ی انقلاب است.»

شناسایی این یادمان پس از سی‌وچهار سال صورت گرفته که حاصل پنج سفر با هدف یافتن محل شهادت شهیدان حسن باقری, مجید بقایی, توکل قلاوند, محمدتقی رضوانی و مجتبی مؤمنیان  توسط سردار فتح الله جعفری, سردار مرتضی صفاری, امیر پالاش از همرزمان شهید باقری, سردار ادیبی, سردار یعقوب سلیمانی, مرحوم اکبر صباغیان و مهدی امیریان در فاصله اسفند 94 تا آبان 95 است.

به محض دریافت تصاویر بازدید سایر دانشگاه های استان از این منطقه تصاویر اضافه خواهند شد...

ارسال نظر


captcha
ویژه ها
آخرین اخبار