جعفری اعلام کرد:

اعزام 400 دانشجو از جنوب کرمان به سفر معنوی راهیان نور

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد: حدود 400 نفر از دانشجویان پسر و دختر از دانشگاه‌های جنوب استان کرمان راهی سفر معنوی راهیان نور شدند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / با توجه به اوج سفرهای معنویی راهیان نور این روزها شاهد اعزام کاروان‌های دانشجویی به مناطق عملیاتی جنوب هستیم، دانشجویان شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد امسال با شوق و اشتیاق خاصی از روز اول ثبت نام، برای اعزام به این سفر معنوی لحظه شماری دارند.

مهدی افراسیابی یکی از دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای جیرفت که برای اولین بار به این سفر معنویی می‌رود در گفتگو با خبرنگار فارس با بیان حس و حال خود عنوان کرد: هرگز فکر نمی‌کردم روزی بتوانم به این سفر با برکت بروم.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا در آستانه سال نو به‌جای سفر به اماکن دیدنی و تفریحی، راهیان نور را انتخاب کردید؟ گفت: ما مدیون خون شهیدان هستیم و هرچه امروز داریم از برکت خون شهیدان است.

افراسیابی افزود: ما دانشجویان این شهرستان در واقع به دانشگاه مکتب رهبری می‌رویم تا با روحیه دوچندان برگردیم و افسر جوان جنگ نرم باشیم.

 

تمرکز راهیان نور بر پیوند عمیق‌تر نسل جدید با شهداست

محمدجواد جعفری مسئول بسیج دانشجویی شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد نیز به خبرنگار فارس گفت: با توجه به سخنان مقام معظم رهبری پیرامون ایجاد زمینه زیارت با معرفت در اردوهای راهیان نور، بسیج دانشجویی سعی کرده با اجرای برنامه‌های تربیتی و معرفتی مؤثر در زمینه رشد و افزایش آگاهی بیشتر دانشجویان و همچنین پیوند عمیق‌تر نسل جدید با شهدا تمرکز کند و امسال نیز همانند سال‌های قبل تعدادی از دانشجویان دختر و پسر را به مناطق عملیاتی جنوب اعزام کنند .

وی گفت: هدف این سفر‌‌ معنوی و تربیتی است تا دانشجویان این قشر فرهیخته بتوانند از نزدیک با این مناطق آشنا بشوند و برنامه‌هایی مانند دعوت از راویان برجسته برای شناساندن شهدا و مناطق عملیاتی در کاروان و درک بیشتر دفاع مقدس توسط دانشجویان و برگزاری حلقه‌های معرفتی تدارک دیده شده است.

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد بیان داشت: امسال حدود 400 نفر از دانشجویان پسر و دختر از دانشگاه‌های جنوب استان کرمان راهی سفر معنوی راهیان نور شدند.

 

دانشجویان و همه جوانان سربازان رهبری هستند

حجت‌الاسلام حمید انصاریان مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌های آزاد استان کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس بیان داشت: شهدا با ایثار جانشان این مملکت را بیمه کردند و ما مدیون همه شهدا هستیم.

وی گفت: این سفر یک توفیقی است که خداوند به بندگان خاص خود عنایت کرده است و شهادت یک باب هست که این باب برای بندگان خاص خداوند بار می‌شود.

انصاریان خاطرنشان کرد: امروز شهدا وظیفه خود را خوب انجام دادند و انچه که طی این 40 سال این انقلاب را بیمه کرده است خون همین شهدا است.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه‌های آزاد استان کرمان افزود: انقلاب اسلامی امروز قلوب مسلمین را فتح کرده است و در راهپیمایی اربعین این بر همگان روشن شده است.

وی بیان کرد: دانشجویان و همه جوانان سربازان رهبری هستند و امیدواریم ما هم بتوانیم مثل شهدا سرباز خوبی باشیم، مناطق عملیاتی جنوب امروز زیارتگاه عاشقان شده است که دانشجویان علاقه‌مند زیادی امسال از استان کرمان به این مناطق اعزام می‌شوند.

حجت‌الاسلام شاهرخی مسئول نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه جیرفت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: راهیان نور فرصتی هست که دانشجویان از نزدیک با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا بشوند.

وی عنوان کرد: امروز دشمن به دنبال کمرنگ کردن آرمان‌های انقلاب است که جوانان و دانشجویان به عنوان افسر جنگ نرم می‌توانند برنامه‌های دشمن را خنثی کنند .

ارسال نظر


captcha