جانشین فرمانده سپاه امام سجاد علیه السلام هرمزگان:

راهیان نور دانشجویی یک جریانی است که از ثبت نام تا بازگشت دانشجو ادامه دارد و زائر دانشجو به عنوان مبلغ فرهنگ ایثار و شهادت و مدافع انقلاب عمل می کند

سرهنگ پاسدار هدایت الله امیری بر موضوع امنیت کاروان های راهیان نور دانشجویی تاکید کرد و گفت: چون راهیان نور متعلق به انقلاب و شهدا و به نام سپاه و بسیج است برخی افراد مغرض منتظر کوچکترین اتفاق هستند تا در فضای رسانه ای و شبکه های مجازی برجسته کنند و اصل موضوع راهیان نور را به حاشیه ببرند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / صبح امروز جلسه ستاد هماهنگی و اعزام راهیان نور بسیج دانشجویی دانشگاه های استان هرمزگان در این ناحیه برگزار شد.

در این جلسه جانشین فرمانده سپاه امام سجاد علیه السلام استان هرمزگان با بیان اینکه خطرات خیلی خوبی از راهیان نور دانشجویی در ذهن من هست گفت: برای این اردوها از میان همه نکات دو نکته مهم تر هست یکی ایمنی و دوم مباحث فرهنگی.

سرهنگ پاسدار هدایت الله امیری گفت: در بحث ایمنی، رعایت مباحث امنیت بین راه، و هم چنین امنیت در محل اسکان و یادمان ها ضروری است. علاوه بر اینکه اولین نکته مهم این اردوها برای ما ایمنی است باید توجه کنیم چون اردوی راهیان نور متعلق به انقلاب و شهدا و سپاه و بسیج خدمتگزار هستند برخی منتظر کوچکترین اتفاقی هستند تا در رسانه ها و شبکه های مجازی آن را برجسته کنند و اصل موضوع راهیان نور و اهمیت آن را به حاشیه ببرند.

جانشین فرمانده سپاه استان هرمزگان ادامه داد: مباحث فرهنگی دومین نکته مهم است و باید توجه کنیم که راهیان نور یک جریانی است که از ثبت نام زائر در دانشگاه شروع می شود و تا بازگشت به دانشگاه ادامه پیدا می کند و این زائر ظرفیت آن را دارد تا به عنوان مبلغ فرهنگ ایثار و شهادت و مدافع انقلاب اسلامی عمل کند.

حمید ماندگاری مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان نیز در این جلسه گفت: این اردوها برای آشنایی دانشجویان با رشادت ها و شهامتهای شهدا به عنوان قهرمانان ملی و اسلامی اهمیت خاصی دارد و ما ان شاءالله امسال با همکاری دانشگاه ها و مجموعه سپاه استان 20 دستگاه اتوبوس را به ظرفیت 800 دانشجو در قالب چند کاروان مختلف و مستقل به مناطق عملیاتی دفاع مقدس در جنوب غرب اعزام خواهیم کرد.

در این جلسه که معاونت های فرهنگی، اردویی، آماد، طرح و برنامه، حفظ آثار، بهداشت و درمان و بسیج طلاب سپاه امام سجاد علیه السلام و نیز مدیر شرکت جوان سیر ایثار استان حضور داشتند بر همکاری کامل با اردوی راهیان نور دانشجویی تاکید کردند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار