مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی:

تقویت جریان انقلابی و شعار ما می‌توانیم دستاورد‌های مضاعفی نصیب کشور می‌کند/ غفلت از ظرفیت داخلی از آسیب‌های نگاه به خارج است

مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی گفت: باتوجه به جریان انقلابی و حرکت بسیار ارزشمند از این هم بیشتر می‌توان دستاورد‌های گوناگون و تأثیرگذارتری داشته باشیم که قطعا اگر در جهت تقویت این حرکت و شعار ما می‌توانیم ارزشمند تلاش کنیم دستاورد‌های مضاعفی نصیب خواهد شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییابوذر صلاحی مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی ، در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب بیان کرد: اساسا ماهیت انقلاب اسلامی بر پایه نقش مردم در تصمیم‌گیری‌ها و حرکت انقلاب اسلامی شکل گرفته است و آن‌هم مردمی مسلمان و انقلابی که اولا مفهوم بزرگ نظام اسلامی و انقلابی را فهمیدند و بعد از آن پای آرمان‌هایش ایستادند و با اعتقادات خودشان از این نظام مقدس دفاع کردند و توانستند این انقلاب را به پیروزی برسانند، لذا ملتی که با اعتقادات این کار بزرگ را انجام داده است و از این نظام دفاع کرده‌ است تا ابد هم از این نظام انقلابی و تفکری که برخواسته از ایمان و اعتقاد اوست دفاع کرده و از ارزش‌هایش کوتاه نخواهد آمد.

 

وی در ادامه گفت: ملت و مردم عزیز انقلاب اسلامی ایران همیشه پای آرمان‌ها و ارزش‌هایشان بوده‌اند و این فقط یک حرف نیست چراکه 40 سال است در موقعیت‌ها و فراز و نشیب‌های متفاوت نشان داده‌اند که در هرجایی اتفاقی، حادثه‌ای یا سالگرد پیروزی یا فتنه‌ای بوده است مردم به شدت پای ارزش‌های انقلاب ایستاده‌اند و حتی حاضر به جان‌فشانی در این حوزه هستند.

 

مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی افزود: مردم هیچ وقت از این ارزش‌ها و آرمان‌ها فاصله نگرفته‌اند اما بخشی از دل‌زدگی و گلایه‎ها بابت این بوده است که متأسفانه برخی از مسئولان نظام اسلامی ما از ارزش‌ها روی برگرداندند که قالبا هم از طرف ملت ترد شده‌اند و جایگاه خود را از دست داده‌اند.

 

صلاحی با اشاره به این‌که برخی از مسئولان متأسفانه از بطن جامعه و با نگاه اعتقادی که ملت ایران به نظام اسلامی نگاه می‌کند بر نخواسته‌اند اظهار کرد: یکی از کاستی‌های بزرگی که در طول 40 ساله انقلاب مواجه بوده‌ایم تربیت نیروی تراز انقلاب بوده است که متأسفانه باعث شده است برخی اوقات افراد و شخصیت‌هایی در کرسی‌های مسئولیت‌های مختلف در نظام اسلامی بنشینند که ریشه تفکر و عملکرد آن‌ها در آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب نبوده است، شخصیت‎‌هایی که فاصله گرفتند و حتی گاهی اوقات ضدارزش‌ها اقدام کرده‌اند که با این کار خود را از ملت ایران دور کرده‌اند.

 

وی در ادامه بیان کرد: در زمانی که نظام دوقطبی در عالم وجود داشت و پس از فروپاشی شوروی در واقع فضای عالم به این سمت پیش رفت که آمریکا تأثیر‌گذار در جریان کشور‌های مختلف باشد. در آن زمان کشوری که در نگاه غربی‌ها و استکبار به حساب نمی‌آمد و تصورش را نمی‌کردند که به عنوان یک کشور کوچک و ملت تحقیر شده در مقابل آن‌ها ایستادگی کند بنابراین طبیعی است که در مقابل حرکت انقلاب اسلامی و ماجرای بزرگی که بزرگترین حادثه عصر قرن ما لقب گرفت بایستند و با همه ترفند‎‌ها، سیاست‌ها و دسیسه‌هایی که دارند جلوی این حرکت بزرگ را بگیرند.

 

مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی افزود: دشمنان به شکل‌های مختلف از حمله نظامی تا حملات تروریستی، ترور شخصیت‌ها و تحریم‌ها ورود پیدا کرده‌اند و قطعا ملت بزرگ ایران تا لحظه‌ای که بر این آرمان‌ها و اعتقادات خود در مقابل استکبار ایستاده است باید این هزینه را بپردازد و به شکل‌های مختلف مورد حمله دشمنان قرار گیرد اما این موضوع بیداری ملت ایران و توانمندی نیروهای نظامی را می‌خواهد که الحمدالله حاصل شده است و امروز با اقتدار در مقابل دشمنان می‌ایستیم.

 

صلاحی با اشاره به این موضوع که ملت ما مسلمان هستند و برپایه آموزه‌های دینی حرکت خود را جلو می‌بردند گفت: دفاع از مظلومان دنیا یک تکلیف قرآنی بر دوش ما است یعنی براساس آموزه‌های دینی، ما باید از مظلومان دفاع کنیم.

 

وی اضافه کرد: از شعارهای اساسی و با اهمیت انقلاب اسلامی دفاع از مظلومان بوده است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی خود را نشان داده است و بسیاری از آزادی‌خواهان عالم و مظلومان دنیا پس از پیروزی انقلاب ما بیدار و به پا خواستند و توانستند از خودشان دفاع کنند و در مقابل ظلم و استکبار بایستند.

 

مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی با اشاره به شعار ما می‌توانیم که در بخشی از بیانیه گام دوم انقلاب تأکید شده است گفت: قطعا یکی از مسائل مهمی است چراکه در دوره نظام پهلوی قبل از پیروزی انقلاب همواره دشمن سعی براین داشت ملت‌ ما را تحقیر و کوچک نگه دارد تا ملت باور نداشته باشد که می‌تواند حرکت کند و قطعا تسلط و مدیریت چنین ملتی که به این باور نرسیده است راحت‌تر بوده است.

 

صلاحی اظهار کرد: نظام سلطه به شدت سعی بر این داشت که همیشه ایران را به عنوان کشور ضعیف و وابسته نگه دارد اما امام عزیز و بزرگوار ما با این شعار که ما می‌توانیم و با تکیه بر نیرو، دانش و توان جوانان مومن انقلابی ما توانست این مفهوم را جا بیندازد که امروز ثمرات آن را کامل مشاهده می‌کنیم و در طی این 40 سال همواره ملت و جوانان نشان داده‌اند که شعار ما می‌توانیم تحقق پیدا کرده است و در بسیاری از حوزه‌ها انقلاب اسلامی توانسته است دستاورد‌های چشمگیر و غیرقابل انکاری را در سطح جهان از خود نشان دهد.

 

وی ادامه داد: باتوجه به این جریان انقلابی و حرکت بسیار ارزشمند از این هم بیشتر می‌توان دستاورد‌های گوناگون و تأثیرگذارتری داشته باشیم که قطعا اگر در جهت تقویت این حرکت و این شعار ارزشمند تلاش کنیم دستاورد‌های مضاعف‌تری نصیب خواهد شد.

 

مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی با اشاره به بخشی از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مبنی بر این‌که نگاه به خارج و نه به توان و ظرفیت داخلی یک عیب است اظهار کرد: نگاه به خارج یکی از آسیب‌هایی است که بخشی از مسئولان را درگیر خودش کرده است هرچند بسیاری از آن‌ها می‌دانند باید خود را از وابستگی نجات دهیم و اقتصاد تک محصولی خود را به اقتصاد گسترده و وسیع تبدیل کنیم اما به علت غفلت از این موضوع و نگاه‌های سیاسی متفاوتی که از اصل توجه به این مسئله بسیار مهم فاصله گرفته است.

 

صلاحی افزود: در طول سال‌های متوالی که از انقلاب اسلامی گذشته است قالبا این حرکت، خوب جلو نرفته است و دولت‌ها نتوانستند وابستگی را کم کنند و بخش عمده آن مربوط به مفت‌بودن این محصول تکی است که به صورت رایگان در دست است و خیلی راحت و ساده دست دولت‌ها قرار می‌گیرید و شاید راحت‌ترین منبع ساده دسترسی به بودجه‌ها و امکانات است که آن‌ها را از حرکت قوی‌تر و بهتر باز می‌دارد.

 

وی ادامه داد: عمده راه‌حل که در این نکته نهفته این است که باید جوانان غیور را که صحبت رهبر معظم انقلاب اسلامی با آن‌ها است براساس توصیه‌های مهم 7 گانه پایانی که توسط رهبری ذکر شده به دانش، علم‌آموزی و قیام در حوزه علم و فناوری و همچنین شکستن مرز‎‌های دانش تشویق کرد.

 

مسئول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی گفت: در این حوزه خیلی باید تلاش و کار کنیم تا ان‌شاءالله در حوزه اقتصاد از این وابستگی نجات پیدا کنیم و این تفکر و نگاه تبدیل به یک نگاه اقتصاد اسلامی و مقاومتی شود و این اتفاق هم براساس آن‌چه رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه اشاره کرده‌اند به دست جوانان مومن انقلابی رغم خواهد خورد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار