بیانیه بسیج دانشجویی استان اردبیل در آستانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی

بسیج طلاب و روحانیون به همراه بسیج دانشجویی استان با صدور بیانیه ای مشترک اعلام داشتند؛ امروز ایران اسلامی با وجود دشمنی تمام عیار استکبار جهانی، طلایه دار جنبش های علمی ، فرهنگی و سیاسی در جهان و مایه ی عذاب مستکبران و زورگویان عالم است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییبسیج دانشجویی استان اردبیل به همراه بسیج اساتید،طلاب و روحانیونسپاه حضرت عباس(ع) با صدور بیانیه ای مشترک ضمن تبریک فرارسیدن چهلمین بهار انقلاب اسلامی به عموم مردم، اعلام داشتند؛ امروز ایران اسلامی در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی با وجود دشمنی های تمام عیار استکبار جهانی علیه این ملن غیور، طلایه دار جنبش های علمی، فرهنگی و سیاسی در جهان بوده و مایه ی عذاب مستکبران و زورگویان عالم است.

در این بیانیه امده است؛ باردیگرعطر بهمن و فضای پرشور ایام الله دهه فجر و سی ونهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در کشور پیچیده است. ماه بهمن ، ماه خاطرات شیرین و ماه دلاورمردی ها و رشادت های جوانان پاک،مومن و انقلابی است که با از جان گذشتگی در راستای حفظ آزادی و استقلال و رهایی از یوغ استبداد و استعمار به پا خاسته و حیات واقعی خود را به رهبری معمار کبیر انقلاب اسلامی مطالبه نمودند.

این بیانیه با بیان اینکه امروز و پس از گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب و به بار نشستن خون شهیدان این مرزوبوم، جمهوری اسلامی ایران در اوج اقتدار و به عنوان قدرت درجه ی اول در سطح منطقه و طلایه دار جنبش های علمی ، فرهنگی، سیاسی، نظامی و در یک کلام پناهگاه امن آزادی خواهان و مایه ی عذاب مستکبران و زورگویان و مستبدان عالم است، می افزاید؛ به رغم توطئه های روز افزون استکبار جهانی علیه انقلاب ، جمهوری اسلامی به الگویی ممتاز و فاخر برای ملت ها و آزادی خواهان در اقصی نقاط جهان و در خط مقدم مقابله با نظام های ظالم و خودکامه قرار گرفته است.

سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون سپاه حضرت عباس(ع) و بسیج دانشجویی دانشگاه های اردبیل در ادامه بیانیه خود به تبیین مسائل داخلی و خارجی مرتبط با انقلاب اسلامی پرداخته و می افزاید؛ در آستانه یوم الله 22 بهمن و به دنبال فضاسازی ها و تبلیغات مسموم رسانه های غربی مبنی بر عدم حضور ملت در راهپیمایی آن روز، ما طلاب ، روحانیون و دانشجویان بسیجی همچون سال های گذشته همراه و همگام با سایر اقشار ملت، ضمن حضور گسترده و همه جانبه در راهپیمایی چهل سالگی انقلاب، از عموم ملّت شریف ایران جهت حضور در این حماسه ی بی نظیر دعوت می نماییم تا با حضور پرشور خود،پاسخ یاوه گویی های دشمنان را بدهیم.

در ادامه این بیانیه به سنگ اندازی های اخیر رئیس جمهوری آمریکا اشاره شده و آمده است؛ به دنبال رجزخوانی های رئیس جمهور سبک سر آمریکا و شکست خوردن توطئه های شوم او نظیر تابستان داغ و غیره ضمن هشدار به دولتمردان آمریکا مبنی بر اینکه دوران تهدید، ارعاب و تحریم ملت ایران سپری شده است و نتیجه ی آن تقویت عزم و اراده ی ملی و پیشرفت و خودکفایی در عرصه های مختلف برای جمهوری اسلامی ایران بوده است، بار دیگر با یادآوری سخنان حکیمانه ی مقام معظم رهبری مبنی بر غیراعتماد بودن آمریکا که نتیجه ی ملموس آن در دوران پسابرجام قابل مشاهده است، از مسوولان و به ویژه دستگاه دیپلماسی کشور می خواهیم با اتخاذ تدابیر هوشمندانه در بررسی لوایح پالرمو، fatf و... در راستای حفظ عزت و کرامت ملت مومن و انقلابی ایران، گام های اساسی بردارند.

سازمان بسیج طلاب در بیانیه خود ولایت فقیه را به عنوان رکن و اساس نظام اسلامی، جایگاهی بی بدیل در جمهوری اسلامی ایران دانسته و اعلام داشت: هرگونه تلاش در جهت تضعیف آن، با برخورد جدی و بدون اغماض طلاب و دانشجویان بسیجی و ملت ایران همراه خواهد بود.

بسیج دانشجویی نیز در این بیانیه پیشرفت های ایران اسلامی بعد از انقلاب را یادآور شد و اعلام داشت: انقلاب اسلامی ایران در چهلمین سال از حیات پرشکوه خود با اتکا به دانش بومی و دانشمندان متخصص و متعهد در عرصه های مختلف علمی و فناوری به پیشرفت های چشمگیر و در خور توجه دست یافته و در حال حاضر رتبه ی اول منطقه را در جهش و رشد علمی به خود اختصاص داده است علاوه بر آن جمهوری اسلامی ایران در منطقه ی پرآشوب غرب آسیا از امنیت بی بدیل برخوردار است که این از ثمرات و برکات انقلاب اسلامی ایران است.

در پایان این بیانیه خطاب به نمایندگان ملت در مجلس نیز آمده است: نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی و تصویب لایحه ی بودجه 98، باید نهایت کوشش خود را برای افزایش قدرت خرید اقشار کم درآمد و طرح های اشتغال زا برای جوانان به ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی به کارگیرند.

 

انتهای پیام/ج

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار