رئیس بسیج دانشجویی کشور:

هدف از ایجاد بسیج دانشجویی ، تشکیل حکومت بزرگ اسلامی است.

در حاشیه دوره تشکیلاتی رویش های انقلاب اسلامی ویژه مسئولین برادر بسیج دانشجویی دانشگاه های استان سمنان ، نیک روش مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور با دانش پژوهان این دوره دیدار و گفتگو کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / در حاشیه دوره تشکیلاتی رویش های انقلاب اسلامی ویژه مسئولین برادر بسیج دانشجویی دانشگاه های استان سمنان ، نیک روش مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور با دانش پژوهان این دوره دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که در مجموعه فرهنگی ، آموزشی آبعلی تهران برگزار شد ، ابتدا محمد امین بخشیان مسئول بسیج دانشجویی استان سمنان به بیان مطالبی پیرامون فعالیت های انجام گرفته پرداخت.

در بخش بعدی این دیدار جمعی از مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه های استان به بیان دغدغه ، مشکلات و معضلات موجود در دانشگاه های خود و همچنین به بیان عملکرد فعالیت های خود پرداختند.

سپس نیک روش مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور پس از استماع مشکلات و مطالبات مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه های استان به بیان مطالبی پرداخت.

وی در ابتدا با توجه به قرارگیری در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب و یادآوری قدرت و عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ، پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفته و افزود : دشمن به تعبیر مقام معظم رهبری در همه عرصه ها به خصوص در عرصه جنگ نرم و تهاجم فرهنگی شکست خورده و امثال حججی ها نمونه های شاخص این پیروزی هستند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور در ادامه خاطر نشان کرد : به برکت انقلاب اسلامی ، امروز حججی های بسیاری تربیت و سازماندهی شده اند.

وی همچنین در ادامه با توجه شرایط کنونی افزود : با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری هیچ وقت نباید به وضع موجود راضی بود و همیشه باید به قله ها نگاه کرد.

نیک روش در ادامه مقوله سازماندهی را یکی از مهم ترین ارکان بسیج دانشجویی عنوان کرد و افزود : اگر سازماندهی تقویت شود ، شتاب رشد ما مطمئنا بیشتر خواهد شد.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور در ادامه پیرامون تشکیل بسیج دانشجویی نکته مهمی را خاطرنشان کرد : بسیج دانشجویی به دست معمار کبیر انقلاب اسلامی بنا نهاده شده و و این موضوع علاوه بر افتخار ، یک مسئله تکلیف آور هم است.

وی همچنین در ادامه افزود : اگر در این تشکل مقدس به تکلبف عمل کنیم حتما مورد توجه خاصه خداوند خواهیم بود.

نیک روش در ادامه هدف از ایجاد بسیج دانشجویی از منظر امام راحل را تشکیل حکومت بزرگ اسلامی دانست و افزود : حکومت بزرگ اسلامی از طریق ایجاد هسته های مقاومت تشکیل می شود.

وی همچنین در ادامه 2 حیثیت نهاد علم را تمدن ساز بودن و حکومت ساز بودن دانست و گفت : حکومت بزرگ اسلامی همان ادبیات تمدن بزرگ اسلامی است.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور مقام معظم رهبری و یا امام حاضر را دریچه ورود به دیدگاه های امام راحل دانست و افزود : امام راحل را باید از دریچه مقام معظم رهبری باید ببینیم.

وی در ادامه افزود : تشکیل حکومت اسلامی با نهاد علم گروه خورده که امام راحل (ره) دستور به تشکیل بسیج دانشجو و طلبه میدهد.

نیک روش در پایان مهم ترین ماموریت های بسیج دانشجویی را تربیت نیروی طراز انقلاب اسلامی و نقش آفرینی موثر در عرصه های مختلف برای حل چالش های اساسی انقلاب اسلامی دانست و خواستار گسترده تر نمودن فعالیت بسیج دانشجویی در زمینه تحصیلات تکمیلی شد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار