کادر سازی و شکل دادن به نهادهای نوپای انقلاب اسلامی اولین دستاوردهای جنبش دانشجویی بعد از انقلاب بود

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمانشاه با اشاره به نقش جنبش دانشجویی در تشکیل انقلاب اسلامی گفت: کادر سازی و شکل دادن به نهادهای نوپای انقلاب اسلامی اولین دستاوردهای جنبش دانشجویی بعد از انقلاب بود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : صلاح الدین قره‌تپه در مراسم سالگرد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در دانشکده سما کرمانشاه با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی با فراز و نشیب‌های فراوانی رو به رو بوده است، اظهار داشت: دشمنان در پی براندازی انقلاب اسلامی دست به اقدامات متعددی زدند از جمله اقدامات آمریکا، راه اندازی جنگ‌های داخلی از غرب کشور و جنوب کشور بود که تمامی اقدامات دشمنان ایران در آن زمان با شکست مواجه شد.

 

وی با بیان اینکه امروز علمداری و پرچم داری جهان انقلاب بر دوش ایران اسلامی است،عنوان کرد:  بدون شک بدون حضور و نقش آفرینی دانشجویان در آن زمان، احتمال به وقوع پیوستن انقلاب نبود و بی دلیل نیست که  میدان نزدیک دانشگاه تهران را میدان انقلاب نامگذاری کردند و این نشان دهنده نقش دانشجویان در ایجاد انقلاب اسلامی است.

 

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمانشاه افزود:  در تاریخ ایران جنبش دانشجویی فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشته است، بیان کرد: دانشجویان  انرژی فزاینده مبارزات خود را تحت رهبری امام خمینی(ره) با خشم انقلابی تودههای مردم در هم آمیخت و به وظیفه تاریخی و با اهمیت خود در براندازی رژیم ستمشاهی و پیروزی انقلاب اسلامینقش بسزایی را ایفا نمود.

 

قره‌تپه اهمیت و جایگاه منشأتحولات، دانشگاه است را از بیانات امام خمینی(ره) دانست و گفت:  بعد از پیروزی انقلاب تا آغاز دفاع مقدس چشم گیر ترین حرکتی که جنبش دانشجویی انجام داد تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بود حضرت امام (ره) از آن به عنوان انقلاب دوم در انقلاب اسلامی یاد کردند و این با رزترین و تأثیرگذارترین حرکت ضد استعمارگری که دانشجویان انجام دادند.

 

 

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمانشاه  با اشاره به نقش جنبش دانشجویی در تشکیل انقلاب اسلامی گفت: کادر سازی و شکل دادن به نهادهای نوپای انقلاب اسلامی اولین دستاوردهای جنبش دانشجویی بعد از انقلاب بود.

 

 

وی افزود: حضور فعال و حماسی در همه صحنه های رزمی، عمرانی و در سطوح مختلف فرماندهی تا بسیجی گری در دوران دفاع مقدس ، زنده نگه داشتن روحیه عدالت خواهی، جنبش دانشجویی پیشران پیشرفت و جنبش نرم افزاری و تولید علم ، تقویت گفتمان استکبار ستیزی، تقویت مشارکت سیاسی، دانشجویان افسران جنگ نرم ، پیشگامی در جنگ نرم، روشنگری و فرهنگ سازی وحضور فعال در بسیج سازندگی را از دیگر دستاوردهای جنبشهای دانشجویی بعد از چهل ساله انقلاب یاد کرد.

 

قره‌تپه  با بیان اینکه جنبش دانشجویی قبل و بعد از انقلاب تطور گفتمانی قابل توجهی پیدا کرده است،بیان کرد: به دلیل خلا نیروی تخصصی برای بدست گرفتن مسئولیتهای مهم، دانشجویان در ابتدای انقلاب اسلامی بدنه اصلی نهادهای انقلاب را تشکیل دادند. بعد از بازگشایی دانشگاه ها در جریان انقلاب فرهنگی جنبش دانشجویان در تثبیت نظام و تحکیم نظام نوپا موثر بودند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار