یادداشت/حسین کریمی مطلق

انقلاب اسلامی حرکتی به سوی قله

حرکت انقلاب حرکتی است به سوی قله ، در این مسیر سختی ها و فراز و نشیب های بسیاری داریم گاهی پایمان به سبب وجود نااهلان و نامحرمان نظام اسلامی میلغزد و چند قدمی به عقب برمیگردد و یا وقفه ای ایجاد میکند اما باز به فضل الهی و همت انقلابی به مسیر برمی‌گردد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /حسین کریمی مطلق مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا یادداشتی در خصوص چهل سالگی انقلاب اسلامی نوشت.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

به شکرانه خداوند و عنایت صاحب اصلی انقلاب اسلامی حضرت ولی عصر (عج) و در سایه رهبری امام خامنه ای با پشتوانه ملت غیور  ، جمهوری اسلامی ایران به چهل سالگی خود رسیده است .

انقلاب اسلامی ایران به حمدالله در عرصه های مختلف دیپلماسی ،نظامی ، هسته ای ، پزشکی و نیز  تکنولوژی های مختلف با پشتوانه ایمان و عمل راسخ انقلابی بر عرصه پیشرفت تاخته و به اتکا به توان داخلی فعل توانستن را صرف کرده است.

 بر این باوریم هر نقطه ای از این کشور اسلامی قدمی در جهت آبادانی کشور برداشته شد بخش قابل توجه آن مرهون مدیریت انقلابی باید دانست .

انقلاب نوپای اسلامی ایران با رهبری رهبر فرزانه انقلاب (روحی فداک)  فتنه ها و چنگ اندازی های افسار گسیخته داخلی و خارجی را برخود دیده است و به پشتوانه ملت این بزنگاه های حساس تاریخی را پشت سر گذاشته است. (ان تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم )

همگان به یاد داشته باشند که انقلاب اسلامی ایران مقدمه ایست برای یک مسیر مقدس توحیدی مسیری که به منزلگاه تمدن اسلامی در سیطره مدیریت امام عصر (عج) میرسد منزلگاهی که ساکنان آن پابرهنگان و مظلومان هستند.  

حرکت انقلاب حرکتی است به سوی قله ، در این مسیر سختی ها و فراز و نشیب های بسیاری داریم گاهی پایمان به سبب وجود نااهلان و نامحرمان نظام اسلامی می‌لغزد و چند قدمی به عقب برمی‌گردد و یا وقفه ای ایجاد میکند اما باز به فضل الهی و همت انقلابی به مسیر برمی‌گردد.


ایران اسلامی بعد از گذشت چهل سال افتخار آفرینی،  لکه های سیاهی نیز بر دامن پاک خود می‌بیند در دهه پیش رو این سیاهی را از خود بزداید تا الگویی نیکو برای جهانیان شود.

ایران اسلامی متاسفانه جولانگاه نااهلانی شده است که امام دست رد به سینه آنان برای مدیریت کشور زد و فرمود تا زنده ام نخواهم گذاشت این انقلاب پاک اسلامی به دست شما نااهلان بیفتد ، اما امروز شاهد یک استحاله درون سیستی هستیم استحاله ای با سکّان داری نااهلان افرادی که نه تنها راه اصیل انقلاب اسلامی که تحقق توحیدی است را جامه عمل بپوشانند بلکه برخلاف آن میکوشند تا نام و نشان اسلام انقلابی را بزدایند و اسلام امریکایی و شیعه انگلیسی را جایگزین آن کنند.

این نگاه در زمینه های مختلف رسوخ کرده است به طور مثال در عرصه فرهنگ دچار یک استحاله و ولنگاری فرهنگی شده ایم به عینه میتوان دید  اخیرا چه فیلم هایی با مجوز رسمی  وزارت ارشاد جمهوری اسلامی اجازه  فعالیت میگیرند شرم آور است سینمایی که مبلغ بی اخلاقی هویت زدایی و طنّازی های مضحک جنسی است، به والله باید خون گریست وزارت ارشاد یک مملکت اسلامی به آثاری مهر تایید می‌زند که هویت ایرانی اسلامی را نشانه گرفته است اگر اسم آن را خیانت نگذاریم نا اهلی و نادانی است.

و یا در زمینه اقتصاد، از اوایل دهه هفتاد با روی کار آمدن دولت سازندگی اقتصاد کشور دچار یک بی هویتی شد سیستمی که بر مبنای اقتصاد منهای اخلاق و منهای اسلامیت است.

امروزه بانکداری اسلامی متناقض نما ترین واژه در ادبیات جمهوری اسلامی است، با وجود فتوای مراجع معظم و عطاب های رهبر انقلاب جهت ساماندهی نظام بانکی به مسئولان همچنان این اقتصاد لیبرالسمی ربا خیز در حال مکیدن اموال و هویت ملت و اسلام است.

ما در زمینه عدالت پیشرفت های لازم را کسب نکردیم بلکه هر روز این شکاف کوچک بی عدالتی به گسل عظیم تبدیل میشود به عقیده بنده این انقلاب نیازمند یک انقلاب مجدد است انقلابی برای توبه جمعی برای بازگشت به انقلاب  اصیل امام راحل و گفتمان مقام معظم رهبری و شهید بهشتی انقلابی که سلاح آن بصیرت افزایی و عدالت طلبی است . امروزه مردم بدانند بخشی زیادی از کاستی های موجود حاصل انتخاب است نه انقلاب اگر انتخاب عقلانی نباشد و معیار های انتخاب یک مسئول مطالبات درجه چندافراد جامعه باشد و اصل فرع شود و فرع اصل نتیجه این میشود افرادی به روی کار می آیند که صلاحیت اداره و مدیریت مسئولیت را نخواهند داشت.

اما نسخه برون رفت از این مشکل و حرکت به سمت جمهوری اسلامی تماما انقلابی و کارآمد می‌توان به نکات زیر اشاره کرد‌:
۱ـ شناخت و تبیین اقتصاد مقاومتی و اجرای دقیق آن در سایه نظارت همگانی سازمان یافته
۲ـ حجامت بدنه نظام و دولت با سلاح روشن گری و بصیرت افزایی در جهت انتخاب و انتصاب صحیح  
۳ـ اصلاح نظام بانکی و ارائه یک مدل اقتصادی کاملا اسلامی  
۴ـ انحلال و انحطاط تدریجی افکار و ایدئولوژی دانشگاه لیبرال و حوزه سکولار در قالب مناظره و مباحثه اکادمیک و دور از جنجال به میزبانی رسانه ملی  
۵ـ بازپسگیری سنگر به سنگر : نیروهای مومن انقلابی جوان و کارآمد در قامت مدیرانی موفق وارد عرصه مدیریت کشور  در نقاط مختلف کشور بشود .
۶ـ ورود تمام قد روشنفکران دینی به عرصه هنر و فرهنگ و ارائه یک مدل هنر اسلامی
۷ـ نظارت دقیق بر اجرای اصول قانون اساسی توسطسازمان های متخصص متعهد
۸ـ برخورد شدید و ریشه ای با عوامل ایجاد کننده این استحاله فرهنگی و در آخر تذکرات سازنده و با روشی نیکو با قربانیان این ولنگاری در سطح محیط اجتماعی و حمایت از  هنرمندان و تولید کنندگان ارزشی در عرصه پوشاک و پوشش اسلامی
۹ـ مطالبه تخصصی قشر ها و صنف های مختلف از مسئولان مربوطه
 
علی یا ایها الحال به حول قوه الهی و با همت همگانی این نقاط تیره نیز مثل نقاط تاریکی که از نظام طاغوتی و اهریمنی شاه ملعون به ارث رسیده بود پاک خواهد شد و یخرجونهم من ظلمات علی النور خواهیم کرد  و این انقلاب را به دست صاحب اصلی ایشان حضرت مهدی صاحب الزمان(عج) خواهیم سپرد تا عدالت را بر جای جای زمین بگستراند و ریشه ظلم و ستم و غارت را بخشکاند.

در آخر تمام مسئولان را به مسابقه دعوت میکنم مسابقه بر سر قدرت ، هرگز.  بلکه مسابقه بر سر تقدیم بهترین خدمت به مردم (و سابقون الخیرات )

و السلام .

ارسال نظر


captcha