بیانیه شورای تبیین مواضع استان با موضوع ارسال نامه ۸ وزیر به مقام معظم رهبری در مورد fatf

از این بحث بازهم بوی بحث قدیمی جام زهر به مشام می رسد !!!


متن بیانیه شورای تبیین مواضع استان با موضوع ارسال نامه 7 وزیر به مقام معظم رهبری در مورد fatf :

وزرای محترم دولت
جناب آقایان: محمدجواد ظریف، فرهاد دژپسند، رضا رحمانی، رضا اردکانیان، محمود حجتی، محمد شریعتمداری، محمد اسلامی و بیژن نامدار زنگنه
سلام علیکم
در چند روز گذشته خبری فضای سیاسی کشور را تحت تاثیر خود قرار داد. یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نامه 8تن از وزرای دولت به رهبر معظم انقلاب درخصوص fatf  را تایید کرد. وزیران محترم دولت درخواست تسریع در روند تصویب لوایح پالرمو (الحاق به کنواسیون بین المللی مقابله با جرایم سازمان یافته فراملی) ، و cft (لایحه الحاق به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم) را از رهبری داشته اند.
آقایان وزرای محترم! از fatf ، محاسن اندک و معایب بسیارش فراوان گفته ایم و تنها اگر گوشی شنوا ، عقلی سلیم و یا وجدانی آگاه وجود داشته باشد، برای درک آن کفایت می کند.
اما این اقدم اخیر شما بزرگواران و نوشتن این نامه مانند بسیاری موارد در دولت خالی از تناقض نیست. اسامی 8 وزیر امضاکننده منتشر می شود. جناب شریعتمداری نامه را تایید و امضایش را تکذیب می کند. جناب زنگنه بالکل نامه و امضا و همه چیز را تکذیب می کند. به نظر می رسد یا آقایان جرئت قبول عمل خود را ندارند؛ یا اینکه کاسه ای زیر نیم کاسه ای قرار دارد. البته زمانی که میشنویم آقایان وزرا درنامه خود تهدید به استعفا کرده اند، می توان از وجود کاسه در زیر نیم کاسه مطمئن شد.
از این بحث بازهم بوی بحث قدیمی جام زهر به مشام می رسد. البته از دولتی که رییس آن و استاد مرحومش با افتخار مدعی بودند که جام زهر را به امام (ره) تحمیل کردند؛ و اعضای آن  به مانند نمایندگان مجلس ششم به هیچ چیزی جز مذاکره نمی اندیشند و آب برای نوشیدن و هوا برای تنفس را هم به مذاکره گره زده اند، هیچ بعید نیست که به دنبال تحمیل جام زهری جدید باشند.
وزرای محترم دولت درحالی بازهم سعی در پنهان شدن پشت رهبری را دارید که موضع ایشان همواره مشخص بوده است. برخلاف دیدگاه حاکم بر دولت که نگاهی همراه با وادادگی نسبت به غرب دارد؛ ایشان همواره نگاهی گزینشی داشته ، از استفاده از نقاط مثبت آنها استقبال کرده و با نقاط منفی مخالف بوده اند. 
در این موضوع به خصوص نیز ایشان عنوان کرده اند که (مجلس خودش مستقلا قانون بگذارند. لزومی ندارد ما برویم چیزهایی که نمی دانیم ته آن چیست یا حتی میدانیم که مشکلاتی هم دارد، به خاطر آن جهات مثبت قبول کنیم)
این سخنان دیگر جای حرفی باقی نگذاشته که کار به نامه نگاری و مکاتبه بکشد. البته ناگفته نماند که پروژه تکراری انتساب بلاوجه نظرات شخصی به رهبری مدتی است علاوه بر دولت در سایر ارگان ها نیز به وضوح قابل مشاهده است.
و صدالبته نمی توان و نباید به سادگی از این نکته بگذریم که این اصرارها و فشارها به رهبری مسبوق به سابقه بوده است. و درقضیه برجام هم ماجرا این گونه پیش رفت. اما در نهایت آن برجامی که آن همه پشتیبان داشت و خیلی ها تضمینش می کردند (حتی جان کری و امضایش) ، چیزی جز "تقریبا هیچ" نصیب مان نکرد. این fatf که هیچ کس زیربار تضمینش نمی رود. چه بسا آقایان تصمیم گیر با این نامه ها و اصرارها درآخر مانند برجام تصمیم خود را تصمیم نشان ندهند.
در پایان باید توصیه ای برادرانه را خدمتتان عرض کنیم؛ که بزرگواران! دست بردارید از این اصرارهای بیهوده و تلاش های نافرجام در دست دراز کردن نزد بیگانگان. آیا چیزی جز خسارت محض نصیبمان شد؟ آیا جز اینکه بیش از 5سال وقت دولت و ملت دراین مسیر به هدر رفت، چیز دیگری عایدمان شد؟ آیا بهتر نبود که این حجم از زمان و انرژی را به معطوف به سرمایه های داخلی میکردیم؟ 
لازم به ذکر است که مجموعه بسیج دانشجویی استان مازندران برای برگزاری جلسه پرسش و پاسخ پیرامون بحث fatf  با هریک از اعضای دولت، در هرزمان و هرمکانی اعلام آمادگی می کند.
رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَیْنَا صَبْرًا وَثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وَانْصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْکَافِرِینَ
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان مازندران

کلیدواژه ها


بیانیه

ارسال نظر


captcha