مدیر فرهنگی اجتماعی بسیج دانشجویی فارس:

عدم رسیدگی به محلات حاشیه شهر فرهنگ عمومی را به خطر می اندازد

مدیر فرهنگی اجتماعی بسیج دانشجوی فارس گفت: عدم مسئولیت پذیری بعضی مسئولین شهر شیراز وجهه انقلاب اسلامی را در بعضی محله های شیراز زیر سوال برده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /کاظم اسماعیلی مدیر فرهنگی اجتماعی بسیج دانشجویی فارس در گفتگو با خبرنگار ما گفت: بی تدبیری در امور شهر بیشترین فشار را به قشر ضعیف و آسیب پذیر جامعه  وارد می کند. مایه تاسف است که در شهر شیراز بیش از 14 محله آسیب دیده اجتماعی و حاشیه نشین وجود دارد کلان شهری مثل شیراز که در ظرفیت های متعدد مثل نیروی انسانی، گردشگری، سلامت و... در کشور و حتی منطقه سر آمد است با مشکلات عدیده ای در حوزه محلات و حاشیه شهر مواجه است  و در این بین نوک پیکان مطالبه گری را جز به سمت مسولین شهری به سمت دیگری نمی‌توان گرفت.
 

مدیر فرهنگی اجتماعی بسیج دانشجویی فارس اظهار داشت: در محله های که بیش از چند صد هزار نفر انسان زندگی می‌کنند راه عبور  ومرور مناسب دیده نمی‌شود، با یک باران زندگی مردم با مشکل عدیده مواجه می‌شود.
 

وی اضافه کرد: انگار نه انگار این محله ها کمتر از 15 کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارند. خدمات عمومی به محله های حاشیه شهر اصل فراموش شده مسئولین شهری در شهر شیراز است.

 

کاظمی گفت: نمی توان با بی توجهی به قشر ضعیف جامعه، آن ها را نسبت به آرمان های انقلاب اسلامی امیدوار کرد. عدم مسئولیت پذیری بعضی مسئولین شهر شیراز وجهه انقلاب اسلامی را در بعضی محله های شیراز زیر سوال برده است.
 

وی با بیان اینکه کارتن خواب ها یکی از تبعات سوء بی توجهی به قشر آسیب پذیر جامعه است افزود: انتظار نمی رود با این وضع رسیدگی به حاشیه شهر که سرچشمه این آسیب هاست بتوان مسئله کارتن خوابها را حل کرد، چگونه می شود که چند شهرک با چند صدنفر فقط با یک راه مواصلاتی مثل بلوار اتحاد به مرکز شهر راه دارند و مسیر کمکی و جایگزین سالهاست که در خواب غفلت مسولین شهر شیراز پیشرفتی نداشته است.


مدیر فرهنگی اجتماعی بسیج دانشجویی فارس در پایان تصریح کرد: بخاطر نداشتن سیستم تخلیه فاضلاب شهری مردم حاشیه شهر شیراز سالهاست با بوی بد فاضلاب همزیستی دارند. آیا نمی‌توان با یک پروژه ساده چند صد نفر را به انقلاب و مسئولین جمهوری اسلامی امیدوار کرد. در چهل سالگی انقلاب باید رفع مشکلات اجتماعی و محله های حاشیه شهر دغدغه های اصلی مسئولین استانی و شهر شیراز شود.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار