بسیجی انقلابی و دانشجوی انقلابی محافظه کار نیست !

بسیجی انقلابی و دانشجوی انقلابی محافظه کار نیست !

بسیجی انقلابی و دانشجوی انقلابی محافظه کار نیست !


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /

اعمی بصیر، مسئول سیاسی بسیج دانشجویی کیش در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو در خصوص پخش فیلم سینمایی مستهجن از صدا و سیمای کیش گفت: متاسفانه در هفته‌های اخیر فیلمی کاملا ضد فرهنگی و مغایر با ارزش‌های ایرانی و اسلامی در شبکه کیش پخش شد و عمد یا سهوی بودن آن به تشخیص دستگاه‌های امنیتی بازمی گردد و ما نمی‌توانیم این را اعلام کنیم و باید طبق گزارش‌های این نهاد تعیین نکلیف شود.
 
وی افزود: موضع بسیج دانشجویی در این باره کاملا مشخص است و مجموعه بسیج دانشجویی هیچ تساهل و تسامحی در رابطه با هدف قراردادن بنیان‌های اسلامی ایرانی ندارید و تا جایی که قوانین به ما اجازه دهد با چنین رفتار‌هایی برخورد می‌کنیم و خواستار پاسخگویی کامل از طرف مسئولان مربوطه خواهیم بود.
 
بصیر با اشاره به اقداماتی که این تشکل دانشجویی در زمینه پخش فیلم مستهجن از صدا و سیمای کیش انجام داده است، بیان داشت: خوشبختانه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی به سرعت تشکیل شد و بعد از اطلاع از پخش این فیلم سینمایی از شبکه تلویزیونی کیش پیگیر مسئله شد و در همین راستا بیانیه‌ای صادر کردیم. البته ما هنوز هم در حال انجام اقداماتی در این زمینه هستیم که فعلا قابل بازگویی و رسانه‌ای شدن نیست، ولی همچنان پیگیر چرایی وقوع این مسئله هستیم و نتایج آن قطعا به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.
 
اینکه پخش فیلم مستهجن از صدا و سیمای کیش سهوی بوده یا عمدی، بعدا مشخص می‌شود
وی با اشاره به صحبت‌های اخیر همسر مدیرکل صدا و سیمای کیش در رابطه با پخش این فیلم که معتقد بود توطئه بوده است، خاطرنشان کرد: اینکه این مسئله توطئه بوده یا خیر، بعدا مشخص می‌شود و فعلا نمی‌توان در مورد آن اظهار نظر کرد و باید منتظر ماند تا تحقیقات مسئولین امنیتی تکمیل و مشخص گردد که پخش این فیلم سهوی بوده یا عمدی. در رابطه با اینکه همسر ایشان به صورت غیر شفاف موضوع را به بسیج دانشجویی ختم می‌کند نیز، باید گفت که طبق فرمایشات مقام معظم رهبری: «بسیجی انقلابی و دانشجوی انقلابی محافظه کار نیست».
 
مسئول سیاسی بسیج دانشجویی کیش گفت: در این قضیه نیز بسیج دانشجویی خود را وارد مسائلی که از آن‌ها برداشت غلط شود، نمی‌کند و هیچکس هم نمی‌تواند بسیج دانشجویی را وارد این مسائل کند و نگاه این تشکل دانشجویی به این مسئله شخصی نیست، ولی اینکه ایشان این حرکت را به بسیج دانشجویی ربط دهند غیر قابل پذیرش است، چرا که این مجموعه خود را وارد چنین جریاناتی نکرده و نخواهد کرد بنابراین بهتر است همسر ایشان همچون سایر اقشار منتظر اعلام نتیجه و گزارشات دستگاه‌های نظارتی در این مورد باشند.
 
بصیر اضافه کرد: اگر بسیج دانشجویی این نامه را صادر نمی‌کرد و به این جریان ورود نمی‌کرد، قطعا شبکه‌های خارجی از این جریانات سوء استفاده می‌کردند، ولی با نامه‌ای که توسط این مجموعه به مسئولین صدا و سیمای مرکزی ارسال شد شاهد عذرخواهی مسئول صدا و سیمای کیش بودیم و حتی در پی ارسال این نامه، ایشان از مدیر کلی صدا و سیمای کیش برکنار شدند هرچند که سمت جدیدی با عنوان مشاور معاون امور استان‌ها به این شخص واگذار شد!
 
پخش این فیلم، شوک سنگینی به خانواده‌ها وارد کرد
وی ابراز داشت: سوال ما این است که چرا عذرخواهی مدیرکل صداو سیمای کیش بعد از ارسال نامه بسیج دانشجویی انجام شد؟ چرا ایشان قبل از ارسال نامه از عموم مردم بابت پخش این فیلم مستهجن از صدا و سیمای کیش معذرت خواهی نکردند؟ مگر قرار نبوده که ایشان از مردم پوزش بخواهند؟ 
 
بصیر ادامه داد: عادی شدن پخش چنین فیلم‌ها و تصاویری از صدا و سیما آسیب‌های بسیاری به دنبال دارد و اینکه مدیرکل این مرکز عزل و به جابجایی ایشان از سمتش اکتفا شد، باعث می‌شود که بعد‌ها نیز شاهد وقوع چنین اتفاقاتی باشیم چرا که برخوردی جدی با مدیر این مرکز نشد و ما خواستار این هستیم که دیگر شاهد پخش چنین فیلم‌هایی از صدا و سیما نباشیم چرا که پخش این فیلم‌ها توهین به نظام است.
 
وی اظهار داشت: براساس صحبت‌هایی که با برخی از خانواده‌هایی که این فیلم را دیده بودند، داشتیم به وضوح شاهد بودیم که این خانواده‌ها حرفی برای گفتن نداشتند و از اینکه شاهد پخش این فیلم در صدا و سیما بودند شوک سنگینی به آنان وارد شده بود و از بابت تاثیرات مخربی که مشاهده این فیلم در آینده فرزندانشان خواهد داشت دل نگران بودند.
 
عزل و انتصاب مدیرکل صدا و سیمای کیش، دهن کجی و توهین به مردم تلقی می‌شود
معاون سیاسی بسیج دانشجویی کیش گفت: حکمی که برای مدیر کل در روز یکشنبه ۹ دی ماه صادر شد با مضمون عزل بود و فردای آن روز حکم مشاور معاون امور استان‌ها برای ایشان صادر شد. متاسفانه چنین اتفاقاتی که شخصی را به دلیلی از سمتش عزل کنند و سمت بالاتری به وی بدهند در کشور ما عادی شده، ولی واقعا اینکار یک دهن کجی و توهین به مردم بود و جریان عزل و انتصاب ایشان باعث ناراحتی مردم از این بابت شد و آن را توهین به شعور مردم تلقی کردند.
 
وی خطاب به علی عسکری، رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: آقای علی عکسری، برادر عزیز و انقلابی اکنون در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی هستیم و از مجموعه جنابعالی و شخص خودتان انتظار می‌رود که با دقت و نظارت همه جانبه خروجی خودتان را ببینید. سوال ما این است که آیا بعد از گذشت ۴۰ سال صدا و سیما خروجی قابل قبولی برای ارائه دارد؟ آیا مردم از این روند رضایت دارند؟ آیا مخاطبین خود را افزوده اید یا ریزش داشته ای؟ پخش چنین تصاویری از تلویزیون کیش و دعوت از افرادی که به اصطلاح اشخاص معروف در فضای مجازی هستند و نحوه چیدمان برنامه‌های شب عید و شب‌های خاص برای مردم و فرزندان کشورمان آموزنده است یا خیر؟ در زمینه پخش برنامه‌ها بنیان خانواده را هدفگیری می‌کنید و یا اینکه دنبال کنندگان مجازی میهمانانی که دعوت می‌کنید برای کسب شهرت و درآمد؟ انتقادات بسیاری به فعالیت صدا و سیما وارد است در حالی که نباید اینگونه باشد و ادامه فعالیت این مرکز به این نحو باعث می‌شود در جنگ رسانه‌ای شکست بخوریم.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار