شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان کرمان:

برخی مسئولان دانشگاه ها مانع اجرای منویات رهبری در خصوص آزاداندیشی و آزادیخواهی هستند

متاسفانه خط مشی و تفکرات شبه لیبرالی مسئولان دانشگاه باعث شده است که برنامه­ های بسیج دانشجویی دانشگاه هایتک به انحای مختلف لغو شود یا آنکه در جهت برگزاری آنها مشکلات عدیده حاصل گردد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / در پی کارشکنی های برخی مسئولان دانشگاهی در اجرای منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) بخصوص در مورد برگزاری کرسی های آزاد اندیشی، امروز 18 دی 1397 شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان کرمان بیانیه ای صادر نمود.

 

متن بیانیه به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

«من می‌خواهم غالب یا بیش از غالب بدنه دانشجویی کشور، مجموعه‌ای متعهّد و دارای احساس مسؤولیت نسبت به آرمانهای دانشجویی باشند. یکی از این آرمان ها مسأله علم است؛ دومی عدالتخواهی است و آرمان سوم، آزاداندیشی و آزادیخواهی است.» مقام معظم رهبری 1382/8/15

«یکى دیگر از کارهایى که باید در زمینه  مسائل گوناگون اجتماعى و سیاسى و علمى انجام بگیرد، میدان دادن به دانشجوست براى اظهار نظر. از اظهار نظر هیچ نباید بیمناک بود. این کرسى ‏هاى آزاداندیشى که ما گفتیم، در دانشگاه ها باید تحقق پیدا کند و باید تشکیل بشود. اگر چنانچه بحث‌هاى مهم تخصصى در زمینه‏ سیاسى، در زمینه‏ هاى اجتماعى، در زمینه ‏هاى گوناگون حتّى فکرى و مذهبى، در محیط‌هاى سالمى بین صاحبان توان و قدرتِ بحث مطرح بشود، مطمئناً ضایعاتى که از کشاندن این بحث ها به محیط هاى عمومى و اجتماعى ممکن است پیش بیاید، دیگر پیش نخواهد آمد. اگر در محیط‌هاى خاص، محیط‌هاى آزاداندیشى و آزاد فکرى، این مسائل مطرح بشود - مسائل تخصصى، مسائل فکرى، مسائل چالش‏ برانگیز - مطمئناً ضایعات کمتر پیش خواهد آمد. (دیدار مقام معظم رهبری مدظله العالی با اساتید دانشگاه ها 1396/6/8)»
 

در راستای انجام وظیفه و جامه ی عمل پوشاندن به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب در خصوص رسالت هایی که بر دوش تشکل های اصیل دانشجویی قرار گرفته، بسیج دانشجویی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان (هایتک) در راستای رسالت دانشجویی خود همواره سعی نموده تا جایگاه خود را در خیمه فرماندهی انقلاب مشخص کند و نمود بارز جوان مومن انقلابی در دانشگاه باشد؛ اما متاسفانه خط مشی و تفکرات شبه لیبرالی مسئولان آن دانشگاه باعث شده است که برنامه­ های بسیج دانشجویی به انحای مختلف لغو شود یا آنکه در جهت برگزاری آنها مشکلات عدیده حاصل گردد.

مصداق بارز آن لغو تریبون آزاد بسیج دانشجویی با موضوع مشکلات دانشجویی و مسائل صنفی می­ باشد؛ بسیج دانشجویی این دانشگاه در تاریخ 97/10/5 درخواست مجوز برگزاری این تریبون در تاریخ 97/10/17 را به دبیرخانه هیات نظارت دانشگاه ارسال نمود، اما علی­رغم گذر از مدت قانونی برای پاسخگویی به این درخواست توسط هیات نظارت و عدم پاسخگویی که طبق قانون و آیین نامه تشکل های دانشجویی به منزله تائید تلقی می­ گردد، حراست دانشگاه از برگزاری تریبون جلوگیری بعمل آورد.

همچنین دو تریبون آزاد قبلی با موضوعات ازدواج و اشتغال نیز با دلایل غیرمنطقی و واهی لغو گردیده است. رفتارهای صورت گرفته از سوی مسئولان دانشگاه که مسبوق به سابقه هم می­ باشد نمایانگر و یادآور دوران استبداد است و این رفتارها مغایر اندیشه ها و گفتمان و رهنمودها و درخواست های مقام معظم رهبری و دهن کجی به فرمایشات ایشان می­ باشد.

از دیگر موارد می توان به توهین های مکرر مسئولین دانشگاه به دانشجویان بسیجی اشاره کرد. روند سرکوب فعالیت های دانشجویی با استفاده از تصمیمات ناگهانی و بدون توجیه خلاف شعارهای دولت تدبیر وامید است. اینکه مجموعه ای در ساختار وزارت علوم و تحقیقات خود را فراتر از همه ی قوانین و مقررات کشور بداند، بسیار دردناک وعجیب است. این آرامش های قبرستانی که با فشار بر قشر دانشجو به وجود می آید، مطلوب کدام جریان سیاسی در استان است؟ کدام مسئول اجرایی یا غیراجرایی تمایل دارند دانشجویان فعالیتی نداشته باشند؟

لذا بدینوسیله به اطلاع همه ی دانشجویان و مسئولین دانشگاه می رسانیم بسیج دانشجویی قاطعانه و محکم در جهت برگزاری برنامه های خود و حرکت در راستای فرمایشات مقام عظمای ولایت ایستاده و تلاش می نماید.

شورای تبیین مواضع دفتر بسیج دانشجویی شهرستان کرمان این رفتارها را محکوم می­ نماید و این حق را برای خود قائل است تا این مسائل را پیگیری قانونی نموده و در صورت ادامه ی این روند، برخورد مناسب را اتخاذ و آتش به اختیار عمل نماید.

 

ومن الله توفیق

شورای تبیین مواضع دفتر بسیج دانشجویی شهرستان کرمان

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار