دبیر چهارمین جشنواره هنری دانشجویی ققنوس استان مازندران در حاشیه نشست خبری که به‌ مناسبت دهه بصیرت و در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی برگزار شده بیان داشت

جشنواره ققنوس گفتمانی مشترک و پل ارتباطی بین قشر دانشجویی با فرهنگ و هنر ایجاد می کند


به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر از ساری، مهدی فلاح ، دبیر چهارمین جشنواره هنری دانشجویی ققنوس استان مازندران در نشست خبری به‌ مناسبت دهه بصیرت و در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی که در سازمان بسیج دانشجویی سپاه کربلایومازندران برگزار شد، اظهار کرد: فراخوان چهارمین جشنواره هنری دانشجویی ققنوس همزمان با گرامیداشت ۹ دی آغاز شده است.

این مسئول از آغاز فراخوان چهارمین جشنواره ققنوس در استان خبر داد و بیان کرد: مقدمات این جشنواره از اسفند سال گذشته آغاز شده است و این جشنواره فرصتی مهم برای معرفی استعدادها بوده و در جشنواره ققنوس بهترین‌ها انتخاب می‌شوند.
ایشان در جمع خبرنگاران به سالروز حماسه ۹ دی اشاره کرد و افزود: نهم دی ماه ۱۳۹۷ روز پیروزی بصیرت مردم بر فتنه_ی_آمریکایی را گرامی میداریم.
ایشان همچنین افزودند: فتنه‌ گران در دوران فتنه هجمه‌ها و خسارات سنگینی را به کشور وارد کردند و به ارزش‌های دینی و اعتقادی ملت ما آسیب رساندند و متاسفانه عاشورای ۸۸ را رقم زدند.عاشورای سال ۸۸ نشان داد که جریان منحرف و دینوستیزِ شیطانی همیشه در کمین ماست و از هر سلاح و ابزاری استفاده میکند تا ارزش های دینی و اعتقادی مردم را از بین ببرد.
ایشان بیانات مقام معظم رهبری را مورد اشاره قرار دادند و گفتند: باید هنر به عنوان رساترین زبان برای انتقال ایده های شریف مورد توجه باشد و تشویق هنرمندان متعهد جامعه و نیز پرورش هنرمند یک اقدام اساسی تلقی گردد.هنر را با معیار های اسلامی یاد بگیرید و با معیارهای اسلامی یاد بدهید و آن را به کار ببرید ، تا بتوانید مفاهیم و ارزش های الهی و انسانی را به مردم نشان دهید. وی همچنین بیان داشتند: نگاه ما به عنوان بسیج دانشجویی و به عنوان نهادی که دارای ایدئولوژی است ،این است که هیچ چیز بهتر و تاثیرگذارتر از هنر نمی تواند این ایدئولوژی را به مردم و جامعه منتقل کند.
فلاح بیان داشتند:جشنواره ققنوس همانند سالهای گذشته امسال هم چهارمین دوره آن برگزار می شود و از همه دانشجویان استان مازندران ، در همه رشته‌ ها و با هر ذوق هنری برای شرکت در جشنواره دعوت به عمل می‌آید.ایشان، با اشاره به اینکه این جشنواره جنبه مردمی و دانشجویی بودن دارد، عنوان کرد: جشنواره ققنوس گفتمانی مشترک و پل ارتباطی بین قشر دانشجویی با فرهنگ و هنر ایجاد می کند.
در پایان این نشست با حضور سیدابولقاسم لطیفی فرزند شهید سید ابراهیم لطیفی از پوستر چهارمین دوره جشنواره هنری دانشجویی ققنوس رونمایی شد.

 

کلیدواژه ها


جشنواره ققنوس

ارسال نظر


captcha